Strona główna / Praca zdalna / Zysk bez inwestycji
niedziela 24 kwiecień 2011 | Przemysław Ćwik
Zysk bez inwestycji
Internet czyni cuda. Na przykład – w tradycyjnej wymianie handlowej żeby sprzedać drożej, trzeba kupić taniej. W cyberprzestrzeni natomiast bolesne inwestycje nie są konieczne. Wystarczy zostać uczestnikiem programu resellerskiego, poświęcić kilka chwil na opanowanie narzędzia pracy i...zacząć zarabiać.

Pod pojęciem resellingu nie kryje się nic nowego. To po prostu odsprzedawanie czegoś z zyskiem – zwykle towaru zakupionego tanio w hurtowej ilości po droższej cenie detalicznej. Reselling jednak coraz częściej wiąże się z działalnością w Internecie, a Internet – jak wiadomo – jest krynicą innowacji. Błyskotliwi e-przedsiębiorcy wpadli więc na pomysł, że można zarobić, dając zarobić innym i nie narażając ich na koszty.

Jakie to proste

Do rozpoczęcia działalności wystarczy własna domena. Cena jej rejestracji to całkowity koszt wejścia do resellerskiego interesu. Kto już dysponuje adresem, nie zapłaci więc ani grosza, kompletne narzędzie biznesowe zapewnia bowiem dostawca usługi – AfterMarket.pl. Rejestrując się w programie resellerskim AfterMarket.pl, otrzymujemy do dyspozycji własny serwis. Nie ma tu haczyka w postaci dodatkowych opłat za hosting. Jako partner providera usługi stajemy się użytkownikami witryny podobnej do tej: www.netmaker.pl. Do wyboru jest dziesięć szablonów strony internetowej. Razem z serwisem dostajemy również towar. A raczej dostęp do niego – sama witryna jest bowiem kanałem sprzedaży domen i usług hostingowych.

Do spółki z liderem

AfterMarket.pl to największa giełda domen w Polsce, a zarazem rejestrator adresów internetowych. Za pośrednictwem giełdy, co miesiąc zmieniają właściciela nazwy o wartości kilkuset tysięcy złotych. Zakupów dokonują głównie domainerzy w celach inwestycyjnych, ale również lepiej zorientowani przedsiębiorcy. Lepiej zorientowani – bo wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z możliwości nabycia domeny na giełdzie. Jednak coraz większa „wirtualizacja” biznesu zmusza przedsiębiorców do korzystania z nowych rozwiązań i zwiększenia swojej obecności w Internecie. To właśnie jest szansa dla resellera. W tej roli najlepiej sprawdzą się usługodawcy informatyczni – agencje interaktywne, projektanci stron czy specjaliści SEO. Osoby dostarczające usług internetowych z pewnością będą miały ułatwione zadanie w rozwinięciu serwisu resellerskiego, dzięki odpowiedniej bazie klientów, którym można zaoferować dodatkową usługę w postaci rejestracji bądź kupna domeny oraz hostingu. Jednak resellerem może zostać każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą i ma odpowiednią sieć kontaktów biznesowych.

Klucz to promocja

Serwis przygotowany przez AfterMarket.pl oferuje pakiet usług nieodzownych dla przedsiębiorcy rejestrującego domenę pod serwis. Strona jest maksymalnie prosta, zawiera niezbędne funkcjonalności i nie wymaga wiedzy programistycznej – wystarczy podstawowe obycie z serwisami internetowymi. Co istotne, dzięki przejrzystej polityce AfterMarket.pl uproszczone są również zasady rejestracji domen – nie trzeba sie, więc martwić o pułapki w stylu wysokiej ceny przedłużenia domeny ani trudności formalnych w przypadku dokonywania cesji adresu czy przenoszenia go do innego rejestratora. Jedyny wysiłek resellera polega na promocji – np. oferowaniu towaru swoim klientom przy okazji świadczenia innych usług.

Zarób, ile chcesz

AfterMarket.pl nie narzuca swoim partnerom polityki zarobkowej. Każdy reseller może dowolnie ustalać marżę i regulować przychody. W przypadku rejestracji podstawą jest oczywiście cena registrara, którą jednak można podnieść według własnego uznania – podobnie jest w przypadku usług hostingowych, a także giełdy domen. Jeśli reseller w swoim serwisie wystawi domenę z giełdy AfterMarket.pl z opcją „kup teraz” (domena z taką opcją musi być jednak wystawiona również na giełdzie), może dowolnie podnieść cenę, zwiększając tym samym własną prowizję w przypadku sfinalizowania transakcji. Nie można oczywiście oferować domen po cenie niższej niż giełdowa. W przypadku sprzedaży domen obowiązuje równy podział zysków. Prowizja wynosi 5%, z czego połowę pobiera AfterMarket.pl, a drugą połowę inkasuje reseller. Program resellerski AfterMarket.pl to doskonałe uzupełnienie źródła dochodów. Ma przynajmniej jedną istotną zaletę – można na nim zyskać, a z pewnością nie da się na nim stracić.

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej