Strona główna / Praca zdalna / Notebooki ASUS serii K
piątek 11 marzec 2011 | Informacja prasowa/Asus
Notebooki ASUS serii K
Nowe notebooki z serii K firmy ASUS są wyposażone w procesory mobilne Intel Core 2. generacji (oparte na architekturze Huron River) oraz karty graficzne z serii NVIDIA GeForce GT 500. Taka konfiguracja zapewnia znacznie wyższą wydajność, szczególnie odczuwalną w pracy wielozadaniowej, multimediach i grach.

Modele z nowej serii K wyposażono w bardzo wytrzymałe pokrywy z fakturowanego aluminium. Nadają one notebookom unikatowy wygląd i podkreślają wyjątkowy styl ich użytkowników. Komputery dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: brązowej oraz srebrnej. Unikatowa technologia ASUS IceCool zapewnia wysoki komfort pisania - oparcia na nadgarstki zawsze pozostają przyjemnie chłodne.

Intel inside

W nowych notebookach z serii K zastosowano wydajne procesory Intel Core drugiej generacji, które usprawniają pracę wielozadaniową. Ponadto, za sprawą zintegrowanych układów graficznych, gwarantują one zwiększoną wydajność w obsłudze multimediów.

32-nanometrowy proces technologiczny, niskie wymagania w zakresie zasilania oraz technologia NVIDIA Optimus przedłużają czas pracy na baterii sprawiając, że notebooki ASUS z serii K są jeszcze bardziej funkcjonalne.

Nowe notebooki ASUS K wyposażono w karty graficzne NVIDIA z serii GeForce GT 500. Oferują one obsługę DirectX 11, a najwyższy instalowany w komputerach model karty - GeForce™ GT 540M - obsługuje 2 GB dedykowanej pamięci wideo DDR3. W rezultacie najnowsze gry działają wydajniej na notebookach z serii K, niż na konkurencyjnych urządzeniach w tym samym segmencie cenowym.

Subtelne i eleganckie odcienie

Aluminiowa, fakturowana powierzchnia pokryw nowych notebooków z serii K spełnia dwie funkcje. Z jednej strony jest odporna na zużycie i zachowuje połysk nawet w przypadku długotrwałego użytkowania, z drugiej – za sprawą odcieni brązu i srebra - stanowi stylową, biznesową wizytówkę użytkownika. Konsumentom, którzy doceniają klasyczny wygląd notebooka, nowe modele z serii K oferują zrównoważoną kombinację stylu i wydajności. 

Komfortowe pisanie dzięki technologiom ASUS IceCool i Palm Proof

Technologia ASUS IceCool bazuje na specjalnym układzie wewnętrznym, w którym komponenty generujące ciepło, takie jak procesor i karta graficzna, znajdują się na spodzie notebooka - z dala od użytkownika. Technologia IceCool sprawia, że nowe notebooki z serii K w znacznie mniejszym stopniu nagrzewają się podczas użytkowania. Seria K wykorzystuje technologię ASUS Palm Proof, która wykrywa niezamierzony kontakt z touchpadem i zapobiega przypadkowym ruchom wskaźnika myszy. W połączeniu z klawiaturą typu chiclet z szerokimi klawiszami i dobrze wyczuwalnym skokiem klawisza technologie te sprawiają, że notebooki z serii K są idealne dla osób dużo piszących na klawiaturze.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej