Strona główna / Praca zdalna / Poczta firmowa chroniona w chmurze
niedziela 17 październik 2010 | Mariola Czapkiewicz
Poczta firmowa chroniona w chmurze
Ochrona poczty w chmurze jako usługa SaaS oraz urządzenie wirtualne instalowane u klienta – takie możliwości daje InterScan Messaging Security Virtual Appliance (IMSVA). Rozwiązanie pozwala na powstrzymanie zagrożenia poczty bez naruszania prywatności, a jednocześnie zmniejsza koszty zarządzania, wymagania dotyczące przepustowości sieci oraz koszty centrum przetwarzania danych. Oferta jest dostępna na rynku polskim dla dużych firm.

 „90 procent wiadomości e-mail to spam, dlatego firmy coraz trudniej radzą sobie z rosnącą ich liczbą w swoich sieciach. Jeden element usługi to oprogramowanie SaaS wykonujące trudne zadanie blokowania spamu poza siecią przedsiębiorstwa i redukujące liczbę takich wiadomości nawet o 90%, co pozwala zmniejszyć wymaganą przepustowość oraz liczbę serwerów i pracowników. Drugi element to urządzenie wirtualne VMware Ready instalowane u klienta, które można dostosowywać do potrzeb przedsiębiorstwa zachowując kontrolę i prywatność wiadomości e-mail, a zwłaszcza zapewniając ochronę przed utratą danych poufnych” – powiedział Filip Demianiuk, Technical Manager for Eastern Europe w firmie Trend Micro.

IMSVA 8.0 to hybrydowe zabezpieczenie poczty elektronicznej typu SaaS zapewnia ochronę na bieżąco w oparciu o infrastrukturę Trend Micro Smart Protection Network, która codziennie skanuje, filtruje i koreluje ponad 20 miliardów wiadomości e-mail, serwisów internetowych i plików, a następnie wykorzystuje te dane do szybkiego wykrywania nowych zagrożeń i reagowania na nie oraz lepszego reagowania na znane zagrożenia.

Cechy i funkcje

Rozwiązanie hybrydowe, które łączy w sobie kontrolę wiadomości przychodzących w chmurze (dzięki czemu zagrożenia e-mail są powstrzymywane zanim dotrą do sieci przedsiębiorstwa) oraz instalowane u Klienta urządzenie wirtualne VMware Ready umożliwiające szczegółową kontrolę i dostosowywanie treści wiadomości wychodzących, a także zawiera zintegrowaną konsolę ujednoliconego zarządzania i raportowania. 

  • Rozwiązanie, które zmniejsza nawet o 90% ruch e-mail w chmurze, dzięki czemu spam jest eliminowany zanim dotrze do sieci przedsiębiorstwa. Klienci mają zapewnioną efektywną ochronę w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami e-mail bez potrzeby skanowania dużej liczby wiadomości w swoich własnych systemach. Żadne wiadomości nie są przechowywane w chmurze przez Trend Micro, a wszystkie kwarantanny są realizowane lokalnie, co daje Klientom kontrolę nad swoimi wiadomościami i zapewnia ich prywatność.
  • Dodana w tej wersji technologia oceny reputacji skanuje adresy URL zawarte w wiadomościach e-mail i sprawdza, czy nie kierują one do niebezpiecznych stron internetowych z ukrytym szkodliwym oprogramowaniem. Technologia oceny reputacji, która jest elementem infrastruktury Smart Protection Network, śledzi wiarygodność domen internetowych na podstawie takich czynników, jak czas istnienia serwisu.

Ceny i dostępność w Polsce

Rozwiązanie IMSVA Hybrid SaaS Email Security jest dostępne w sprzedaży prowadzonej przez autoryzowanych partnerów handlowych firmy Trend Micro. Ceny rozwiązania z licencją stałą rozpoczynają się od 18,38 EUR na użytkownika przy 1000 użytkowników.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej