Strona główna / Praca zdalna / Nowa Toshiba Qoosmio F60
środa 17 luty 2010 | Serwis prasowy/E2H
Nowa Toshiba Qoosmio F60
W miesiąc po ogólnoświatowej premierze na targach CES 2010 nowy multimedialny notebook Toshiba Qosmio F60-10H zagościł na polskim rynku. Sprzęt oferowany jest w konfiguracji z procesorem Intel Core i5.

Qosmio to najbardziej multimedialna rodzina komputerów przenośnych Toshiby. Służą one przede wszystkim do domowej rozrywki, gier oraz oglądania i przetwarzania wideo wysokiej jakości. Qosmio F60 to najmniejszy z komuterów dostępnych w serii. Jego smukła sylwetka (ok. 3 centrymetry grubości), ważąca 2,8 kg skrywa w sobie najnowsze technologie i podzespoły. Sprzęt został wyposażony w matrycę 15,6 cala, która wyświetla obraz o rozdzielczości 1366 x 768. Pokazywanie obrazu wspierane jest przez kartę graficzną NVIDIA GeForce GT 330M z obsługą technologii CUDA i 1GB własnej pamięci.

 

 

 

Core i5

Sercem komputera jest nowy procesor Intel Core i5-430M, który wyposażono w technologię Turbo Boost, automatycznie zwiększającą  szybkość procesora wtedy, gdy wymagana jest dodatkowa moc. Procesor współpracuje z 4GB pamięci RAM, którą użytkownik może rozszerzyć do 8GB. Na mieszczącym 500GB dysku twardym znajdzie swoje miejsce pokaźna kolekcja zdjęć czy filmów. Sprzęt wyposażono w stację Blu-Ray, która odczytuje i zapisuje także tradycyjne płyty DVD.

  • Miłośnicy filmów wysokiej jakości bez problemów będą je mogli odtwarzać na komputerze, lub telewizorze, po podłączeniu przez kabel HDMI. Komputer posiada wbudowane wysokiej jakości głośniki Harman/Kardon, mikrofon oraz kamerę internetową HD.
  • Oprócz gniazda HDMI, na bocznych ściankach obudowy znajdują się także 3 porty USB, 1 port eSATA/USB oraz gniazdo kart pamięci obsługujące 5 popularnych formatów.
  • Model Toshiba Qosmio F60 jest objęty dwuletnią gwarancją, która może być wydłużona do 4 lat. Model został wyceniony na ok. 4.400 złotych.

Intel i Nokia mają wspólnego Linuxa

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej