Strona główna / Praca zdalna / Miejski styl: ThinkPad Edge E220s i E420s
piątek 14 styczeń 2011 | Robert Kamiński
Miejski styl: ThinkPad Edge E220s i E420s
Firma Lenovo zapowiedziała wprowadzenie dwóch nowych notebooków, które zapewniają małym i średnim przedsiębiorstwom (MSP) więcej możliwości dzięki atrakcyjnemu wyglądowi, najnowocześniejszym technologiom oraz funkcjom wykraczającym poza biznesowy standard. Notebooki ThinkPad Edge E220s i E420s przyciągają uwagę imponującym wzornictwem najwyższej klasy. Wrażenie robią niewielkie szczegóły: ekran bez obramowania, matowe, przyjemne w dotyku wykończenie i akcenty z prawdziwego metalu nadają notebookom kosmopolityczny styl. Mają zwiększoną wydajność i wbudowaną grafikę w technologii procesorów Intel® Core™ drugiej generacji, certyfikat Lenovo Enhanced Experience 2.0, który świadczy o szybkim uruchamianiu systemu, a także różne funkcje łączności bezprzewodowej. Oprócz funkcji typowo biznesowych oferują też dźwięk Dolby Home Theatre® oraz wysoką rozdzielczość do konferencji wideo.

Wzornictwo

Dzięki nowoczesnemu i eleganckiemu wyglądowi 12,5-calowy ThinkPad E220s oraz 14-calowy ThinkPad E420s zwracają na siebie uwagę. Wyjątkowo płaski i lekki ThinkPad E220s ma mniej niż 2,5 cm grubości i waży mniej niż półtora kilograma, co zapewnia doskonałą przenośność, a wymiary nieco większego ThinkPad E420s zaczynają się już od 2,5 cm i 1,8 kg. Oba modele mają metalowe akcenty otaczające czarną, matową obudowę zewnętrzną.

Nowoczesna klawiatura ThinkPad zapewniająca taki sam komfort pisania jak w klasycznych notebookach ThinkPad oraz specjalnie powiększony panel clickpad dopełniają wnętrza notebooka. Klawiatura jest odporna na zalanie. Użytkownikom z małych i średnich firm, którzy potrzebują fizycznego odtwarzacza nośników multimediów, ThinkPad E420s udostępnia ukrytą, szczelinową nagrywarkę DVD.

Do ciężkiej pracy: moc pod maską

Nie mniej uwagi niż eleganckiemu wyglądowi poświęcono technologii wewnątrz notebooków. Do obsługi wielozadaniowych aplikacji biznesowych oraz rozrywki osobistej zastosowano w notebookach ThinkPad E220s i E420s procesory Intel Core i3, i5 i i7, które nie są jeszcze dostępne na rynku.

Firma Lenovo opracowała certyfikację Lenovo Enhanced Experience 2.0 for Windows 7, która umożliwia przyspieszenie czasu uruchamiania komputera nawet o 30% w wybranych modelach z technologią Rapid Drive3. Rapid Drive wykorzystuje do szybszego ładowania systemu dysk SSD. Z myślą o szybszym uruchamianiu inżynierowie Lenovo zoptymalizowali także operacje przed ładowaniem systemu, sterowniki i BIOS.

Notebooki te udostępniają także wszystkie najnowsze technologie łączności bezprzewodowej: Wi-Fi oraz opcjonalną komórkową łączność szerokopasmową i 4G/WiMAX4.

Nie tylko funkcje biznesowe

Jeżeli chodzi o rozrywkę, ThinkPad E220s i E420s dostarczają wrażeń najwyższej klasy — na przykład dzięki funkcji Dolby Home Theatre®. Wyraźny dźwięk z certyfikatem Dolby ożywia muzykę i nagrania wideo. Notebooki te zawierają technologie udoskonalonych wideokonferencji firmy Lenovo, w tym kamerę internetową o wysokiej rozdzielczości, oprogramowanie tłumiące dźwięki klawiszy, a także wysokiej jakości mikrofony i głośniki. Notebooki te mają także gniazdo HDMI do przedstawiania prezentacji klientom lub oglądania filmów na monitorze komputerowym czy ekranie telewizora.

Większy wybór i większe możliwości w biznesie

Firma Lenovo zapowiedziała także wprowadzenie na rynek notebooków ThinkPad Edge E420 i E520 dla MSP poszukujących atrakcyjnego notebooka klasy biznesowej po atrakcyjnej cenie. Oferują one wydajniejsze technologie do pracy w bardziej płaskiej obudowie, nadchodzącą technologię Intel® Core™ oraz certyfikację Lenovo Enhanced Experience 2.0 z funkcją Rapid Drive w wybranych modelach.

Ceny i dostępność

Notebooki ThinkPad Edge E220s i E420s będą dostępne od kwietnia za pośrednictwem serwisu www.lenovo.com. Ceny modeli będą zaczynać się odpowiednio od około 899 USD i 749 USD. Notebooki ThinkPad Edge E420 i E520 będą dostępne od kwietnia, a ceny modeli będą zaczynać się od około 599 USD.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej