Strona główna / Praca zdalna / Mobilny projektor dla biznesu
piątek 16 kwiecień 2010 | Artur Woźniakowski/HWMedia
Mobilny projektor dla biznesu
Projektor Epson EB-825H to urządzenie przeznaczone do celów edukacyjnych i biznesowych. Solidna obudowa oraz wyściełana torba transportowa informuje, iż można go również używać jako projektora mobilnego.

Każdy, kto prowadzi prezentacje korzystając z projektora multimedialnego, wie jakie problemy stwarza przełączanie projektora z jednego komputera na drugi. Epson EB-825H na szczęście pozbawia nas tych problemów. Mnogość gniazd w różnych standardach umożliwia bez problemowe podłączenie dowolnego urządzenia.

Tylny panel

Korzystając z urządzenia u naszego klienta możemy podłączyć właściwie każde urządzenie odtwarzające, począwszy od dodatkowego komputera przez dvd, przez urządzenia do odtwarzania dźwięku (np. odtwarzacz mp3 np. z muzycznym podkładem do naszej prezentacji) a skończywszy na mikrofonie. Projektor posiada 10 watowy wzmacniacz i głośnik co często wystarczy do nagłośnienia pomieszczenia, w którym odbywa się prezentacja. Dostęp do sieci przez WiFi lub sieć LAN umożliwia zdalną obsługę projektora. Podłączenie do sieci to także wysyłanie przez projektor pocztą elektroniczną komunikatów dotyczących jego funkcjonowania. Gniazdo USB typu A umożliwia podłączenie zewnętrznego urządzenia, które u Epsona nazywa sie wizualizerem a jest zewnętrzną kamerą, która umożliwia prezentacje obiektów trójwymiarowych i dokumentów.

Testy praktyczne

Projektor wyposażony jest w bardzo prosty interfejs obsługi umieszczony na górze obudowy. Przed uruchomieniem należy odsunąć specjalną żaluzję chroniącą obiektyw w czasie transportu.Po włączeniu po kilkunastu sekundach projektor jest gotowy do pracy. Pierwszym etapem pracy projektora jest poszukiwanie źródła sygnału. Jeśli dołączyliśmy nasze źródło później, możemy wymusić poszukiwanie źródła obrazu poprzez naciśnięcie klawisza search source co znacznie upraszcza i przyśpiesza obsługę, szczególnie jeśli nasze działania obserwuje kilkanaście czy kilkadziesiąt zniecierpliwionych osób.

  • Projektor ma korekcję zniekształcenia obrazu keystone . Jeśli oś obiektywu jest ustawiona pod kątem innym niż 90 stopni to projektor sam automatycznie nam go skoryguje.
  • Zaluzja chroniąca obiektyw, dalej regulacja parametrów obrazu ostrość wielkość obrazu.

Na początku projektor chce rozmawiać z nami w języku angielskim ale jesteśmy w stanie przekonać go do porozumiewania się w języku polskim a nawet portugalskim, katalońskim czy chińskim

Projektor odznacza się dosyć dużą siłą światła, wszystkie fotografie ekranu były robione w jasny dzień przy w pełni odsłoniętych oknach. Obraz był widoczny i czytelny.

Ocena ogólna

Wydaje się że projektor powinien zaspokoić wszystkie potrzeby osoby prowadzącej prezentacje. Solidna obudowa i torba gwarantują trwałość i bezpieczeństwo transportu.

Siła światła wystarczająca do prowadzenia prezentacji nawet w stosunkowo jasnych pomieszczeniach w dzień. Ilość interfejsów i gniazd umożliwia podłączenie praktycznie każdego źródła obrazu czy dźwięku. Wbudowany wzmacniacz i wejście mikrofonowe czyni użytkownika tego projektora niezależnym od nagłośnienia dostępnego w pomieszczeniu. Dwa tryby pracy czyli standard i econo dają możliwość zmniejszenia jasności i zużycia lampy oraz cichszej pracy jeśli jesteśmy w mniejszym pomieszczeniu.

 

Specyfikacja techniczna

System projekcyjny

Epson 3LCD-Technology

LCD

Urządzenie Ustawienia Rozdzielczość: 1024 x 768 pixel XGA - 1024x768, UXGA - 1600x1200

Projection Lens

F = 1.44 - 1.94

f = 18.2 - 29.2

stosunek powiększenia

1 : 1.62 ()

lampa

typ: 200 W UHE - lampa

godzin eksploatacji: ≤ 5000 godziny

właściwości obiektywu

Odległość projekcji: 1.69 - 2.75 m

Jasność obrazu: 3000 ANSI Lumen

Stosunek kontrastu: 2000:1

Interfejsy

2 x Stereo Mini-Jack

1 x Stereo mini

1 x RCA (White/Red)

1 x D-sub 15-pin

1 x USB 2.0 Type A

1 x RCA, 1 x S-Video, 2 x Component (D-sub 15-pin)

2 x D-sub 15-pin (RGB), 1 x USB 2.0 type B

Wymiary

Standard: 327 x 250 x 95 mm (szer. x głęb. x wysok.)

Masa

3.1 kg

Pobór mocy

228 W (max)

0.7 W (standby)

Poziom hałasu

< 35 dB(A)

 

 

Drukarki dla biznesu

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej