Strona główna / Praca zdalna / Acer Aspire z najnowszym procesorem Intela
poniedziałek 15 marzec 2010 | Jan Petersen/Acer
Acer Aspire z najnowszym procesorem Intela
Acer wprowadza na rynek laptopy Aspire 8942 wyposażone w procesory z rodziny Intel Core, które zaprojektowano od podstaw z myślą o uzyskaniu dużej wydajności oraz spełnieniu wymagań stawianych przez nowoczesne gry i aplikacje służące rozrywce. Nowa architektura Intel Core Micro-architecture sprawia, że procesory te cechują się zarówno dużą mocą obliczeniową, jak i energooszczędnością pozwalającą na wydłużenie czasu pracy na baterii.


Oprócz szybkich procesorów, w notebookach zastosowano wysokiej klasy układy graficzne zapewniające wysoką jakość obrazu o bogatych kolorach oraz realistycznych, ostrych szczegółach.

Z myślą o satysfakcji z oglądania filmów nowe notebooki są wyposażone w panele CineCrystal o przekątnej 18,4”. Rozdzielczość ekranu Full HD (1920x1080) pozwala dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły zdjęć, filmów, czy gier. Elegancki wyświetlacz o formacie 16:9 i konstrukcji pozbawionej ramy cechuje się intensywnym nasyceniem barw i dużym kontrastem, które pozwalają na atrakcyjne, naturalne odwzorowanie cieni i półtonów. Ponadto, panele są podświetlane diodami LED, co przyczynia się do podwyższenia jakości obrazu oraz zwiększenia czytelności przy słabym oświetleniu. Co równie ważne, podświetlenie tego typu nie zawiera rtęci oraz cechuje się małym poborem mocy.

 

 

 

 

Laptop z wyższej półki

Zoptymalizowany system dźwięku dookolnego Acer CineSurround z głośnikiem niskotonowym Acer Tuba CineBass, w połączeniu z systemem Dolby Home Theater trzeciej generacji zapewnia niezwykle realistyczne brzmienie, podczas gdy wyjście dźwięku 5.1-kanałowego pozwala na odtwarzanie przestrzennych efektów dźwiękowych, które otaczają widza i przenoszą go w samo centrum akcji. Pisanie na notebooku jeszcze nigdy nie było tak wygodne. Obok klawiatury znajduje się konsola Acer MediaTouch, zapewniająca wysoki poziom ergonomii i umożliwiająca łatwe sterowanie dźwiękiem oraz obrazem, dzięki czemu można w pełni wykorzystać multimedialne możliwości notebooków Aspire 8942. W notebookach zastosowano też touchpad typu multi-gesture, który umożliwia łatwe, intuicyjne sterowanie kursorem, sterowanie funkcją przewijania poprzez koliste ruchy, przełączanie stron oraz sterowanie funkcją zoom poprzez zsuwanie i rozsuwanie palców. Touchpad jest też wyposażony w przycisk blokady zapobiegający przypadkowym ruchom kursora. Przycisk Acer PowerSmart pomaga natomiast w oszczędzaniu energii, pozwalając na dłuższą pracę przy zasilaniu bateryjnym.

Technika

Nowe notebooki są wyposażone w pamięć DDR3 o pojemności do 8 GB gwarantującą szybkie reakcje systemu oraz płynną pracę wielozadaniową. W celu zaspokojenia potrzeb dotyczących pamięci masowej notebooki mogą być wyposażone w dyski twarde o łącznej pojemności do 1280 GB (2x640GB), które pomieszczą stale rosnące cyfrowe archiwum. Ponadto, są wyposażone w wielofunkcyjny czytnik kart pamięci obsługujący najpopularniejsze formaty kart i umożliwiający łatwe przenoszenie plików. Dzięki podzespołom sieciowym, takim jak wbudowany moduł Wi-Fi, gigabitowa karta LAN, czy interfejs Bluetooth® 2.1, użytkownicy mogą łatwo nawiązywać łączność i niezależnie od miejsca pobytu sprawdzać pocztę elektroniczną, przeglądać strony WWW lub uczestniczyć w czatach z rodziną i znajomymi. Ponadto, z myślą o uatrakcyjnieniu łączności notebooki wyposażono w kamerę internetową Acer CrystalEye o dużej rozdzielczości, system do wideo-konferencji Acer Video Conference Manger i funkcję Acer PureZone.

W celu zabezpieczenia komputera oraz zgromadzonych w nim danych przed osobami niepowołanymi, notebooki Aspire 8942 mogą być wyposażone w czytnik linii papilarnych Acer Bio-Protection z pakietem oprogramowania, zarówno zapewniającym biometryczną ochronę komputera, jak i pozwalającym na wygodne uruchamianie aplikacji, ulubionych odnośników i list odtwarzania.

Dostępne konfiguracje

  • Aspire 8942G - 18.4" Full HD Acer CineCrystal™ LED LCD, Intel® Core™ i3 330M (2.13GHz, 1066 MHz FSB), ATI Mobility Radeon™ HD 5650, 4GB DDR3, 500GB HDD, DVD-Super Multi DL, Bluetooth® 2.1+EDR, 3rd WiFi 2x2 BGN, HDMI, SPDIF, Windows 7® Home Premium 64-bit, cena 4 699 złotych.
  • Aspire 8942G - 18.4" Full HD Acer CineCrystal™ LED LCD, Intel® Core™ i5 430M (2.26GHz, 1066 MHz FSB), ATI Mobility Radeon™ HD 5850, 4GB DDR3, 500 GB HDD, DVD-Super Multi DL, Bluetooth® 2.1+EDR, 3rd WiFi 2x2 BGN, HDMI, SPDIF, Windows 7® Home Premium 64-bit, cena 4 899 złotych.

Procesory Intel dla każdego sektora biznesu

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej