Strona główna / Praca zdalna / Ile tabletów będzie w 2011?
czwartek 19 maj 2011 | Prognoza/ITReseller
Ile tabletów będzie w 2011?
Zachód, a szczególnie Stany Zjednoczone, już oszalały na punkcie tabletów. Mamy do czynienia z prawdziwym boomem: o ile w trzecim kwartale 2010 roku na całym świecie sprzedano 4,4 miliona tabletów, – z czego 4,2 miliona było produkcji Apple, a 100 tys. działało pod kontrolą Androida – o tyle w czwartym kwartale 2010 sprzedaż się podwoiła, osiągając wynik 9,7 wchłoniętych przez rynek tabletów.

Dynamiczny trend wzrostowy ma się utrzymywać także w ciągu obecnego roku.O tym, w jakim kierunku będzie szedł rynek można przekonać się, analizując strukturę sprzedaży poszczególnych producentów w rekordowym czwartym kwartale minionego roku.

Bezdyskusyjnym liderem rynku jest Apple, które znalazło nabywców na 7,3 mln iPadów; królem wzrostu są tablety pracujące pod kontrolą Androida, które odnotowały nieprawdopodobny skok – ze 100 tys. sztuk w trzecim kwartale do 2,1 mln w czwartym.

Jeśli chodzi o polski rynek, szacunki producentów są dość ostrożne – mówi się zazwyczaj o wyniku zamykającym się w kilkudziesięciu tysiącach sztuk. Nieoficjalnie można się dowiedzieć, że sprzedaż w styczniu przekroczyła już wynik uzyskany w całym 2010 roku.

Początki zainteresowania klientów tabletami widzą także ankietowani przez PART resellerzy – według nich, 20 proc. klientów już teraz zainteresowanych jest zakupem tabletu, podczas gdy kolejne 40 proc. zaczyna się o te urządzenia dopytywać.

PART zapytał także o to, jakiego rodzaju sprzęt najczęściej wybierają klienci resellerów – okazało się, że smartfony są już dość dobrze widoczne, osiągając 6,5 proc. ogółu sprzedaży. Najchętniej kupowane są w dalszym ciągu komputery przenośne (51,5 proc. odpowiedzi) oraz netbooki (22,6 proc. odpowiedzi.

Źródło: ITReseller

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej