Strona główna / Mobilna firma / Aktualizacje Norton Everywhere
niedziela 12 czerwiec 2011 | Sondra Magness
Aktualizacje Norton Everywhere
Symantec świętuje pierwszą rocznicę inicjatywy Norton Everywhere, prezentując nowe umowy partnerskie i aktualizacje rozwiązań ochronnych. Ponadto zapowiedziano aktualizację programu Norton Mobile Security.


Firma nawiązała współpracę z takimi partnerami, jak OneWifi, Hi-Tech Sound, The WiFi Company, KDDI Corporation i T-Mobile Austria, które wykorzystują mobilne rozwiązania Norton do ochrony swoich klientów – niezależnie od miejsca, z którego łącza się oni z Internetem.

„Zeszłoroczna premiera inicjatywy Norton Everywhere była ważną inwestycją w przyszłość naszego oddziału konsumenckiego — powiedziała Janice Chaffin, prezes grupy Consumer Business Unit w firmie Symantec. — W erze powszechnego dostępu do Internetu zdecydowaliśmy się rozwijać w kierunku, który obejmuje wprowadzanie nowych produktów mobilnych, rozszerzanie bieżących produktów o aplikacje mobilne oraz łączenie naszych technologii z popularnymi markami konsumenckim. Rynek zareagował na naszą inicjatywę bardzo pozytywnie. W przyszłym roku zamierzamy nawiązywać nowe partnerstwa i opracowywać technologie, dzięki którym najbardziej zaufana marka w dziedzinie bezpieczeństwa komputerów osobistych trafi do użytkowników sieci komórkowych i Wi-Fi na całym świecie”.

Na Adroid 2.0

Oprogramowanie Norton Mobile Security for Android 2.0 Beta zawiera teraz technologię zapobiegającą wyłudzaniu informacji (phishing), która chroni użytkowników korzystających z poczty elektronicznej na swoim smartfonie. Wyłudzanie informacji ma miejsce, gdy cyberprzestępcy podszywający się pod legalne firmy używają wiadomości e-mail w celu zdobycia informacji osobistych lub skłonienia odbiorców do udzielenia odpowiedzi na zainfekowanej witrynie. Jest to forma oszustwa, którą równie łatwo przeprowadzić za pośrednictwem telefonu lub tabletu, jak i komputera PC lub Mac. Wbudowana ochrona ma zatem kluczowe znaczenie.

  • Rozwiązanie Norton Mobile Security oferuje też funkcje zdalnego lokalizowania telefonu, wymazywania danych i blokowania urządzenia. Po krótkiej wstępnej konfiguracji użytkownicy, którzy zgubią swoje urządzenie Android albo padną ofiarą kradzieży, mogą przeprowadzić te operacje za pomocą prostej wiadomości tekstowej.
  • Ponadto użytkownicy mogą blokować niepożądane połączenia i SMS-y, a wszystko to za pomocą produktu, który oferuje pełną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem marki Norton. Rozwiązanie Norton Mobile Security zostało pobrane ponad 300 000 razy i ocenione na cztery z pięciu gwiazdek przez użytkowników Android Market.

Oprogramowanie Norton Mobile Security 2.0 Beta jest dostępne jako bezpłatna, 21-dniowa wersja próbna w Android Market.

Nowi partnerzy

Symantec zawarł umowę z firmami OneWifi, Hi-Tech Sound i The WiFi Company, aby zapewnić ochronę klientom, którzy używają łączności Wi-Fi w dużej sieci sklepów spożywczych w Stanach Zjednoczonych. Norton DNS chroni użytkowników, którzy otwierają niebezpieczne lub nieodpowiednie witryny i umożliwia bezpieczniejsze, bardziej niezawodne i szybsze przeglądanie Internetu. Rozwiązanie wykorzystuje technologię Norton Safe Web, aby zaoferować podstawowe usługi bezpieczeństwa, takie jak blokowanie stron wyłudzających informacje oraz znanych zainfekowanych witryn. W ten sposób Norton DNS zapobiega pobraniu przez użytkownika złośliwego lub szpiegowskiego oprogramowania.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej