Strona główna / Praca zdalna / Nokia HF-510: bezpiecznie i wygodnie
piątek 15 styczeń 2010 | Robert Kamiński
Nokia HF-510: bezpiecznie i wygodnie
Prawdopodobnie każdy kierowca wie, że jednoczesne prowadzenie samochodu i korzystanie z telefonu jest niebezpieczne, mało wygodne i może sporo kosztować. Jednak pokusa załatwienia zaległych rozmów biznesowych jest na tyle silna, że wiele osób podejmuje ryzyko. Niepotrzebnie – zestaw głośnomówiący kosztuje tyle co mandat, a daje swobodę i poprawia bezpieczeństwo.

„Sznurkowe” słuchawki mają to do siebie że się plączą, a jakość rozmów bywa nieszczególna. Z kolei słuchawki bluetooth często się zapodziewają, rozładowują lub nie pasują do ucha. Stąd też część kierowców w ogóle z nich nie korzysta.

Postanowiliśmy zatem sprawdzić czy i o ile lepszy jest „stacjonarny” zestaw hands free. Przetestowaliśmy zestaw Nokia HF-510, którego jedną z zalet jest to, że praktycznie nie wymaga montażu. Można go bowiem przymocować za pomocą przyssawki do szyby lub za pomocą klipsa do osłony przeciwsłonecznej. Zwłaszcza to drugie rozwiązanie jest godne polecenia gdyż urządzenie z zewnątrz samochodu jest praktycznie niewidoczne, dzięki czemu może pozostać w samochodzie bez ryzyka kradzieży. Dodatkowo wyświetlacz OLED informujący o połączeniach przychodzących i wybieranych numerach znajduje się tuż nad linią wzroku.

Jak to działa

Nokia hf-510Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna – po sparowaniu z telefonem wystarczy po wejściu do auta nacisnąć przycisk zasilania i po chwili można już korzystać z zestawu. Co ważne funkcja automatycznego wyłączania zasilania powoduje, że nie trzeba wyłączać urządzenia opuszczając samochód.

Do nawiązywania i odbierania połączeń służy przycisk umieszczony tuż pod wyświetlaczem, zaś pokrętło na obwodzie służy do regulacji głośności. Za pomocą tego samego pokrętła można wybierać kontakty, o ile użytkownik zdecyduje się na ich przekopiowanie do zestawu. Wbudowana książka telefoniczna jest w stanie pomieścić do 600 wpisów, a zatem całkiem sporo!

Pełna swoboda

Producent nie zapomniał również o funkcji głosowego wybierania numerów, dla pełnego komfortu użytkownika. Jednak na szczególne uznanie zasługuje znakomita jakość dźwięku, którą zapewnia procesor DSP, eliminujący echo i redukujący szumy. Dzięki temu rozmówca nie jest nawet w stanie zauważyć, że połączenie zostało nawiązane za pomocą zestawu głośnomówiącego.

Producent deklaruje maksymalny czas działania do 30 godzin na jednym ładowaniu, a czas czuwania do 480 godzin. Nasze testy potwierdzają te dane gdyż w ciągu 3 (mroźnych) tygodni nie udało się rozładowaćnokia hf-510 urządzenia.

Cena zestawu to około 300 zł, a więc tyle, ile w przybliżeniu kosztuje mandat za rozmawianie przez telefon w czasie jazdy. Punkty karne poza cennikiem Smile

Więcej na temat NOKIA

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej