Strona główna / Praca zdalna / HTC Desire spełnione marzenie
środa 15 wrzesień 2010 | Robert Kamiński
HTC Desire spełnione marzenie
Ten smartfon musi się podobać - duży prawie 4 calowy ekran, szybki procesor, znakomity interfejs Sense w połączeniu z system Android dały znakomity efekt. Niewątpliwie iPhone ma bardzo silnego konkurenta.

Podobnie jak Nexus One, smartfon HTC wyposażony został w znakomity wyświetlacz AMOLED. Jest za to znacząca różnica w oprogramowaniu: Desire to nie tylko najnowsza wersja interfejsu Sense, ale także obsługa Flash 10.1 i trackpad zamiast trackballa.

Na pokładzie HTC Desire znajdziemy: duży 3,7-calowy, pojemnościowy ekran AMOLED o rozdzielczości WVGA (480 x 800), procesor Qualcomm Snapdragon QSD8250 o taktowaniu 1GHz, 576MB pamięci RAM, 512MB pamięci ROM, złącze kart microSD (do 32GB max), 3G z HSDPA, WiFi (b/g), Bluetooth 2.1 z EDR i A2DP, odbiornik GPS, cyfrowy kompas, akcelerometr, aparat 5 megapikseli z autofokusem i diodową lampą błyskową.

Pomimo wręcz ogromnego ekranu, telefon nie wydaje się olbrzymi. HTC Desire jest naprawdę bardzo smukły: 119 x 60 x 11,9 mm, i waży zaledwie 133g - czyli dokładnie tyle co iPhone 3GS. Gumowana obudowa jest przyjemna w dotyku, a metalizowana ramka ekranu jest ładnie wystylizowana. Stonowane wzornictwo wyraźnie wskazuje na biznesowy charakter urządzenia

Na przednim panelu do dyspozycji mamy cztery przyciski: Start, Menu, Wróć i wyszukiwanie, oraz optyczny trackpad. Przycisk zasilania służy jednocześnie do wybudzania / usypania ekranu. Złącze kart microSD znajduje się wewnątrz, tym samym włożenie karty związane jest z wyłączeniem telefonu. Nawigacja bazuje na 7 ekranach (po 3 z każdej strony ekranu głównego), które można dostosować poprzez dodawanie własnych widgetów i skrótów do aplikacji. Oczywiście są gotowe profile dostosowane do określonych zadań. Do dyspozycji mamy więc: profil społeczny, biznesowy, rozrywkowy i coś dla podróżników. Wszystkie można dowolnie modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb ustawiając np. rewelacyjne animowane tło.

Trudno znaleźć słaby punkt, telefon jest dopracowany w każdym calu. Jedyne zastrzeżenie może budzić dość słaba bateria, która skądinąd musi sprostać ogromnej liczbie jednocześnie możliwych do uruchomienia aplikacji.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej