Strona główna / Praca zdalna / Lenovo ThinkPad X1: biznes plus rozrywka
wtorek 17 maj 2011 | Robert Kamiński
Lenovo ThinkPad X1: biznes plus rozrywka
 13-calowy notebook Lenovo z nową technologią baterii RapidCharge jest połączeniem płaskiej konstrukcji i wydajności.

 Lenovo ThinkPad X1 jest utrzymany w prostym, nowoczesnym stylu. Ma podświetlaną klawiaturę, szybko ładujące się baterie oraz liczne funkcje multimedialne i zwiększające wydajność.

Wojskowe testy i elitarna wydajność

Jako najbardziej płaski z serii ThinkPad notebook X1 ma mniej niż 17 mm grubości, czyli mniej więcej tyle, ile wynosi średnica amerykańskiego centa.  W ultrapłaskiej obudowie mieszczą się procesory Intel Core i3, i5 i i7 drugiej generacji dostępne zazwyczaj w większych, 14- i 15-calowych notebookach Lenovo. Dzięki temu ThinkPad X1 ma dwa razy większą wydajność procesora i cztery razy większą wydajność grafiki w porównaniu z poprzednim sztandarowym 13-calowym notebookiem Lenovo, ThinkPad X301.

Ważący już od 1,72 kg ThinkPad X1 sprawia wrażenie bardzo lekkiego, a jednocześnie solidnego dzięki wewnętrznej konstrukcji Roll Cage i magnezowej obudowie. Po otwarciu notebook ukazuje błyszczący ekran o przekątnej 13,3 cala. W celu zwiększenia wytrzymałości ekran został wykonany ze szkła Corning® Gorilla®. Wzmocniony ThinkPad X1 przeszedł osiem wojskowych testów, dlatego też użytkownicy mogą liczyć na jego niezawodność praktycznie w każdej sytuacji.

Szybkie ładowanie dzięki RapidCharge

W notebooku ThinkPad X1 debiutuje nowa technologia baterii RapidCharge firmy Lenovo, dzięki której baterię można naładować do poziomu 80% w 30 minut. Technologia ta umożliwia 2,5 razy szybsze ładowanie w porównaniu z typową baterią do notebooka ThinkPad2, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodniej pracować bez podłączania do zasilania. Bateria RapidCharge zawiera szybko ładujące się ogniwa o 1000 cykli ładowania i rozładowywania, co wystarcza na trzy lata3. Do notebooka ThinkPad X1 dokupić można także zewnętrzną baterię RapidCharge i wydłużyć czas działania do 10 godzin4.

Klawiatura ThinkPad w nowym świetle

Firma Lenovo unowocześniła wygląd klawiatury, zachowując jednak styl i funkcjonalność klasycznej klawiatury ThinkPad. W uproszczonej konstrukcji wyeliminowano niektóre przestarzałe klawisze, takie jak SysRq, zachowując jednak rozbudowaną funkcjonalność, w tym specjalne elementy do sterowania multimediami i połączeniami głosowymi. Podczas pracy przy słabym oświetleniu można włączyć podświetlenie klawiatury dostępne po raz pierwszy w notebookach ThinkPad dedykowanych dla przedsiębiorstw. Ponadto, zgodnie z tradycją marki ThinkPad, klawiatura jest odporna na zalanie.

Multimedia

Komputery biznesowe zazwyczaj nie posiadają rozbudowanych możliwości audiowizualnych, ale ThinkPad X1 zmieni tę opinię. Notebook zapewnia doskonały dźwięk dzięki technologii

Dolby Home Theatre v4. Ponadto jest wyposażony w superjasny (350-nitowy) wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Dźwięk płynący ze słuchawek, wbudowanych głośników czy podłączonego zestawu rozrywki domowej zapewnia wspaniałe wrażenia. Korzystając z gniazda HDMI oraz technologii Intel Wireless Display, użytkownicy mogą wyświetlać przewodowo lub bezprzewodowo obraz o jakości 1080p przy użyciu telewizora lub projektora.

Innowacje klasy biznesowej

Notebooki ThinkPad firmy Lenovo zawierają innowacje zaspokajające najważniejsze potrzeby biznesowe, takie jak połączenia głosowe i wideo, zarządzanie w skali przedsiębiorstwa oraz łatwa obsługa.  Przy użyciu opcjonalnej mobilnej łączności szerokopasmowej, kamery 720p, mikrofonów o wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowanych trybów połączeń ThinkPad X1 umożliwia prowadzenie wysokiej jakości rozmów wideo. Oferuje także solidne warstwy zabezpieczeń z technologią Intel vPro5, zaszyfrowane dyski twarde z możliwością zdalnego zarządzania oraz czytnik linii papilarnych do włączania notebooka i uwierzytelniania jednym przeciągnięciem palca.

Nowa certyfikacja Lenovo Enhanced Experience 2.0 for Windows 7 zapewnia szybsze uruchamianie i zamykanie systemu tego notebooka. Uruchamia się on średnio o 20 sekund szybciej niż typowy komputer z systemem Windows 7.

Ceny i dostępność

Notebook ThinkPad X1 będzie dostępny od 17 maja za pośrednictwem partnerów biznesowych i w witrynie internetowej www.lenovo.com. Ceny modeli zaczynają się od około 1399 USD.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej