Strona główna / Praca zdalna / Nowa generacja Toughbooka
poniedziałek 13 czerwiec 2011 | Jan Petersen
Nowa generacja Toughbooka
W lipcu na polski rynek trafi piąta generacja wytrzymałych notebooków Toughbook CF-19.Dzięki łatwiejszej obsłudze, czytelniejszemu ekranowi i wyższym parametrom technicznym, notebook stanie się jeszcze lepszym narzędziem pracy dla profesjonalistów z branży przemysłowej, mundurowej i transportowej.

Piąta generacja Toughbooka CF-19 znajduje szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest niezawodność i wysoka wydajność.

Tech

Zainstalowanie dwurdzeniowego procesora Intel Core i5-2520M (2.5GHz) oraz układu graficznego Intel HD 3000, Toughbook CF-19 pozwala użytkownikom na korzystanie z najbardziej wymagających aplikacji, zapewniając niezawodność w najtrudniejszych warunkach terenowych i atmosferycznych.Nowy CF-19 wyposażony będzie w 4GB pamięci RAM, system operacyjny Windows 7 Professional (32- lub 64-bitowy) oraz 320GB dysk twardy. Dla bardziej wymagających klientów Panasonic przygotował modele wyposażone w szybkie dyski SSD o wielkościach 128GB i 256GB lub niezwykle pojemny, 500GB dysk HDD.

Notebook z tabletem

CF-19 został wyposażony w 10 calowy ekran dotykowy, pokryty dodatkowo antyrefleksyjną warstwą polaryzacyjną, która zapewnia dobrą widoczność i redukuje refleksy słoneczne.

Ergonomiczna konstrukcja Toughbooka umożliwia zamianę notebooka w tablet za pomocą tylko jednej dłoni. CF-19 oferuje trzy rodzaje wygodnych klawiatur, w tym podświetlaną gumową oraz wyspową, której odstępy pomiędzy klawiszami pozwalają na wprowadzanie danych w trudnych warunkach, bez obawy o pomyłkę.

Wymagający użytkownicy docenią tryb ukrycia, który poprzez wyłączenie chłodzenia, podświetlenia, kontrolek, głośników oraz podzespołów odpowiadających za komunikacje, umożliwia niezwykle cichą pracę.

Dzięki portowi PCMCIA komputer można wyposażyć w dodatkową kartę rozszerzeń, która umożliwi np. łączność GSM. Ponadto nowy Toughbook jest kompatybilny z akcesoriami dostępnymi dla starszych modeli CF-19, jak uchwyty, baterie czy stacje dokujące.

Wysoka wytrzymałość

Piąta generacja Toughbooka CF-19 zapewnia swobodę pracy w terenie, dzięki baterii pozwalającej na 9 godzin ciągłej pracy. Wydajny program zarządzający energią kontroluje jej zużycie w zależności od aktualnych zadań, postawionych przed komputerem.

Jednak prawdziwą siłą CF-19 jest jego odporność na uszkodzenia. Solidna obudowa chroni jego podzespoły przed uderzeniami, upadkiem, działaniem wody, pyłu, wibracji i zmienną temperaturą. Twardy dysk został umieszczony w wypełnionej pianką kieszeni, która zabezpiecza go przed upadkami i wilgocią.Każdy Toughbook objęty jest 3-letnią gwarancją. Serwis zapewnia naprawę w ciągu 96 godzin i 5-letnią dostępność części zamiennych.

Dostępność i cena

CF-19 będzie dostępny w Polsce od lipca 2011 roku w cenie od 18 000 PLN netto.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej