Strona główna / Praca zdalna / Toshiba Qosmio F750 3D
piątek 08 lipiec 2011 | Cezary Tchorek-Helm/Toshiba
Toshiba Qosmio F750 3D
Toshiba pokazała pierwszego laptopa 3D, którego oglądanie nie wymaga zakładania specjalnych okularów. Jest to pierwszy konsumencki laptop oferujący tak komfortowy sposób odbioru obrazów w trójwymiarze.

Co ciekawe, notebook ten posiada funkcję jednoczesnego odtwarzania dwóch trybów: 3D i 2D. Dzięki temu użytkownik może na przykład w jednym oknie oglądać trójwymiarowy film i w tym samym czasie w drugim oknie szukać w sieci informacji na jego temat.  Qosmio F750 3D wyposażony jest ponadto w funkcję wysokiej jakości konwersji materiału DVD z 2D do 3D.

3D bez okularów

Qosmio stosuje autorską technologię Toshiba, której podstawę stanowią ciekłokrystaliczne polimerowe soczewki oraz mechanizm kontrolujący polaryzację światła. Powoduje on, że wiązki światła wysyłane są przez soczewki w określonych kierunkach – do prawego i lewego oka osobno.

Dzięki temu każde oko widzi różne perspektywy, które nakładając się tworzą wyjątkowo realistyczny obraz 3D. Zintegrowana z laptopem kamera HD włącza się automatycznie w momencie uruchamiania obrazu 3D i natychmiast zaczyna śledzić ruch gałek ocznych użytkownika.

Umożliwia to widzowi zmianę pozycji przed ekranem bez straty efektu trójwymiarowości oraz zapewnia szeroki obszar wyświetlania bez martwych punktów.

Po podłączeniu notebooka do dowolnego telewizora 3D poprzez kabel HDMI użytkownik może cieszyć się obrazem 3D odtwarzanym z laptopa na dużym ekranie.

Obraz 2D i 3D na tym samym ekranie

Aktywnie przełączane soczewki pozwalają również na jednoczesne wyświetlanie obrazu 2D i 3D na tym samym ekranie. Użytkownik może oglądać film w 3D w tym samym czasie korzystając z innych programów i funkcji komputera (np. przeglądarki internetowej, klienta poczty elektronicznej) przyjemnie i wygodnie, bez konieczności wkładania i zdejmowania specjalnych okularów.

Nie tylko rozrywka

Wbudowane głośniki stereo Harman Kardon i technologia Dolby Advanced Audio pozwala doświadczyć prawdziwie kinowych wrażeń, zarówno w trybie 2D jak i 3D. Z pewnością notebook ten będzie także wyjątkową gratką dla fanów gier komputerowych. Jednak technologia 3D bez okularów otwiera również zupełnie nowe, ekscytujące możliwości rozwoju innych dziedzin biznesu, usług czy nauki. O ile przyjemniejsze i łatwiejsze będzie planowanie wakacji z możliwością oglądania w trójwymiarze pokojów hotelowych, muzeów czy miast. Architekci, graficy, projektanci wnętrz i produktów będą mogli prosto i skutecznie prezentować swoje pomysły osobom o mniej przestrzennej wyobraźni. Naukowcom technologia ta ułatwi budowanie i analizowanie skomplikowanych modeli. Lekarzom, na przykład chirurgom, pomoże zwiększyć skuteczność, a jednocześnie zmniejszyć ryzyko skutków ubocznych trudnych zabiegów. W każdej z wymienionych dziedzin mobilność tego rozwiązania jest atutem nie do przecenienia

  • Toshiba Qosmio F750 3D oraz Qosmio F750 (wersja bez 3D) dostępne będą na europejskim rynku w trzecim kwartale 2011 roku.  

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej