Strona główna / Praca zdalna / Nowość: nawigacja z kamerą cofania
środa 24 marzec 2010 | Jan Petersen
Nowość: nawigacja z kamerą cofania
Firma BLOW wprowadza do sprzedaży nową multimedialną nawigację samochodową GPS z kamerą cofania. Urządzenie zakodowane jako BLOW GPS50Ybt to 5-calowa nawigacja wyposażona m.in. w 42-kanałowy odbiornik GPS, złącze Bluetooth do przesyłania danych i głosu z telefonu oraz przeglądarkę internetową i transmiter FM, umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego.
Tagi: nawigacja, gps, blow,

BLOW GPS50Ybt to jedna z najbardziej zaawansowanych nawigacji na polskim rynku. Ogromny,  5-calowy ekran dotykowy umożliwia zarówno doskonałą widoczność trasy i okolicy podczas jazdy, jak i  komfortową obsługę urządzenia. Świetnie nadaje się do korzystania z Internetu i podglądu z kamery cofania. 42-kanałowy odbiornik GPS firmy SiRF Star, w połączeniu z procesorem MTK MT3351 o częstotliwości 468 MHz, zapewniają wyjątkową dokładność ustalania położenia nawet w trudnych warunkach terenowych i słabej widzialności satelitów. Urządzenie pozwala też szybko, po włączeniu, ustalić pozycję pojazdu nawet w czasie ruchu. Urządzenie może także współpracować z przewodową lub bezprzewodową kamerą cofania. Dane drogowe, system optymalizacji trasy i najświeższe informacje o sytuacji drogowej zapewnia najnowsza Automapa 6.2.   

Internet w nawigacji

Układ Bluetooth umożliwia, po podłączeniu do telefonu komórkowego, korzystanie z zasobów Internetu poprzez wbudowaną przeglądarkę. Stosunkowo duży ekran sprawia, że funkcja ta może być bardzo przydatna do poszukiwania dodatkowych informacji. BLOW GPS50Ybt może służyć jako zestaw głośnomówiący, umożliwiając obsługę zaimportowanej, pełnej książki adresowej telefonu i historii połączeń. W czasie jazdy nawigacja inteligentnie wybiera najważniejsze w danym momencie komunikaty wyciszając, w zależności od potrzeb, muzykę, informacje nawigacyjne bądź rozmowy telefoniczne. Duża klawiatura ekranowa może też być pomocna w wysyłaniu wiadomości tekstowych przez podłączony bezprzewodowo telefon komórkowy. Po wciśnięciu przycisku „szybkiego menu”, zintegrowanego z przyciskiem wyłączania, użytkownicy uzyskują natychmiastowy dostęp do wszystkich funkcji urządzenia.

 

 

Automapa w BLOW

BLOW GPS50Ybt jest standardowo oferowany z najpopularniejszym programem nawigacyjnym Automapa 6.2 w wersji Polska XL lub Europe. Aplikacja zawiera szczegółowe plany nawigacyjne miast i setki tysięcy, dokładnie opisanych Punktów Użyteczności Publicznej (POI). Dzięki systemowi AutoMapa Traffic, trasy w AutoMapie są wyznaczane z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drodze. Dane spływające do serwera AutoMapa Traffic tworzą szczegółowy obraz sytuacji na drogach, co umożliwia użytkownikom AutoMapy omijanie korków na drodze. BLOW GPS50Ybt wykorzystuje system Windows CE 5.0 NET, dzięki czemu może korzystać z dowolnego innego oprogramowania nawigacyjnego dla tej platformy, również programów instalowanych na kartach microSD.

Wbudowane gniazdo kart microSD pozwala korzystać z pokaźnej biblioteki multimediów zgromadzonych na kartach pamięci w postaci muzyki, zdjęć i filmów. Nawigacja, po podłączeniu do komputera, zachowuje się jak zewnętrzna pamięć masowa umożliwiając przenoszenie plików poprzez „przeciąganie”. Wbudowany transmiter FM pozwala na transmisję dźwięku do samochodowego systemu nagłośnienia. Dźwięk transmitowany jest na wybranej częstotliwości FM i z punktu widzenia samochodowego systemu audio traktowany jako kolejna stacja radiowa. Poręczne gabaryty nawigacji sprawiają, że może ona służyć także jako popularny przenośny czytnik e-booków.

Kamera cofania

Nawigacja może współpracować z opcjonalnymi bezprzewodowymi lub przewodowymi kamerami cofania, ułatwiając parkowanie i jazdę do tyłu w zatłoczonej przestrzeni miejskiej. Szeroki kąt widzenia kolorowej kamery i duży ekran sprawiają, że nawet początkujący kierowcy polubią trudne manewry cofania. Po podłączeniu zasilania kamery do świateł cofania, nawigacja będzie automatycznie pokazywała widok do tyłu po włączeniu biegu wstecznego.

BLOW GPS50Ybt – krótka specyfikacja

 • Wyświetlacz dotykowy LCD 5 cali, 480 x 272 piksele
 • System operacyjny Windows CE 5.0 NET
 • Procesor MTK MT3351 ARM1176JZ-S  468 MHz
 • Wbudowany odbiornik GPS SiRFStar 3i+ (42 kanały )
 • Gniazdo pamięci microSD 
 • Złącze mini USB 2.0 Full Speed z możliwością ładowania baterii przez USB
 • Wejście AV-IN
 • Wbudowany transmiter FM umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego
 • Bluetooth
 • System głośnomówiący z możliwością wyświetlania książki telefonicznej i historii połączeń z telefonu
 • Dodatkowe narzędzia: przeglądarka internetowa, czytnik e-booków, kalkulator, gry Możliwość definiowana ścieżki GPS
 • Obsługiwane formaty wideo: WMV9, MPEG4, DivX 5.0, 4.0, 3.11, XVid, MPEG2, AVI, MOV, ASF
 • Obsługiwane formaty zdjęć: JPEG, GIF, PNG, BMP
 • Obsługiwane pliki audio: MP3, WAV i WMA
 • Wymiary 135 x 86 x 13 mm

Ceny i dostępność

Zestaw nawigacji samochodowej GPS BLOW GPS50Ybt z kamerą cofania dostępny będzie na rynku polskim w drugiej połowie marca. Sugerowane ceny zestawu:

- BLOW GPS50Ybt z kamerą cofania +  Automapa Polska XL - 738 zł brutto,

- BLOW GPS50Ybt z kamerą cofania +  z Automapa Europe -  898 zł brutto.

Podstawowe modele nawigacji BLOW GPS50Ybt dostępne są na rynku polskim od lutego 2010 r. odpowiednio w cenie:

- BLOW GPS50Ybt bez mapy - 498 zł brutto,

- BLOW GPS50Ybt z Automapą Polska XL – 598 zł brutto,

- BLOW GPS50Ybt z Automapą Europe - 758zł brutto.

Ranking Top 5 nawigacji

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej