Strona główna / Praca zdalna / HTC Desire: smartfon masywny?
sobota 12 luty 2011 | Robert Kamiński
HTC Desire: smartfon masywny?
Ależ to masywna słuchawka - dokładnie takie wrażenie można było odnieść w trakcie prezentacji na konferencji w Londynie. Bliższe spotkanie trochę jednak zmienia punkt widzenia.

Wygląda solidnie i waży słuszne 180 g - leżąc przy tym wygodnie w dłoni. HTC Desire Z to slider z pełnowymiarową klawiaturą QWERTY i  wyświetlaczem o przekątnej  3,7 cala. Klawiatura nie tyle się wysuwa, co raczej rozkłada za pomocą swego rodzaju podnośników. Mechanizm działa poprawnie choć jego trwałość może budzić niepokój.

Użyte materiały to więcej niż standard - matowy stop aluminium, oraz niewielka ilość błyszczących elementów. Ekran pokrywa hartowane szkło, zaś tworzywo sztuczne występuje symbolicznie.

Pod maską

Solidny procesor i spory zasób pamięci sprawia, że wielozadaniowość nie sprawia problemów, choć warto od czasu do czasu skorzystać z aplikacji do zabijania procesów. Przypadłość typowa dla systemu Android. Kolejny mankament sytemu to zarządzanie energią – im więcej uruchomionych aplikacji tym szybszy drenaż baterii. Przy intensywnym użytkowaniu zasoby baterii można zużyć w przeciągu 6 godzin. Na osłodę do dyspozycji  jest  HTC Fast Boot - każdy kolejny (oprócz pierwszego) start systemu jest szybki, trwa mniej niż 10 sekund.

To ma sens

Opisywanie systemu nie ma większego sensu, gdyż jego klony są powszechnie znane. Warto jednak zwrócić uwagę na ekstra dodatki HTC. Nakładka Sense – znana z innych modeli wyraźnie góruje nad konkurencją. Jest nie tylko funkcjonalna, ale także wizualnie imponująca. Do dyspozycji jest siedem w pełni konfigurowalnych pulpitów. Do tego animowane tapety – bezkonkurencyjne.

Duży, wyraźny zegarek z pogodynką to już chyba znak firmowy HTC, a do tego agregator społecznościowy Friend Stream zbierający informacjez Facebooka, Twittera, oraz Flickr'a. Książka telefoniczna jest zintegrowana z aplikacją Friend Stream, więc także z Facebookiem. Możemy ustawić ją w tryb automatycznej aktualizacji danych.

Usługa htcsense.com pozwala zdalnie zarządzać smartfonem, dzięki czemu można zdalnie usunąć jego zawartość w przypadku kradzieży, uruchomić geolokalizację lub zmusić telefon do głośnego i uporczywego dzwonienia.

Kolejne udogodnienie to wyciszenia dzwonka odwracając  telefon ekranem do dołu. Wygodne i szybkie.

Największą zaletą dla osób piszących jest niewątpliwie fizyczna klawiatura. Choć mała w stosunku do ekranu, zdecydowanie wygrywa z ekranową odmianą.

 Podsumowanie

HTC Desire Z, to propozycja dla biznesmenów, którzy nie zadowolą się zachowawczyn BlackBerry. Desire Z to solidny, wydajny smartfon, który pozwala na szybką komunikację za pomocą poczty i SMS jak również wygodne surfowanie w sieci.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej