Strona główna / Praca zdalna / Ranking Technology Fast 50
niedziela 03 lipiec 2011 | Cezary Tchorek-Helm/Deloitte
Ranking Technology Fast 50
Jeszcze tydzień pozostał przedsiębiorstwom aby zgłosić się do rankingu Technology Fast 50. Firma Deloitte organizuje 12. edycję programu prezentującego najszybciej rozwijające się firmy innowacyjne w zakresie technologii w Europie Środkowej. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 lipca br.


„Udział firmy w rankingu realnie przekłada się na wzrost jej rozpoznawalności wśród podmiotów zainteresowanych nawiązaniem współpracy biznesowej oraz wśród firm zainteresowanych inwestycją
w nasze przedsiębiorstwo”
- mówi Wojciech Czernecki, Prezes Zarządu Grupa Nokaut S.A., jedynej polskiej firmy zakwalifikowanej do ubiegłorocznej edycji Deloitte Technology Fast 50 w kategorii „Wschodzące Gwiazdy”, która również w tym roku będzie startować w rankingu.

Technologiczne innowacje

Ranking organizowany jest niezależnie w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w regionie Europy Środkowej obejmującym firmy z Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny oraz Litwy. Jego celem jest identyfikacja oraz zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne. W poprzednich edycjach były to przede wszystkim firmy działające w branży internetowej oraz sektorze oprogramowania i telekomunikacji.

  • W ubiegłorocznym rankingu na pierwszym miejscu, drugi rok z rzędu, znalazła się polska firma Netmedia S.A., która zwyciężyła również w podkategorii „Wielka Piątka” oraz zajęła pierwszy raz w historii konkursu wysokie drugie miejsce w ogólnoeuropejskim Rankingu Technology Fast 500 EMEA.  

Polska przez ostatnie 7 lat znajdowała się na podium w Europie Środkowej oraz była najliczniej reprezentowana w zestawieniu – w 50-tce firm, gdzie w głównej kategorii konkursu, znalazło się aż 11 polskich spółek.

Kategorie Technology Fast 50

Konkurs zawiera kategorię główną Technology Fast 50 oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy” i „Wielka Piątka”. Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych. Aby wziąć udział w konkursie spółka powinna spełniać następujące kryteria: opracowywać lub wytwarzać autorskie technologie i/lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe, posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych oraz posiadać siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie.

Formularz bezpłatnej rejestracji on-line oraz szczegółowe warunki udziału znajdują się na stronie internetowej www.deloitte.com/fast50ce.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej