Strona główna / Mobilna firma / HTC Desire spełnione marzenie
środa 15 wrzesień 2010 | Robert Kamiński
HTC Desire spełnione marzenie
Ten smartfon musi się podobać - duży prawie 4 calowy ekran, szybki procesor, znakomity interfejs Sense w połączeniu z system Android dały znakomity efekt. Niewątpliwie iPhone ma bardzo silnego konkurenta.

Podobnie jak Nexus One, smartfon HTC wyposażony został w znakomity wyświetlacz AMOLED. Jest za to znacząca różnica w oprogramowaniu: Desire to nie tylko najnowsza wersja interfejsu Sense, ale także obsługa Flash 10.1 i trackpad zamiast trackballa.

Na pokładzie HTC Desire znajdziemy: duży 3,7-calowy, pojemnościowy ekran AMOLED o rozdzielczości WVGA (480 x 800), procesor Qualcomm Snapdragon QSD8250 o taktowaniu 1GHz, 576MB pamięci RAM, 512MB pamięci ROM, złącze kart microSD (do 32GB max), 3G z HSDPA, WiFi (b/g), Bluetooth 2.1 z EDR i A2DP, odbiornik GPS, cyfrowy kompas, akcelerometr, aparat 5 megapikseli z autofokusem i diodową lampą błyskową.

Pomimo wręcz ogromnego ekranu, telefon nie wydaje się olbrzymi. HTC Desire jest naprawdę bardzo smukły: 119 x 60 x 11,9 mm, i waży zaledwie 133g - czyli dokładnie tyle co iPhone 3GS. Gumowana obudowa jest przyjemna w dotyku, a metalizowana ramka ekranu jest ładnie wystylizowana. Stonowane wzornictwo wyraźnie wskazuje na biznesowy charakter urządzenia

Na przednim panelu do dyspozycji mamy cztery przyciski: Start, Menu, Wróć i wyszukiwanie, oraz optyczny trackpad. Przycisk zasilania służy jednocześnie do wybudzania / usypania ekranu. Złącze kart microSD znajduje się wewnątrz, tym samym włożenie karty związane jest z wyłączeniem telefonu. Nawigacja bazuje na 7 ekranach (po 3 z każdej strony ekranu głównego), które można dostosować poprzez dodawanie własnych widgetów i skrótów do aplikacji. Oczywiście są gotowe profile dostosowane do określonych zadań. Do dyspozycji mamy więc: profil społeczny, biznesowy, rozrywkowy i coś dla podróżników. Wszystkie można dowolnie modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb ustawiając np. rewelacyjne animowane tło.

Trudno znaleźć słaby punkt, telefon jest dopracowany w każdym calu. Jedyne zastrzeżenie może budzić dość słaba bateria, która skądinąd musi sprostać ogromnej liczbie jednocześnie możliwych do uruchomienia aplikacji.

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej