Strona główna / Praca zdalna / Transportowy tablet
środa 13 kwiecień 2011 | Informacja prasowa/Panasonic
Transportowy tablet
W fabryce Volkswagena w Dreźnie, Panasonic zaprezentował wytrzymały tablet vprzeznaczony dla sektora transportowego. Za pomocą nowego modelu Toughbooka mechanicy będą mogli przeprowadzać testy diagnostyczne pojazdów znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz warsztatów. Urządzenie zostało zaprojektowane przy aktywnym udziale firm motoryzacyjnych.

"W ciągu ostatnich sześciu lat do dwudziestu największych firm motoryzacyjnych trafiło 150 000 urządzeń Panasonic Toughbook. Biorąc pod uwagę specyfikę sektora transportowego postanowiliśmy stworzyć model przeznaczony do wykonywania testów diagnostycznych w najtrudniejszych warunkach terenowych" - mówi Janusz Górka, Area Sales Manager w firmie Panasonic.

Do obsługi maszyn

13,3 calowy wyświetlacz tabletu podświetlany jest diodami LED, co zapewnia dobrą widoczność wyświetlanych danych. Dzięki temu osoba przeprowadzająca diagnostykę będzie mogła z łatwością przeglądać informacje, odczytywać wyniki testów czy schematów przy ograniczonym lub ostrym świetle. Toughbook został wyposażony w dotykowy ekran rezystywny pozwalający na łatwe wprowadzanie danych w rękawiczkach lub długopisem.Urządzenie ma wszystkie wejścia i porty niezbędne do przeprowadzania testów diagnostycznych. Z kolei opcjonalne wyposażenie tabletu w przednią i tylnią kamerę umożliwia mechanikowi prowadzenie video rozmów i wykonywanie zdjęć dokumentacji elektronicznej.

Nowy model został wyposażony w specjalny uchwyt, umożliwiający stabilne i bezpieczne utrzymanie urządzenia w jednej dłoni. Dodatkowo tablet może zostać umieszczony w stacji dokującej dzięki czemu technicy mogą korzystać z niego nie przerywając pracy.          

Urządzenie zapewnia swoim posiadaczom ciągłą komunikację ze środowiskiem zewnętrznym. Umożliwia to bezprzewodową transmisję danych poprzez sieć LAN, Bluetooth, szerokopasmowy dostęp do Internetu w technologii 3G i opcjonalnie moduł GPS.

Przeznaczony do testowania samochodów osobowych, terenowych, ciężarówek, maszyn przemysłowych i rolniczych Toughbook będzie dostępny w dwóch wersjach - standardowej oraz zaawansowanej od grudnia 2011 roku.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej