Strona główna / Praca zdalna / Najcieńszy laptop świata to Dell
wtorek 15 grudzień 2009 | Serwis prasowy/E2H
Najcieńszy laptop świata to Dell
Zapowiadany jako najcieńszy laptop świata - notebook Dell Adamo XPS, trafi do Polski za pośrednictwem sieci Komputronik.

W pierwszej fazie polskiej premiery, która odbędzie się wkrótce, Komputronik SA będzie wyłącznym sprzedawcą tego długo oczekiwanego, ekskluzywnego modelu dla najbardziej wymagających miłośników nowoczesnych technologii.

Alu

Dell Adamo XPS dysponuje ultracienką obudową o grubości poniżej 1 cm. Co ciekawe, prawie cała obudowa oraz klawisze zostały wykonane z aluminium. Dzięki temu model waży jedynie 1,4 kg. Solidna i elegancka konstrukcja wyróżnia się między innymi także nietypowym, bardzo wygodnym sposobem otwierania pokrywy. W tym celu wystarczy położyć palec na specjalnym sensorze, który umieszczony jest na jej krawędzi.

Intel, LED, SSD 128 GB

Znakomitemu wzornictwu towarzyszą markowe podzespoły, między innymi procesor Intel Core 2 Duo taktowany zegarem o częstotliwości 1,4 GHz. Płynny i wyraźny obraz wyświetlany jest na 13,4-calowej matrycy WXGA podświetlanej diodami LED (1366 x 768 pikseli). Pracę systemu wspomaga zintegrowany układ graficzny GMA 4500 oraz 4 GB pamięci RAM. Niezbędne pliki i dokumenty zmieści 128-gigabajtowy dysk SSD.

Użytkownik będzie mógł cieszyć się baterią, która podtrzymuje pracę Dell Adamo XPS przez około 5 godzin. Bezproblemowa łączność ze światem odbywa się z wykorzystaniem standardu Wi-Fi 802.11 a/g/n oraz Bluetooth 2.1. Do dyspozycji użytkownik otrzymuje również cyfrowe gniazdo DisplayPort i dwa gniazda USB 2.0. Model oferowany jest wraz z 64-bitowym systemem operacyjnym English Genuine Windows 7 Home Premium.

Cena

Za w/w konfigurację w sieci zapłacimy 8 599 zł. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. Więcej informacji na temat notebooka Dell Adamo XPS zamieszczono na stronie www.komputronik.pl/adamo.

Voistro 320 czyli desktop powraca

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej