Strona główna / Praca zdalna / Innowacje dają wzrost  
piątek 02 lipiec 2010 | Serwis prasowy/E2H
Innowacje dają wzrost  
Organizacje działające na polskim rynku przechodzą kolejne cykle świadomości informatycznej. Coraz więcej podmiotów w Polsce korzysta ze zintegrowanych systemów wspierających zarzadzanie.

„Technologia oraz jej świadome użytkowanie decydują o szybkość i jakości procesów zachodzących w organizacji. W dzisiejszych czasach nie wystarczy posiadać infrastrukturę techniczną – trzeba umiejętnie nią zarządzać i efektywnie wykorzystywać. Firmy i organizacje, które tego nie potrafią przestaną liczyć się na rynku” – twierdzi Emil Dąbrowski, wiceprezes Integrity Solutions.

O ile jeszcze do niedawna większość ludzi używała komputera jako maszyny do pisania, ewentualnie w specyficznych sytuacjach do wysłania e-maila, to obecnie nie wyobrażamy sobie codziennego życia bez użycia komputera. Znacząco podniosły się standardy związane z wykorzystaniem komputerów i dostępnej technologii.  Organizacje, które korzystają z systemu poczty elektronicznej zauważyły, że można tę pracę wykonywać jeszcze efektywniej. Istnieją rozwiązania, które usprawniają wykorzystywane systemy, pozwalają usprawnić sposób, w jaki funkcjonuje organizacja, a także znacząco przyspieszyć jej działanie. Składają się na nie rozwiązania oparte o narzędzia klasy „workflow” i „business proces management”. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia optymalizacja procesów w organizacji, wdrożenie odpowiednich rozwiązań i podniesienie świadomości pracowników. Te czynniki pozwalają na osiągnięcie wzrostu efektywności i produktywności w organizacji – sprawiając, że codzienna praca staje się prostsza.

Istotą funkcjonowania zintegrowanych systemów wspierających codzienną pracę w organizacji jest ich konsolidacja. Efektywna organizacja to taka, która daje swoim pracownikom zestaw narzędzi
do pracy, dostępnych w jednym miejscu za pomocą pojedynczego loginu - hasła. Praktyka pokazuje, że tego typu podejście znacząco ogranicza nieufność i niechęć pracowników do nowych narzędzi.
W sytuacji kiedy stają się one nową częścią zintegrowanego systemu, który już znają, mają ochotę z niego korzystać. W takim przypadku idealnie sprawdzają się systemy intranetowe obsługiwane przez przeglądarkę www, w ramach których funkcjonują biznesowe i administracyjne systemy organizacji. Korzystając z intranetu pracownik może przeczytać aktualności z życia firmy, nadać korespondencję do firmy zewnętrznej, wypełnić wniosek urlopowy, sprawdzić stan rozrachunków z klientami, zamówić papier do drukarki, itd. W końcu z czasem, podobnie jak z komputerami, zintegrowane systemy intranetowe staną się nieodłącznym narzędzie codziennej pracy każdej organizacji.

Wymienione powyżej problemy codziennej pracy w organizacjach zauważają ich szefowie, dla których efektywność i produktywność pracy staje się wyznacznikiem rozwoju organizacji. Dlatego, coraz częściej stają się kluczowymi inicjatorami zmian i wprowadzania nowatorskich rozwiązań. W efekcie podnoszenia się świadomości „managementu”, w dużych organizacjach zatrudnia się dynamicznych menedżerów, którzy mają usprawniać pracę. Ich zadaniem jest nie tylko kontrola wykonywanej pracy, ale także rozwój organizacji w taki sposób, aby była bardziej konkurencyjna w stosunku do innych, podobnych na rynku.

2 maile i firma zrujnowana

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej