Strona główna / Praca zdalna / Mobilny cloud computing wg Asusa
poniedziałek 31 maj 2010 | Jan Petersen
Mobilny cloud computing wg Asusa
Eee Pad, Eee Tablet i smartfon Garmin-Asus A10 to – wśród innych zaprezentowanych w Taipei, gama narzędzi proponowanych przez firmę Asus do pracy w chmurze informatycznej.

Eee Tablet: do 10 godzin pracy

Firma ASUS połączyła zwykły notatnik z e-czytnikiem, dzięki czemu powstał Eee Tablet. Opracowano go we współpracy ze studentami i biznesmenami, którzy często podróżują. Dzięki dotykowemu ekranowi o rozdzielczości 2450 dpi, Eee Tablet to jedno z najdokładniejszych i najczulszych urządzeń do notowania na świecie. W dodatku daje wrażenie pisania na papierze. Użytkownicy mogą skorzystać z wbudowanych szablonów notatek, mogą je przechowywać, segregować, tagować, organizować i przeglądać. Istnieje również możliwość tworzenia na bieżąco adnotacji. Eee Tablet sprawia, że czytanie staje się łatwe - wyświetlenie kolejnej strony w pliku tekstowym zajmuje zaledwie 0,1 sekundy. To dziewięć razy szybciej, niż w normalnych czytnikach. Nie męczy wzroku użytkownika nawet przy długim czytaniu. Eee Tablet posiada wbudowany aparat fotograficzny 2MP, który pozwala wykonywać szczegółowe zdjęcia, na przykład slajdów prezentowanych na wykładach.

Eee Pad: wielozadaniowy

Opracowany z myślą o entuzjastach technologii, którzy ciągle się przemieszczają, ultra-płaski ASUS Eee Pad pełni rolę uzupełniającego, opartego na systemie Windows tabletu. 12-calowy Eee Pad EP121 jest komputerem, który może służyć jako odtwarzacz multimedialny, e-czytnik, kompaktowy komputer osobisty lub urządzenie do łączenia się z Internetem. Zasilany procesorem CULV Intel Core 2 Duo i pracujący na systemie operacyjnym Windows 7 Home Premium, Eee Pad bez problemu radzi sobie z wielozadaniowością, pozwalając użytkownikom na jednoczesne przeglądanie poczty i kalendarza, prowadzenie wideokonferencji i pracę nad dokumentami Microsoft Word, czy Excel. Eee Pad EP121 oferuje dwa wygodne tryby wprowadzania znaków - za pomocą wirtualnej klawiatury lub przy pomocy klawiatury podłączonej poprzez stację dokującą. Pozwala na 10 godzin ciągłej pracy.

  • Bardziej mobilny, 10-calowy Eee Pad EP101TC waży zaledwie 675g ma grubość 12,2mm, dzięki czemu mieści się w kieszeni. Użytkownicy mogą mieć łatwy dostęp do ulubionych aplikacji przenosząc je na główny pulpit. Eee Pad EP101TC pracuje na systemie Windows Embedded Compact 7, który oferuje wszystkie najnowsze technologie i narzędzia Windows 7. Umożliwia znaną już, pełną łączność z innymi podłączonymi urządzeniami i usługami chmur obliczeniowych.

Garmin-Asus A10: Android nawiguje

Najnowszy smartfon Garmin-Asus z systemem operacyjnym Android zapewnia precyzyjną nawigację, która szybko doprowadza swoich użytkowników do celu. Podobnie jak inne urządzenia Garmin-Asus z systemem Android, A10 wyposażony jest w nawigację głosową firmy Garmin, która czyni z niego doskonałego kompana w czasie podróży. A10 posiada wbudowane usługi mobilne Google, dostęp do serwisów Mapy Google, Gmail, YouTube, kalendarza, kontaktów i strony Android Market, gdzie użytkownicy mogą znaleźć ponad 30 000 aplikacji pozwalających na personalizację telefonu.

  • Garmin-Asus M10 działa na systemie Windows Mobile 6.5.3, dzięki któremu użytkownicy mogą szybko przechodzić od pracy do zabawy. Umożliwia dostęp do serwisu Windows Marketplace for Mobile, z którego można pobrać dużą ilość różnych aplikacji.
  • Wyposażony w system operacyjny Android smartfon Garmin-Asus A50 posiada dostęp do mobilnych usług Google, wyszukiwarki Google Search, Google Maps, Gmail, YouTube, kalendarza, kontaktów i strony Android Market, która pozwala na spersonalizowanie telefonu tak, aby wpasował się w styl życia swojego użytkownika.

Home Server TS mini

To rozwiązanie firmy Asus umożliwia użytkownikom domowym oraz zdalnym przeglądanie zdjęć, oglądanie filmów, podłączenie się do systemu kamer bezpieczeństwa, słuchanie muzyki i wysyłanie plików.

  • Automatycznie zapisuje dane pochodzące nawet z 10 komputerów domowych dzięki dodatkowym 500GB miejsca online.
  • Wbudowany dysk o pojemności 4TB umożliwia wielu użytkownikom udostępnianie i przechowywanie danych na serwerze domowym nawet, kiedy ich komputery są wyłączone.
  • Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo danych, Home Server TS mini umożliwia tworzenie kopii zapasowych całego systemu, a specjalne narzędzie ASWM informuje użytkowników przez email o błędach, co znacznie ułatwia rozwiązywanie problemów. W przypadku awarii systemu wszystkie pliki można łatwo przywrócić.

Tablet: nowość czy reaktywacja?

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej