Strona główna / Praca zdalna / Nawigon ma czujnik zbliżeniowy
środa 19 maj 2010 | Jan Petersen
Nawigon ma czujnik zbliżeniowy
Dzięki temu czujnikowi kierowca może sterować urządzeniem prawie bez konieczności dotykania ekranu. Nowa funkcja ułatwia obsługę i zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Czujnik będzie zainstalowany w najnowszej generacji urządzeń z segmentu Premium.
Tagi: nawigacja, navigon,

 

Urządzenie nawigacyjne wymaga teraz minimalnej obsługi dotykowej - na przykład funkcja sterowania głosem aktywowana jest poprzez muśnięcie ramki urządzenia, a falisty ruch palcem przez cały ekran nawigacji jest wystarczający do aktywacji funkcji ulubionych celów specjalnych (My Best POI). Menu, które normalnie umieszczone jest na tylnym planie, może być uruchomione w ten sam sposób.


Czujnik Zbliżeniowy jest zainstalowany w obudowie urządzenia i reaguje tylko wtedy, gdy ruch ręką jest wykonany intencjonalnie, w odległości kilku centymetrów od nawigacji. To gwarantuje, że żadne przypadkowe gesty ze strony kierowcy nie aktywują funkcji urządzenia. Kiedy ręka kierowcy zbliży się do nawigacji, wyświetli się automatycznie menu ulubionych celów specjalnych (MyBest POI), które umożliwia zorganizowanie celów specjalnych na trasie podróży według własnych potrzeb.

  • Dzięki temu udogodnieniu wystarczy jedno spojrzenie, aby poznać położenie ulubionej sieci restauracyjnej lub stacji benzynowej. Kiedy pasek menu jest wyłączony, wielkość wyświetlanej mapy zwiększa się o około 15 procent.

  • Delikatne dotknięcie ekranu albo obudowy automatycznie aktywuje funkcję sterowania głosem (Proffesional Voice Command), która umożliwia obsługę głównych funkcji urządzenia za pomocą komend głosowych.

  • Sterowanie głosem jest wyłączone, jeśli kierowca używa menu albo wybiera cel specjalny. W takich przypadkach jest ono aktywowane  powrotem, gdy zostaje wybrana jedna z kluczowych funkcji np. kontrola głośności urządzenia.

Jak zainstalować nawigację

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej