Strona główna / Praca zdalna / Notebook wyłącznie dla profesjonalistów
poniedziałek 06 wrzesień 2010 | Jan Petersen/Panasonic
Notebook wyłącznie dla profesjonalistów
Panasonic zaprezentował najnowszy model Toughbooka klasy ruggedized: CF-31. Nowe urządzenie gwarantuje dostęp do aplikacji i danych w najbardziej ekstremalnych warunkach terenowych. Urządzenie, przeznaczone dla odbiorców profesjonalnych, jest dostępne w trzech wersjach: ekonomicznej, etandardowej oraz zaawansowanej.

Model CF-31 zastąpi CF-30, który dzięki swoim parametrom technicznym był z powodzeniem stosowany przez przedsiębiorstwa, służby ratunkowe czy wojsko. CF-31 zapewnia dwa razy większą efektywność procesora niż CF-30 zachowując prawie takie same wymiary urządzenia. W wersjach Standardowej i Zaawansowanej moc obliczeniową zapewnia procesor IntelCore i5 z technologią V-Pro. Efektywność procesora gwarantują technologie Intel Turbo Boost Technology i Intel Multi-Threading.

 

CF-31 korzysta z technologii switchable graphics pozwalającej oszczędzać energię w czasie pracy mobilnej. Technologia switchable graphics umożliwia przełączanie pomiędzy podwyższoną wydajnością grafiki dedykowanego chipsetu graficznego ATI Mobility Radeon high-end HD 5650 z dedykowaną pamięcią RAM 512MB, a wewnętrzną grafiką Intel HD.

 

Wyświetlacz odporny na słońce

Możliwość pracy z danymi i aplikacjami znajdującymi się na monitorze nawet w ostrym świetle słonecznym jest kluczowa dla pracowników w terenie. Model Standardowy CF-31 wykorzystuje technologię Panasonic’s Circular Polarizing, która umożliwia oglądanie wyraźnego obrazu dzięki jasności wyświetlania 1 000 nitów i niskiemu współczynnikowi odbicia światła ekranu dotykowego XGA o przekątnej 13,1 cala. CF-31 jest dodatkowo wyposażony w wymienną osłonę ekranu LCD chroniącą go przed uszkodzeniami.

Obudowa niezwykle odporna

Dzięki obudowie wykonanej ze stopu magnezu (zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz) oraz osłonami nieprzepuszczającymi ciepła i chroniącymi przed zarysowaniami, model CF-31 jest obecnie najbardziej wytrzymałym Toughbookiem. Urządzenie wytrzymuje test upadku z wysokości 180 cm, przeprowadzony zgodnie ze standardem MIL-STD oraz posiada zwiększoną odporność   na wstrząsy, działanie wody, pyłu i temperatury. Potwierdza to bardzo dobry wynik, jaki CF-31 uzyskał w teście przeprowadzonym w standardzie MIL STD 810G Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki. Pracę CF-31 nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych umożliwiają: system tłumienia drgań, wzmocnienie optymalizujące ochronę twardego dysku przed upadkiem i przegrzaniem oraz zastosowanie piankowych futerałów. Model CF-31 jest wyposażony w Hybrydowy System Chłodzący (Hybrid Cooling System), który łączy pasywny i aktywny proces chłodzenia. W procesie pasywnym ciepło rozprowadzane jest przez kanały z najbardziej nagrzanych obszarów do ośrodka chłodzenia.

 

  • Nowy model Toughbooka CF-31 ma zwiększone możliwości łączności bezprzewodowej z wbudowaną w ekran anteną radiową zapewniającą optymalną wydajność radia przez WWAN (opcjonalnie), WLAN, WIMAX (opcjonalnie) oraz Bluetooth. Wydłużenie czasu pracy urządzenia umożliwia dedykowany fizyczny wyłącznik sieci bezprzewodowej.
  • Ważną cechą CF-31 jest łatwość dostosowywania do szybko zmieniających się potrzeb użytkownika. CF-31 ma wbudowany dodatkowy slot, który można skonfigurować w zależności od potrzeby, jako drugą konfigurację LAN, firewire lub jako modem. Nowe interfejsy w postaci 4 portów USB, portu HDMI oraz opcjonalnie kamery internetowej uzupełniają wyposażenie CF-31.
  • Model Standardowy CF-31 pracując w oparciu o system Windows 7 umożliwia do 11,5 godziny pracy baterii, dzięki czemu urządzenie pracuje tak długo jak oczekują tego pracownicy terenowi. Wszystkie modele korzystają z technologii Panasonic Power Management Utilities zwiększającej wydajność energetyczną poprzez efektywne zarządzanie odpowiednimi zasobami niezbędnymi procesorowi do wykonywania zadań. CF-31 działa w oparciu o ogniwa wysokowydajnych baterii firmy Panasonic opracowanych w celu zmaksymalizowania wydajności oraz bezpieczeństwa.
  • CF-31 zapewnia dotychczasowym posiadaczom Toughbooka możliwość ciągłego użytkowania urządzeń zewnętrznych. CF-31 jest kompatybilny z uchwytami samochodowymi oraz innymi urządzeniami zewnętrznymi (osłony ekranu, stacje dokujące, baterie poprzednich generacji) modeli CF-30 i CF-29.

Wsparcie serwisowe, cena

Każdy Toughbook posiada trzyletnią gwarancję, która obejmuje uszkodzenia sprzętu stosowanego zgodnie z jego przeznaczeniem. Producent zapewnia 96-godzinny termin naprawy i pięcioletni dostęp do części zamiennych. CF-31 jest dostępny w Polsce od lipca 2010 r. w cenie od 15 000 PLN brutto.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej