Strona główna / Praca zdalna / Nowy Navigon 70
środa 04 sierpień 2010 | Cezary Tchorek-Helm
Nowy Navigon 70
Korzystanie z nawigacji nigdy nie było tak proste: modele NAVIGON 70 Plus i NAVIGON 70 Premium to urządzenia nowej generacji. Oprócz atrakcyjnej stylistyki, oba modele dają możliwość skorzystania z innowacyjnych rozwiązań, takich jak czujnik zbliżeniowy. Większy widoczny obszar mapy oraz Aktywny Asystent Pasa Ruchu poszerzają zakres dostępnych funkcjonalności. Model Premium może być połączony jednocześnie z dwoma telefonami komórkowymi i być obsługiwany za pomocą funkcji Profesjonalnego Sterowania Głosem (Professional Voice Command 2.0).
Tagi: nawigacja, navigon,

 

Urządzenia Plus i Premium są wyposażone w jeden z najszybszych procesorów, montowanych w urządzeniach PND - ARM11-core 520MHz.Aktywny Asystent Pasa Ruchu przypomina kierowcy kiedy zmienić pas, pokazując położenie samochodu w postaci dynamicznej animacji w czasie rzeczywistym.

„Nasze najnowsze systemy nawigacyjne wymagają minimalnej obsługi dotykowej, co pozwala kierowcy skoncentrować się na sytuacji na drodze” – wyjaśnia Jörn Watzke, wiceprezes odpowiedzialny za ofertę produktową firmy NAVIGON. „Ponadto, możliwe jest przechowywanie ulubionych celów specjalnych w urządzeniu jako plik w formacie CSV” – dodaje Jörn Watzke. Inne ważne funkcje to m.in. komunikaty głosowe TMC czy Reality View Pro z jeszcze lepszą grafiką.

  • City View3D 2.0 zapewnia bezpieczną jazdę samochodem dzięki wyświetlaniu przezroczystych wizualizacji budynków przez co pozwala zorientować się w terenie i widzieć drogę daleko naprzód, nawet na obszarach mocno zabudowanych.
  • Z kolei Profesjonalne Sterowanie Głosem 2.0 umożliwia kierowcy komunikację ze swoim urządzeniem nawigacyjnym.
  • Użyteczną funkcją dla osób podróżujących w celach biznesowych jest także zestaw głośnomówiący Bluetooth 2.0, który pozwala nie tylko odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne przez urządzenie nawigacyjne, ale może też odróżniać połączenia biznesowe od prywatnych.

Czujnik Zbliżeniowy jest zintegrowany w obu nowych modelach serii 70. Przykładowo, intencjonalny ruch ręką wykonany w odległości kilku centymetrów od nawigacji uruchamia pasek menu lub ulubionych celów specjalnych (My Best POI). Mapa wyświetlana na ekranie jest większa kiedy pasek jest wyłączony, a dzięki 5-calowemu ekranowi trasa jest lepiej widoczna niż w innych urządzeniach nawigacyjnych. Ponadto, NAVIGON rozszerzył możliwości korzystania z celów specjalnych (POI) o nową funkcję – za pomocą programu NAVIGON Fresh można teraz wgrać do urządzenia swoje ulubione miejsca w postaci pliku CSV i podzielić je na wybrane przez siebie kategorie.

Sterowanie głosem może być teraz aktywowane przez muśnięcie obudowy urządzenia - za jego pomocą można kontrolować wszystkie kluczowe funkcje systemu. Według Jörna Watzke: “Funkcja sterowania głosem staje się coraz doskonalsza. O ile precyzyjny ruch wzdłuż ekranu był konieczny do uruchomienia tej funkcji w urządzeniu 8410, to w nowej serii dotknięcie urządzenia jest wystarczające do jej aktywacji.”
Cena i dostępność

Modele NAVIGON 70 Plus i 70 Premium są wyposażone w rozszerzony pakiet map EU 43, uwzględniający mapy Islandii, Mołdawii i Ukrainy. Sugerowana cena modelu NAVIGON 70 Plus wynosi 799 PLN, natomiast model NAVIGON 70 Premium kosztuje 999 PLN.

Navigon 40

A tu: Rady Hołowczyca na wakacje

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej