Strona główna / Praca zdalna / Toughbook 2 generation
piątek 27 maj 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Toughbook 2 generation
W czerwcu 2011 na polski rynek trafi druga generacja najbardziej wytrzymałego komputera marki Toughbook: CF-31. Dzięki udoskonalonym parametrom technicznym, urządzenie zapewnia wysoką efektywność pracy. Z kolei jego wytrzymała i solidna konstrukcja umożliwia pracę w trudnych warunkach atmosferycznych i odporność na upadki, wstrząsy czy zalanie. Druga generacja CF-31 dostępna jest w dwóch wersjach: Podstawowej i Zaawansowanej.

„Panasonic stale unowocześnia swoje notebooki." - mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic. „Przy projektowaniu nowych modeli, jak i unowocześnianiu wcześniejszych, bierzemy pod uwagę nie tylko trendy i dynamicznie rozwijający się rynek, ale także uwagi i potrzeby naszych partnerów biznesowych. Dzięki temu mamy pewność, że wprowadzone produkty będą zgodne z ich oczekiwaniami." - podsumowuje Jacek Wielgus.


Jeszcze większa efektywność pracy
Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o pracownikach terenowych, którzy korzystają z aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej. Wersja Zaawansowana została wyposażona w drugą generację procesora Intel® Core™ i5-2540M i dwa układy graficzne: wydajny AMD Radeon™ HD 6750M i zintegrowany Intel® HD 3000 działające naprzemiennie.

Kiedy potrzebna jest zwiększona wydajność, komputer uruchamia pierwszy z nich, kiedy użytkownikowi zależy z kolei na oszczędności energii notebook przełącza się na energooszczędny układ zintegrowany.

Wersja Podstawowa używa równie wydajnego procesora Intel® Core™ i5-2520M vPro i grafiki Intel® HD 3000.
Większy komfort w pracy mobilnej
CF-31 wyposażono w tryb ukrycia, który sprawia, że staje się on niezmiernie cichy - wyłącza się chłodzenie, podświetlenie, kontrolki, głośniki oraz podzespoły odpowiadające za komunikację (3G, W-LAN i Bluetooth).

  • W celu zapewnienia pracownikom dostępu do usług sieciowych druga generacja Toughbooka CF-31 została wyposażona w moduł łączności bezprzewodowej zapewniający pracę z prędkością 21Mbps i - opcjonalnie - technologię Wake On Wireless. Dzięki niej urządzenie będzie mogło zostać uruchomione zdalnie. CF-31 ma także specjalny przełącznik pozwalający włączać i wyłączać połączenia bezprzewodowe. Ponadto notebook został wyposażony w drugi port LAN, wejście firewire, modem, cztery złącza USB, wejście HDMI oraz - opcjonalnie - czytnik Smart Card, czytnik linii papilarnych, moduł GPS i kamerę internetową.
  • Notebook przeznaczony do pracy w terenie musi wyróżniać się długą pracą na baterii. Toughbook CF-31 działa nieprzerwanie do 13,5 godziny pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 i może zostać wyposażony w dodatkową baterię, która przedłuży jego pracę o kolejne 6,5 godziny. 

Jeszcze większa wytrzymałość

Dla pracowników terenowych możliwość pracy w ostrym świetle słonecznym jest kwestią kluczową. Technologia Polaryzacji Kołowej zapewnia dobrą widoczność i minimalizuje refleksy słoneczne. Ponadto ekran dotykowy o przekątnej 13,1 cala jest zabezpieczony przed upadkiem i wstrząsami.  Odbudowa drugiej generacji Toughbooka CF-31 wykonana  jest ze stopu magnezu, ma powłokę odporną na zarysowania i wytrzymuje nacisk do 100kg. Notebook został zabezpieczony przed upadkiem z wysokości 180 cm, wilgocią, wibracjami, wstrząsami, a także wysoką i niską temperaturą. Dysk twardy umieszczony  jest w obudowie, która zabezpiecza go przed upadkami, a piankowe wypełnienia uszczelnią całą konstrukcję.
Jeszcze większa kompatybilność
Aby zapewnić obecnym użytkownikom możliwość korzystania z istniejących produktów, CF-31 jest kompatybilny z dodatkowym wyposażeniem modeli CF-30 i CF-29 wliczając w to: uchwyty, osłony na ekran, stacje dokujące czy baterie.
Gwarancja
Każdy Toughbook objęty jest 3-letnią gwarancją. Serwis zapewnia naprawę w ciągu 96 godzin i 5-letnią gwarancję dostępności części zamiennych.
Dostępność i cena
CF-31 będzie dostępny w Polsce od czerwca 2011 roku w cenie od 18 000 PLN netto.

 

Podobne artykuły
  • Nowy Toughbook CF-C1

    W lipcu tego roku na polski rynek trafia druga generacja biznesowego Toughbooka CF-C1. ...
  • Nowy Toughbook CF-19

    Nowy Toughbook CF-19 został wyposażony w trzecią generację dwurdzeniowego procesora Int...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej