Strona główna / Praca zdalna / Platforma Adobe na socmedia
piątek 24 czerwiec 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Platforma Adobe na socmedia
Adobe prezentuje nowe rozwiązanie do zarządzania interakcjami z klientem Customer Experience Management. Nowa komunikacja to platforma Adobe Digital Enterprise. Rozwiązanie umożliwia przedsiębiorstwom budowanie immersyjnych, wielokanałowych środowisk interakcji z klientami, przywykłymi obecnie do korzystania z serwisów społecznościowych i urządzeń mobilnych. Najważniejsze: platforma jest zintegrowana z aplikacjami mobilnymi na iPada, iPhone’a, Androida oraz BlackBerry.

 

Nowa oferta Adobe stanowi istotny element realizacji strategii CEM. Adobe pozwala przedsiębiorstwom połączyć siły działów marketingu i informatyki, aby tworzyć interesujące rozwiązania, zwiększające lojalność klienta wobec marki i zapewniające przewagę nad konkurencją. Ponadto Adobe wprowadza nowy zestaw rozwiązań do zarządzania relacjami z klientem, oparty na platformie Adobe Digital Enterprise. Pomoże on pracownikom odpowiedzialnym za marketing oraz dyrektorom branżowym w tworzeniu spersonalizowanych, ukierunkowanych kampanii — zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej. Działy informatyczne mogą wykorzystać tę platformę do optymalizowania kontaktów z klientem w obrębie wszystkich branż. Dzięki tej ofercie przedsiębiorstwa mogą podjąć się zmian w relacjach z klientami w zakresie ich pozyskiwania i zatrzymywania, a także promowania marek.

Lepsza obsługa klienta dzięki ujednoliconej platformie
Nowa, otwarta platforma Adobe ma charakter modułowy – umożliwia tworzenie rozwiązań cyfrowych m.in. dla: portali społecznościowych, sieci WWW, urządzeń mobilnych i publikacji drukowanych. Nowe rozwiązanie Adobe pozwala przedsiębiorstwom tworzyć interakcje cyfrowe, zarządzać nimi i dostarczać je w obrębie wielu kanałów, wykorzystując takie narzędzia, jak HTML5, Adobe AIR, Flash Player oraz Adobe Reader. Jednym z elementów tego rozwiązania jest integracja z pakietem Adobe Online Marketing Suite, co umożliwia tworzenie cyfrowych kampanii marketingowych i spersonalizowanych interfejsów cyfrowych we wszystkich kanałach marketingu, sprzedaży i dostarczania.


Aplikacje zintegrowane na platformy mobilne typu iPad
Nowością jest także integracja produktów Adobe Flash Builder i Flex, co ułatwia programowanie aplikacji mobilnych. Produkty Flash Builder 4.5 oraz Flex 4.5, zintegrowane z rozwiązaniem Adobe Digital Enterprise Platform, obsługują teraz programowanie aplikacji mobilnych na urządzenia z systemem Android, a także urządzenia BlackBerry PlayBook, iPhone oraz iPad. Ponieważ smartfony i tablety zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników korporacyjnych, działy informatyczne przedsiębiorstw muszą mieć możliwość wydajnego tworzenia, dostarczania i obsługiwania aplikacji przeznaczonych dla szerokiej gamy urządzeń i platform. Dzięki produktom Flash Builder i Flex, przedsiębiorstwa mogą tworzyć aplikacje do uruchamiania w sieci WWW, na komputerach stacjonarnych i najpopularniejszych platformach mobilnych, wykorzystując to samo narzędzie, tę samą strukturę programistyczną i tę samą bazę kodu.


Klient najważniejszy w komunikacji
Nowe rozwiązania Adobe do zarządzania relacjami z klientem, oparte na platformie Adobe Digital Enterprise, już w konfiguracji standardowej umożliwiają tworzenie nowych środowisk interakcji
z klientem:

  • Integrated Content Review (wbudowana obsługa recenzji treści) — przyspiesza wprowadzanie nowych kampanii marketingowych, usprawnia przepływ pracy i procesy niezbędne do tworzenia, recenzowania, przechowywania i błyskawicznego dostosowywania treści cyfrowych przeznaczonych dla różnych segmentów docelowych w obrębie całego cyklu obsługi klienta.
  • Web Experience Management (zarządzanie interakcjami w sieci WWW) — umożliwia pozyskanie zainteresowania nowych klientów, zapewniając użytkownikom z działów biznesowych i marketingowych narzędzie do tworzenia i dostarczania multimedialnych treści w sieci WWW i portalach społecznościowych, na urządzeniach mobilnych i za pośrednictwem poczty elektronicznej.
  • Customer Communications (komunikacja z klientem) — pomaga zwiększyć zaufanie klienta, centralizując i organizując procesy tworzenia, składania i wielokanałowego dostarczania bezpiecznej, spersonalizowanej, interaktywnej korespondencji oraz oświadczeń. Takie rozwiązanie daje przedsiębiorstwu dostęp do nowych źródeł przychodów, umożliwia obniżenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów oraz pozwala zachować zgodność z wymaganiami prawnymi.
  • Social Brand Engagement (oprawa społecznościowa marki) — umożliwia przedsiębiorstwom nawiązywanie relacji z nowymi i istniejącymi klientami w celu tworzenia społeczności oraz promowania zaangażowania i lojalności wobec marki. Rozwiązania te tworzone są na zasobach cyfrowych należących do przedsiębiorstwa i stanowią uzupełnienie oferty udostępnianej w publicznych serwisach społecznościowych.
  • Selection and Enrollment (wybór i rejestracja) — redukuje zjawisko rezygnacji z transakcji online i przyspiesza wprowadzanie produktów na rynek, oferując skuteczne interakcje związane z rejestracją. Pozwala użytkownikom biznesowym szybko konfigurować i uruchamiać środowiska umożliwiające rejestrację.
  • Unified Workspace (ujednolicona przestrzeń robocza) — umożliwia agentom kontaktującym się bezpośrednio z klientem na świadczenie usług wyższej jakości. Zapewnia im szybki dostęp do najważniejszych informacji, pozwalając precyzyjnie i wydajnie rozwiązywać problemy i odpowiadać na pytania.

Kiedy i gdzie pokażą

Rozwiązanie Digital Enterprise Platform i pakiet Customer Experience Solutions zostaną zaprezentowane na pierwszej konferencji Adobe Digital Enterprise Summit, która odbędzie się 3-4 października w Los Angeles. Na konferencji Digital Enterprise Summit spotkają się opiniotwórczy liderzy branży, specjaliści ds. rozwiązań Adobe i partnerzy tworzący rozwiązania. Zaprezentują przyszłość zoptymalizowanych interakcji z klientem we wszystkich kanałach cyfrowych. Więcej informacji na stronie konferencji Adobe Digital Enterprise Summit.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej