Strona główna / Praca zdalna / Lenovo ThinkPad Edge - dla małych firm
sobota 27 marzec 2010 | Cezary Tchorek-Helm
Lenovo ThinkPad Edge - dla małych firm
Specjalnie dla odbiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw - Lenovo zaprezentowało pierwszy z nowej serii notebooków – 13 calowy Lenovo ThinkPad Edge. Oprócz tradycyjnych wartości linii ThinkPand nowe komputery będą atrakcyjne również cenowo dla małych firm.

Po raz pierwszy w Lenovo – oprócz technologii ultranoskonapięciowej Intel Core 2 Duo, 13-calowy ThinkPad Edge może być wyposażony w procesor dwurdzeniowy AMD oraz technologię AMD VISION Pro. Nowe notebooki mają stylowy wygląd są bardzo wydajne i przystępne cenowo – powstały z myślą o bardziej napiętych obecnie budżetach klientów. Notebooki te są oferowane w nowych, atrakcyjnych kolorach (błyszczący czerwony i czarny) oraz z nowoczesną klawiaturą.

„Klienci z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oczekują od nas komputerów o śmiałym, ale profesjonalnym wyglądzie, bezkompromisowej wytrzymałości i niezawodności, z najnowszymi technologiami, a jednocześnie w zasięgu ich budżetów” — powiedział Marek Borówka, dyrektor generalny Lenovo w Polsce.

Nowoczesne wzornictwo – odporny sprzęt do pracy

Notebooki z serii ThinkPad Edge mają nowoczesny i prosty wygląd, a jednocześnie zachowują wytrzymałość i niezawodność charakterystyczną dla marki ThinkPad. Notebooki te maja odporne na zalanie klawiatury oraz technologie ThinkVantage, takie jak system aktywnej ochrony Active Protection System oraz odzyskiwania systemu i danych Rescue and Recovery.

Notebooki te łączą w sobie ekspresyjne wzornictwo z łatwością obsługi na kilka nowych sposobów:

 • Nowoczesna klawiatura — nowa klawiatura nadaje notebookowi prosty i atrakcyjny wygląd. Jej nowoczesność podkreślają jednolite czarne klawisze oraz brak wbudowanej klawiatury numerycznej. Klawisze funkcyjne zaprojektowane zostały od nowa, dzięki czemu użytkownicy mogą bardzo łatwo przechodzić do różnych funkcji m.in. multimedialnych. Inne, rzadko używane klawisze, takie jak System Request, zostały usunięte. Wybrane modele 14- i 15-calowej wersji ThinkPad Edge mają ponadto podświetlaną klawiaturę, zapewniającą lepszą widoczność przy słabym oświetleniu i podkreślającą elegancję.
 • Rozszerzony panel dotykowy — na dużym panelu wielodotykowym można wygodnie chwytać, powiększać i przewijać palcami.
 • Ekspresyjne kolory — czerń z błyszczącym lub matowym wykończeniem pozostaje jako tradycyjny kolor biznesowy, ale dla klientów, którzy chcą się wyróżnić, są też notebooki ThinkPad Edge w wersji czerwonej. Zewnętrzne powierzchnie notebooka otacza dodatkowo elegancki, srebrny pasek.

Nowe możliwości dla sektora MSP

Klienci z sektora małych i średnich przedsiębiorstw są aktywni całodobowo. Firma Lenovo zaprojektowała serię ThinkPad Edge specjalnie z myślą o udostępnieniu im eleganckich i atrakcyjnych produktów o wysokiej wydajności i niezawodności z najnowszymi technologiami, takimi jak:

 • Doskonała wydajność dzięki procesorom do wyboru: dwurdzeniowym AMD Turion i Athlon Neo oraz ultraniskonapięciowym Intel Core 2 Duo i standardowym procesorom dwurdzeniowym1
 • Optymalizacja pod kątem systemu Windows 7 w ramach programu Lenovo Enhanced Experience
 • Długi czas działania baterii, przekraczający osiem godzin2
 • Technologie łączności bezprzewodowej, w tym WiFi oraz opcjonalne Bluetooth, 3G3
 • Wyraźne rozmowy VoIP przy użyciu oprogramowania Skype, głośnikom o wysokiej jakości dźwięku, kamerom o wysokiej rozdzielczości obrazu i światłoczułości, a także klawiszom do wyłączania mikrofonu i kamery

Ekologiczne technologie. Notebooki te mają złoty status w rankingu Electronic Product Environmental Assessment Tool i spełniają wymagania Energy Star 5.0. Opakowanie notebooków Edge nie zawiera pianki i zastosowano w nim wiele materiałów recyklowanych w 100%, takich jak tworzywo termoplastyczne, trzcina cukrowa czy sorgo.

Pełny serwis i obsługa techniczna

Lenovo oferuje wraz z nową serią ThinkPad Edge pełny zestaw elastycznych rozwiązań serwisowych i obsługi technicznej. Usługi marki Lenovo to scentralizowane rozwiązanie, zapewniające klientom i partnerom biznesowym minimalizację ryzyka oraz lepsze zabezpieczenie i skuteczność.

Usługi te obejmują:

 • ThinkPad Protection — ochrona przed kosztami nieoczekiwanych napraw w razie wypadków i zalań
 • Priority Support — całodobowa i całotygodniowa pomoc techniczna
 • Hard Disk Drive Retention — usługa, w ramach której klienci zatrzymują uszkodzony dysk twardy w trosce o bezpieczeństwo danych

Ceny i dostępność

 

Notebook ThinkPad Edge w wersji 13-calowej jest dostępny od marca za pośrednictwem Partnerów Biznesowych Lenovo. Wersje 14- i 15-calowe będą dostępne od 2 kwartału 2010 roku. Cena notebooka 13 cali z procesorem AMD zaczyna się od 2100 złotych netto.

Nowy AIO - od Lenovo

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej