Strona główna / Praca zdalna / Nowa ochrona danych dla firm
środa 07 lipiec 2010 | E2H
Nowa ochrona danych dla firm
Firma actidata wprowadza nowe rozwiązanie actiNAS Cube RDX wraz z sieciowym serwerem plików o pojemności do 10 TB. Dzięki urządzeniu firmy mogą rozwiązać problem centralnego składowania informacji i ochrony danych „Off-Site” przy pomocy prostego w obsłudze rozwiązania mogącego w niektórych przypadkach zastąpić także rozwiązania taśmowe.

 

Rozwiązanie actiNAS Cube RDX gwarantuje niezawodną, atrakcyjną cenowo możliwość przechowywania do 10 TB informacji. Procesor Intel Celeron oraz do 4 GB wewnętrznej pamięci RAM (1 GB standardowo jest już zainstalowany) dbają o wysoką wydajność systemu, która umożliwia jednoczesny dostęp do danych aplikacjom i użytkownikom. Urządzenie oferuje wydajne i bezpieczne poziomy RAID (0, 1, 5, 6, 10 i JBOD) bazując na maksymalnie 5 dyskach twardych S-ATA II (hot-plug) o łącznej, natywnej pojemność do 10 TB.

  • Za szybki transfer danych odpowiadają dwa zintegrowane porty Ethernetowe, każdy po 1Gbit wspierające „Trunking”, „Load Balancing” i „Failover”. Urządzenie wspiera różnorodne protokoły sieciowe takie jak np. TCP/IP, DHCP. AppleTalk, MacZone, SMB, NFS, CIFS, AFT over TCP/IP, HTTP, umożliwiające zabezpieczanie i transfer danych. Standardową funkcjonalnością jest także wsparcie iSCSI.
  • Systemy actiNAS Cube RDX standardowo są wyposażone w profesjonalne urządzenie do zabezpieczania i archiwizacji danych serii actiDisk RDX S-ATA zapisujące danez prędkością do 35 MB/sek. Rozwiązanie to łączy w sobie prostotę obsługii bezpieczeństwo danych rozwiązań taśmowych z prędkością oraz z możliwością szybkiego dostępu do informacji rozwiązań dyskowych.
  • Odporne na wstrząsy i uderzenia nośniki danych oferują natywną pojemność 160, 320, 500 oraz 640 GB są zwrotnie jaki „do przodu” kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku nośnikami, także innych producentów. Rozwiązania serii RDX są standardem przemysłowym stosowanym także przez HP, IBM, DELL, Fujitsu i wielu innych producentów serwerów.

Rozwiązania actiNAS Cube RDX są objęte 3-letnią gwarancją i 2-letnim szybkim serwisem wymiennym Fast Exchange Service i już dostępne w autoryzowanej sieci dystrybucyjnej oraz u partnerów handlowych actidata na terenie Polski.

Cena rynkowa nowych urządzeń (cena dla użytkownika końcowego bez VAT):

  • actiNAS Cube RDX (bez dysków twardych i nośnika RDX) - 1.295 euro
  • actiNAS Cube RDX 1.5 TB, 3x 500 GB S-ATA II HDD z RDX 500 GB - 1.765 euro

Dokumenty ważniejsze niż portfel

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej