Strona główna / Praca zdalna / ThinkPad - nowa seria
piątek 11 marzec 2011 | Jan Petersen/Lenovo
ThinkPad - nowa seria
Firma Lenovo wprowadza do sprzedaży sześć nowych notebooków ThinkPad — T420s, T420, T520, L420, L520 i W520 — które maksymalizują skuteczność pracy profesjonalistów. Do budowy tych notebooków wykorzystano platformę innowacji firmy Lenovo, które zaspokajają najważniejsze potrzeby biznesowe, takie jak połączenia głosowe i wideo, inteligentne funkcje zarządzania energią i wydajnością komputera, całodzienny czas pracy baterii, zarządzanie w ramach przedsiębiorstwa oraz intuicyjna i łatwa obsługa.

Ultrapłaski, ważący poniżej 2 kg ThinkPad T420s uruchamia się o 30% szybciej dzięki certyfikacji Lenovo Enhanced Experience 2.0. T420 bije rekordy pracy baterii — do 30 godzin z baterią o wydłużonym działaniu. Mobilna stacja robocza W520 jest dwukrotnie bardziej wydajna w porównaniu z poprzednimi modelami. Notebooki z serii L natomiast zapewniają użytkownikom cenioną, trwałą konstrukcję po wyjątkowo przystępnej cenie.

„Dzięki inspiracji od naszych klientów notebooki ThinkPad z roku 2011 udostępniają najlepsze technologie w branży, w związku z czym użytkownicy mogą osiągnąć więcej, pracując na komputerze. Opracowując nasze najnowsze notebooki ThinkPad, wykorzystaliśmy opinie klientów. Zaowocowały one udoskonaleniami w kluczowych aspektach, takich jak żywotność baterii, połączenia wideo i telekonferencje oraz wydajność. Notebooki ThinkPad są teraz jeszcze inteligentniejsze, ponieważ śledzą własne działanie, aby zapewnić bezprecedensową wydajność i możliwości zarządzania energią” — powiedział Dilip Bhatia, wiceprezes ds. marketingu marki ThinkPad firmy Lenovo.
Inteligentne zarządzanie energią i wydajnością

Nowe notebooki zawierają technologie, które badają działanie komputera oraz odpowiednio się do niego dostosowują. Wykrywają one obszary największego zapotrzebowania na energię, aby uzyskiwały ją priorytetowe komponenty, a przez to zwiększała się ogólna wydajność i żywotność baterii. Intel Turbo Boost Technology 2.0 dynamicznie zwiększa szybkość procesora podczas intensywnych zadań, takich jak edycja wideo, analiza danych i aplikacje 3D. Lenovo Turbo Boost+ umożliwia dłuższe pozostawanie notebooka w trybie Turbo Boost, utrzymując temperaturę procesora poniżej wymaganego limitu. Zmniejszając ilość energii dostarczanej do urządzeń o niższym priorytecie, notebooki te uzyskują nawet o 30% dłuższe działanie baterii podczas odtwarzania multimediów. Dzięki temu użytkownicy mogą dłużej oglądać DVD, słuchać plików MP3 lub oglądać internetowe transmisje strumieniowe.


Całodzienne działanie baterii
Wyposażony w standardową baterię 9-ogniwową notebook ThinkPad T420 osiąga do 15 godzin działania baterii, a T420s działa do 10 godzin z baterią 6-ogniwową i opcjonalną baterią instalowaną w kieszeni napędu optycznego. Użytkownikom mającym ekstremalne potrzeby w zakresie żywotności baterii ThinkPad T420 ze standardową baterią 9-ogniwową i opcjonalną baterią 9-ogniwową typu slice zapewnia do 30 godzin działania. Jako pierwsze biznesowe notebooki z technologią automatycznego przełączania układów graficznych NVIDIA Optimus komputery serii T i W zapewniają o 33% lepszą wydajność baterii w porównaniu z poprzednimi modelami z osobną kartą graficzną.
Połączenia głosowe i wideo
Notebooki te zawierają różne udoskonalone technologie do konferencji wideo i głosowych. Użytkownicy mogą jednym kliknięciem przełączać tryby mikrofonu Czat prywatny i Połączenie konferencyjne. W trybie Czat prywatny zastosowano technologię eliminacji hałasu z otoczenia, która umożliwia koncentrację na jednym głosie, a w trybie Połączenie konferencyjne pole przechwytywania dźwięku rozszerzane jest na 360 stopni dookoła notebooka, dzięki czemu w rozmowie może uczestniczyć wiele osób przebywających w danym pomieszczeniu.

  • Notebooki te zawierają także technologię wyciszania dźwięku klawiszy, który często przeszkadza podczas połączeń głosowych nawiązywanych z komputera. Notebooki te pomagają także uniknąć wpadek podczas telekonferencji. Specjalny klawisz do wyłączania mikrofonu wskazuje przy użyciu diody LED, czy mikrofon przesyła dźwięk.

Przeznaczone dla przedsiębiorstw
Nowe notebooki ThinkPad, w których zastosowano zaawansowane technologie branżowe, w tym wydajne i energooszczędne procesory Intel Core i Core vPro drugiej generacji, zapewniają menedżerom IT wysoki poziom niezawodności oraz łatwe wdrażanie i zarządzanie. Notebooki ThinkPad z serii T, W i L działają na przykład z tą samą stacją dokującą, co upraszcza wdrożenie, redukuje koszty i umożliwia współdzielenie sprzętu pomiędzy pracownikami. Notebooki te działają także z takimi samymi bateriami, co zmniejsza koszty i ułatwia zarządzanie komponentami.

  • Nowe notebooki ThinkPad są wyposażone w wiele warstw zabezpieczeń klasy dla przedsiębiorstw na poziomie sprzętu, oprogramowania i BIOS. Wśród opcji można wymienić szyfrowane dyski twarde z obsługą zarządzania zdalnego, czytnik linii papilarnych z uruchamianiem i uwierzytelnianiem po jednym przeciągnięciu palca, a także technologię Intel Anti-Theft Technology (Intel AT) — mechanizm blokujący notebook w przypadku kradzieży w celu zapobieżenia dostępowi niepowołanych osób do danych.

Intuicyjna i łatwa obsługa
Nowa funkcja Lenovo Instant Resume utrzymuje połączenie bezprzewodowe notebooka w trybie uśpienia do 99 minut, dzięki czemu nie trzeba się ponownie logować i łączyć. ThinkPad T420s to pierwszy notebook klasy biznesowej wyposażony w Dolby Home Theater v4 — najnowszą technologię audio firmy Dolby ze zwirtualizowanym dźwiękiem surround oraz udoskonalonym dźwiękiem dialogów, dzięki której muzyka, filmy i połączenia wideo brzmią wyraźniej. Nowa certyfikacja Lenovo Enhanced Experience 2.0 for Windows 7 zapewnia szybsze uruchamianie i zamykanie systemu tych notebooków. Uruchamiają się one średnio o 20 sekund szybciej niż typowy komputer z systemem Windows 7. Dzięki wbudowanemu układowi Intel HD Graphics użytkownicy mogą ponadto oglądać filmy i internetowe wideo z jakością HD.
Dostępność
Notebooki ThinkPad z serii T, L i W (T420s, T420, T520, L420, L520 i W520) będą dostępne od marca u partnerów biznesowych Lenovo oraz w serwisie www.lenovo.com. W Polsce wybrane modele z serii T, L i W pojawią się już w kwietniu

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej