Strona główna / Mobilna firma / Atuty poczty e-mail w wersji lajt
sobota 21 maj 2011 | Małgorzata Kulka
Atuty poczty e-mail w wersji lajt
Wiele działań, zarówno tych prywatnych jak i firmowych, wymaga dziś stałego dostępu do poczty e-mail. Zdecydowane ułatwienie przynoszą nowoczesne modele telefonów komórkowych i palmtopów. Z myślą o użytkownikach mobilnych technologii, powstaje coraz więcej „lżejszych” aplikacji do obsługi poczty elektronicznej.
 

 


Największych atutem takich narzędzi jest dostępność do skrzynki e-mail w każdym miejscu i o każdej porze. Niezależnie od tego, czy użytkownik chce odczytać wiadomość od znajomego czy kontrahenta, może to zrobić w każdej chwili. Może również czuć się pewnie, ponieważ w razie potrzeby, może w dowolnym miejscu sprawdzić pocztę i nie jest niczym ograniczony np. koniecznością pozostania dłużej w firmie w oczekiwaniu na ważną wiadomość.

IMAP tańszy mobilnie

Mobilne aplikacje do obsługi poczty e-mail powinny zapewniać możliwość odbioru poczty przez protokół IMAP, dzięki któremu z serwera pobierane są wyłącznie nagłówki wiadomości. Użytkownik może selekcjonować przychodzące listy i decydować o tym, które chce pobrać w całości. Ogranicza to w znaczny sposób zużycie transferu, który w urządzeniach mobilnych podlega zazwyczaj dodatkowym opłatom.

  • IMAP zapewnia również pełną synchronizację skrzynki pocztowej na serwerze i w zainstalowanym na komputerze programie pocztowym. Takie rozwiązanie daje możliwość korzystania z konta jednocześnie przez wielu użytkowników i każdy z nich ma dostęp do identycznej zawartości skrzynki e-mail. Niektóre aplikacje (np. Active.office lajt w serwisie nazwa.pl) udostępniają także synchronizację ustawień konta ze stacjonarnym programem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik po zalogowaniu do skrzynki przez telefon komórkowy, ma dostęp do książki adresowej, wszystkich folderów, wiadomości i ustawień konta.
  • Aplikacja dla urządzeń mobilnych powinna być przede wszystkim prosta w obsłudze. Intuicyjna nawigacja po zakładkach oraz przejrzysty interfejs to absolutna podstawa. Wersja „lajt” powinna mieć również uproszczoną szatę graficzną, aby użytkownik nie musiał ponosić wysokich opłat za transfer danych. Warto pamiętać, że skomplikowana grafika może znacznie wpłynąć na szybkość działania aplikacji, co dla osób ceniących rozwiązania mobilne jest niedopuszczalne.

 

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej