Strona główna / Praca zdalna / CES Las Vegas: nowe laptopy Asus
czwartek 07 styczeń 2010 | Serwis prasowy/Asus
CES Las Vegas: nowe laptopy Asus
Nowe notebooki ASUS z serii N, K, U Bamboo zostaną zaprezentowane podczas tegorocznych targów CES. Laptopy wyposażone w procesory Intel Core mają zapewnić mobilną rozrywkę i komfort użytkowania.

Nowa seria N oferuje połączenia USB 3.0, w których transfer danych multimedialnych jest 10-krotnie wyższy niż w USB 2.0. Jest również wyposażona w technologię audio SonicMaster. Narzędzie Video Magic przeskalowuje rozdzielczość konwencjonalnych filmów DVD do wysokiej rozdzielczości 1080p. Notebooki serii K są kompanami w codziennych zastosowaniach za sprawą takich rozwiązań, jak Palm Proof, ASUS Power4Gear Hybrid czy ergonomicznej klawiatury. I wreszcie nowa seria U Bamboo Collection kontynuuje trend wykorzystywania naturalnych materiałów.

Do rozrywki: nowe notebooki ASUS serii N i K

Nowa seria ASUS N została zaprojektowana dla audiofilów, którzy poszukują multimedialnej rozrywki. Wyposażona w nowe procesory Intel Core i3, i5 oraz i7 seria N oferuje interfejs USB 3.0 zdolny do przesyłania multimediów z prędkością do 5 GB na sekundę – niemal 10-krotnie szybciej niż w USB 2.0 z transferem 480 MB/s. USB 3.0 wykorzystuje także mechanizm przerwań, który pozwala na większe oszczędności energii w porównaniu do metody odpytywania z USB 2.0. Dzięki zasilaniu prądem 900 mA port USB 3.0 może obsługiwać urządzenia o wyższym poborze mocy i znacznie skrócić czas ładowania podłączanych urządzeń (złącza USB 2.0 zapewniają maksymalnie 500 mA).

Audio na poziomie

Kolejną wyróżniającą się cechą nowej serii ASUS N jest technologia audio SonicMaster opracowana przez doświadczonych ekspertów dźwięku z działu badawczo-rozwojowego firmy ASUS. Technologia ta dostosowuje energię dźwięku, równoważy poziom szumów, dopasowuje głośność i zakres dynamiczny, minimalizuje interferencje z otoczenia oraz zniekształcenia dźwięku, a także zwiększa separację dźwięków. Połączenie owych funkcji daje w efekcie doskonałą jakość audio, która ożywia multimedia.

HD wideo

Seria ASUS N zawiera również oprogramowanie Video Magic podnoszące rozdzielczość konwencjonalnych filmów DVD do jakości Full HD 1080p zamiast standardowej 740p. Video Magic poprawia także kolory i jasność obrazów, czyniąc je bardziej naturalnymi, a ponadto podwyższa liczbę klatek z 24 lub 30 kl./s do aż 60 lub 72 kl./s, dzięki czemu odtwarzanie DVD jest płynniejsze.

Tylko znane palce

Zawierająca wiele udogodnień seria ASUS K również jest wyposażona w nowe procesory Intel Core i3 oraz i5, a ponadto oferuje technologię Palm Proof, która jest w stanie rozróżnić palec od dłoni użytkownika. Dzięki temu kursor nie przesunie się podczas pisania na klawiaturze, co zazwyczaj zdarza się, gdy dłoń przypadkowo znajdzie się na panelu dotykowym. Technologia Palm Proof po prostu blokuje panel, gdy wykryje obszar styku większy od odcisku palca, więc użytkownik nie zaprząta sobie głowy tym problemem. Seria K wykorzystuje także technologię ASUS Power4Gear, która dostosowuje szybkość wentylatora, zapewniając cichsze i spokojniejsze warunki pracy. Zawiasy ekranu chowające się za obudowę pozwalają użytkownikom bez wysiłku oglądać dokumenty i multimedia, natomiast klawiatura cechuje się wyjątkową ergonomią oraz świetnym wyczuciem klawiszy.

Seria U Bamboo Collection

Kontynuując tradycję wykorzystywania awangardowych materiałów w konstrukcji notebooków, ASUS wprowadza nową serię U Bamboo Collection – laptopów, które szczycą się organiczną fakturą, i minimalistyczną estetyką bambusa. Seria U Bamboo Collection kontrastuje z metalem i plastikiem w typowych laptopach.

Dostępność

Nowe notebooki z serii K i N będą dostępne w Polsce pod koniec stycznia, seria U Bamboo w kwietniu 2010 roku.

Asus 3D

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej