Strona główna / Praca zdalna / Nowe dyski Iomega SSD
poniedziałek 18 październik 2010 | M. Czapkiewicz
Nowe dyski Iomega SSD
Nowe dyski zewnętrzne Iomega External USB 3.0 SSD Flash Drives wykorzystują ultraszybkie interfejsy USB 3.0 i wbudowane mechanizmy szyfrowania danych. Urządzenia przeznaczone są dla osób, które wymagają od zewnętrznych dysków najwyższej wydajności, bezpieczeństwa i niewielkich wymiarów.

 

Nowe, zewnętrzne dyski Iomega SSD Flash, formatu 1,8 cala, z interfejsem USB 3.0 wykorzystują sprawdzone technologie firmy EMC. Dyski o pojemności 64GB*, 128GB oraz 256GB będą dostępne na rynku w listopadzie 2010r. 

Gładka, metalowa obudowa chroniąca układy pamięci nie tylko dobrze wygląda, ale również chroni urządzenie w razie upadku z wysokości do 3 m. Nowe dyski SSD wykorzystują 256-bitowe sprzętowe mechanizmy szyfrowania, wbudowane oprogramowanie antywirusowe i archiwizacyjne. 

Dyski Iomega USB 3.0 External SSD Flash Drive są pamięciami masowymi wykorzystującymi układy typu flash i nie posiadają ruchomych części, dzięki czemu są znacznie bardziej odporne od standardowych dysków i szybsze. Doskonale nadają się do obsługi filmów HD, zdjęć, grafiki i muzyki. Profesjonalni fotograficy, edytorzy wideo, graficy i muzycy, którzy zawsze cierpią z powodu braku czasu, z pewnością docenią zalety dysków SSD. 

Dyski Iomega External SSD Flash Drive z superszybkim interfejsem USB 3.0 charakteryzują się prędkością transferu dziesięciokrotnie szybszą niż USB 2.0. Nowe dyski SSD firmy Iomega dodatkowo działają dwa razy szybciej niż standardowe dyski twarde o prędkości 7200 obr/min z takim samym interfejsem USB 3.0. 

Dyski SSD firmy Iomega nie wymagają zewnętrznego zasilania i mogą współpracować z komputerami wyposażonymi jedynie w gniazda USB 2.0. Firma Iomega oferuje opcjonalnie adaptery USB 3.0, które można wykorzystać w notebookach i komputerach stacjonarnych, aby zwiększyć prędkość transferu dla USB 3.0 - 5Gb/s. 

Oprogramowanie ochronne  

Dołączony do dysku Iomega External SSD Flash Drive  darmowy pakiet oprogramowania Iomega Protection Suite, zawierający narzędzia do archiwizacji i ochrony antywirusowej, pomaga chronić cenne zdjęcia, filmy i inne dane. 

Iomega Protection Suite

v.Clone™, oprogramowanie do wykonywania wirtualnej kopii komputerów PC – łącznie z systemem operacyjnym, aplikacjami, ustawieniami i plikami na dyskach Iomega. Użytkownicy mogą wykorzystywać wirtualne kopie komputerów na dowolnych innych komputerach, tak jakby pracowali na własnych PC. Po ponownym podłączeniu do komputerów, z których była wykonywana kopia, następuje proces automatycznej synchronizacji danych.

12-miesięczną subskrypcję oprogramowania Trend Micro™ Internet Security dla PC lub Trend Micro™ Smart Surfing dla Mac.

Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji na poziomie plików na dyski twarde i sieciowe urządzenia typu NAS (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).

Roxio® Retrospect® Express: oprogramowanie do archiwizacji danych, aplikacji i ustawień (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).

MozyHome™ Online Backup Service: internetowa usługa darmowej archiwizacji 2GB danych (nielimitowana przestrzeń na archiwum za 4,95 USD/miesiąc).  Serwis MozyHome Online pozwala odtworzyć najistotniejsze dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu z dowolnego miejsca na świecie. 

Wszystkie programy Iomega Protection Suite mogą być pobrane przez Internet na nowe dyski eGo. 

Ceny gwarancja i dostępność 

Nowe dyski Iomega External SSD Flash Drive USB 3.0 będą dostępne w listopadzie  w trzech pojemnościach:

- 64GB w cenie ok. 790 zł brutto,

- 128GB w cenie 1410 zł brutto

- 256GB w cenie 2750 zł brutto.

Dyski, chronione są trzyletnią gwarancją (trzeci rok po zarejestrowaniu produktu przez Internet.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej