Strona główna / Praca zdalna / Nawigacja z aparatem foto
czwartek 07 lipiec 2011 | Lori Rosset
Nawigacja z aparatem foto
Garmin wprowadza 2 nawigacje z flagowej serii GPSMap 62. Oba debiutujące modele, GPSMap 62stc i GPSMap 62sc, wyposażone zostały w aparat cyfrowy z matrycą 5 megapikseli oraz funkcjami autofocus i automatycznego geotagowania zdjęć.
Tagi: nawigacja, garmin,

Najnowsze modele nawigacji Garmin wyposażone są w 3,5 GB wbudowanej pamięci oraz zapewniają wodoodporność zgodną ze standardem IPX7, co pozwala wykonywać zdjęcia praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych.

Po podłączeniu, za pomocą kabla USB, GPSMAP 62stc i GPSMAP 62sc do komputera i zalogowaniu się do serwisu my.Garmin.com możemy prosto i szybko przygotować fotorelacje z naszych podróży, które potem udostępnimy online naszym znajomym lub rodzinie.


Geotaging
Funkcja Autofocus oraz matryca o rozdzielczości 5 megapikseli to najlepsza gwarancja tego, że zdjęcia wykonane za pomocą GPSMAP 62stc lub GPSMAP 62sc będą wyróżniać się wysoką jakością. Ponadto automatyczne geotagowanie, czyli dodanie do każdej fotografii informacji o współrzędnych geograficznych, umożliwi w przyszłości łatwe odnalezienie najpiękniejszych miejsc, które odwiedziliśmy.


Tech
Kolorowy ekran o przekątnej 2,6”, umożliwiający odczytanie informacji także przy dużym nasłonecznieniu,  ergonomicznie rozmieszczone przyciski, intuicyjny interfejs, odbiornik GPS o podwyższonej czułości, antena typu quad helix oraz czas pracy na baterii sięgający nawet do 16 godzin - to najważniejsze zalety najnowszych produktów Garmin z serii GPSMAP 62. Kolejne plusy to ulepszona nawigacja oraz Numeryczny Model Terenu (DEM), które gwarantują bardzo dobrą orientację w terenie oraz bezbłędne wytyczanie trasy do wskazanego celu. Użytkownicy mogą również przeanalizować dokładnie każdy etap zaplanowanej drogi, z uwzględnieniem poszczególnych punktów nawigacyjnych i kluczowych lokalizacji.


Spec
Modele z serii GPSMAP 62 z oznaczeniem “s” w nazwie wyposażone są w 3-osiowy, elektroniczny kompas oraz zapewniają bezprzewodową komunikację z innymi, zgodnymi urządzeniami Garmin w celu udostępnienia informacji na temat zaplanowanej trasy, punktów nawigacyjnych czy danych dotyczących geocachingu. Dodatkowo, zgodność ze protokołem ANT+ pozwala także na współpracę z ciśnieniomierzami oraz wieloma innymi, opcjonalnymi akcesoriami, w tym z nadajnikiem chirp do geocachingu. Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z bardzo dokładnego barometrycznego wysokościomierza, który dzięki pomiarom ciśnienia może służyć również do monitorowania zmian pogody.


Mapa bez tajemnic
Modele z serii GPSMAP 62 z oznaczeniem “t” wzbogacono o preinstalowaną rekreacyjną mapę Europy w skali 1:100 tys., z zaznaczonym ukształtowaniem terenu, umożliwiającą przeglądanie detali na poziomie ulic. Mapa uwzględnia także sieć najważniejszych szlaków komunikacyjnych, drogi w obrębie miast, koryta rzek, jeziora oraz parki, lasy i rezerwaty przyrody. Dodatkowo możemy wyszukiwać punkty użyteczności publicznej, wraz z opisami, według nazwy lub znajdujących się w pobliżu naszej lokalizacji. Szczegółowość odwzorowania terenu zależna jest od obszaru.

Bogaty wybór opcjonalnych map

Każda nawigacja z serii GPSMAP 62 jest kompatybilna z mapami rastrowymi Garmin, które można pobrać z serwisu BirdsEye Select (www.garmin.com/birdseye). Dodatkowo, w ramach społeczności Garmin Connect (www.garminconnect.com), użytkownicy otrzymają bezpłatnie oprogramowanie Garmin Custom Maps, dzięki któremu przekonwertujemy dowolne mapy papierowe lub cyfrowe do standardu zgodnego z urządzeniami Garmin.
Oczywiście nie mogło zabraknąć wsparcia dla City Navigator, czyli nawigowania przy wykorzystaniu komend głosowych oraz obsługi specjalistycznych map Blue Chart g2 - przeznaczonych dla żeglarzy. Najnowsze urządzenia z serii GPSMAP 62 są również kompatybilne z mapą Garmin Topo Polska 2011 odwzorowującą drogi, piesze i rowerowe szlaki turystyczne, granice Parków Narodowych i innych obszarów chronionych oraz specjalnych kategorii POI na oznaczenie szczytów, przełęczy, skrzyżowań szlaków, stacji ratunkowych GOPR.

 

Podobne artykuły
  • Nawigacja dla motocyklistów

    Garmin wprowadza na rynek zūmo 220 – nawigację motocyklową wyposażoną w wytr...
  • Garmin eTrex

    Nowe eTrex-y wyróżniają się przyjaznym interfejsem użytkownika, wysoką ergonomią oraz ...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej