Strona główna / Praca zdalna / BlackBerry - nowe mobilne biuro
poniedziałek 20 wrzesień 2010 | Jan Petersen
BlackBerry - nowe mobilne biuro
Modeli smartfonów jest na rynku wiele. Wyjątkowość rozwiązań BlackBerry polega jednak na  dostępie do poczty elektronicznej za pomocą technologii „push”. Technologia ta dostarcza użytkownikowi  wiadomości  natychmiast, wprost na terminal BlackBerry oraz w wygodnej i skompresowanej formie. Dlatego BlackBerry jest idealnym rozwiązaniem dla sektora małych i średnich firm.

Dzięki stałemu dostępowi on-line smartfon BlackBerry nie zużywa energii na specjalne połączenia z terminalami, w przeciwieństwie do podobnych rozwiązań oferowanych na polskim rynku, przez co wzrasta wydajność baterii, która potrafi pracować kilkanaście dni bez konieczności ładowania. Ma to również wpływ na niebagatelną oszczędność kosztów, gdyż większość usług wliczona jest w zryczałtowaną opłatę u operatora.

10 x POP3/IMAP

Rozwiązanie BlackBerry umożliwia konfigurację do 10 standardowych kont pocztowych typu POP3 i IMAP (wykorzystując usługę BIS - BlackBerry Internet Service) oraz pełną synchronizację z firmowym kontem pocztowym, kalendarzem, notatkami i zadaniami na serwerze korporacyjnym (wykorzystując usługę BES - BlackBerry Enterprise Server).

Smartfon BlackBerry to także:

  • telefon, mapy, kalendarz, liczne aplikacje, dostęp do multimediów i komunikatorów,
  • przeglądanie stron internetowych i intranetu, przesyłanie wiadomości SMS/MMS i wiele więcej…
  • Większość z tych funkcji  wykorzystuje zryczałtowaną opłatę dostępu do Internetu co pozwala w znaczący sposób ograniczyć koszty użytkowania aplikacji w kraju oraz za granicą gdzie korzystanie z tych usług jest dodatkowo płatne, ale dzięki specyfice rozwiązań BlackBerry opłaty są diametralnie niższe w przypadku standardowych usług.

Urządzenia BlackBerry w podróży stanowią 100% alternatywę dla komputerów PC. Funkcje takie jak otwieranie załączników (Word, Excel, PowerPoint, PDF, itd), ich przeglądanie oraz edycja pozwalają na pełną komunikację z firmą lub znajomymi. Dostęp do dedykowanego komunikatora BlackBerry® Messenger oraz innych komunikatorów jak Jabbler, Google Talk, AOL Messenger, Yahoo, Gadu-Gadu etc. daje nieograniczone możliwości bycia w kontakcie z znajomymi bez dodatkowych kosztów.

BlackBerry Internet Service (BIS)

Małe i średnie firmy muszą być pomysłowe i zaradne. Tempo pracy jest duże, a wymagania, by dostarczać rozwiązania najwyższej jakości – wysokie. BlackBerry Internet Service został zaprojektowany dla małych przedsiębiorstw, przedstawicieli wolnych zawodów oraz zapracowanych profesjonalistów. Niedrogie w eksploatacji i elastyczne rozwiązanie BlackBerry Internet Service działa na takiej samej zasadzie jak umowa z operatorem: wystarczy dokonać zakupu i aktywować usługę, by natychmiast cieszyć się jej zaletami. Z jednym urządzeniem BlackBerry można zintegrować do 10 kont pocztowych, a dzięki oprogramowaniu na komputery PC można dokonać aktualizacji skrzynki adresowej i kalendarza.

BlackBerry Enterprise Server (BES)

Skoordynowanie pracy w dużym przedsiębiorstwie wymaga precyzji, punktualności i dokładności. BlackBerry Enterprise Server to rozwiązanie stworzone dla firm, które posiadają korporacyjny serwer pocztowy na platformach: Microsoft Exchange, Lotus Domino oraz Novell GroupWise. Pojedyncza, elastyczna platforma oferuje wszystko, co jest niezbędne do zapewnienia mobilności aplikacji i systemów – możliwość zarządzania wielozakresowymi technologiami bezprzewodowymi, urządzeniami, serwerami i systemami korporacyjnymi.

BlackBerry Enterprise Server wspiera szeroką gamę usług, które umożliwiają centralne zarządzanie smartfonami za pomocą uzgodnionych polityk korporacyjnych IT. Poziom bezpieczeństwa w rozwiązaniu BlackBerry Enterprise Server znacznie przewyższa wymagania większości organizacji, o czym świadczy przyznanie mu certyfikatów NATO. Wprowadzenie rozwiązania BlackBerry gwarantuje zwrot inwestycji o prawie 200% w czasie krótszym niż siedem miesięcy.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej