Strona główna / Mobilna firma / Windows Intune 2.0 beta
środa 13 lipiec 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Windows Intune 2.0 beta
Microsoft zaprezentował wersję beta drugiego wydania Windows Intune. Usługa pozwala na administrację komputerami w firmie z poziomu chmury, bez konieczności utrzymywania własnej infrastruktury własnej użytkownika. mówi Artur Brożek, IT Manager w firmie Avis Polska.

Podstawową zmianą w stosunku do poprzedniej wersji produktu jest możliwość administracji oprogramowaniem firm trzecich. Obecni użytkownicy usługi Windows Intune będą mogli dokonać bezpłatnego upgrade’u usługi do najnowszej wersji w momencie jej finalnego pojawienia się na rynku.

„Podjęliśmy decyzję o przetestowaniu systemu Windows Intune na komputerach wykorzystywanych w biurze i przez pracowników mobilnych, w drodze. Usługa w chmurze okazała się idealną odpowiedzią na naszą potrzebę, jaką było zarządzanie komputerami pracowników znajdujących się w różnych miejscach. Usługa ta nie wymagała od nas żadnych inwestycji w infrastrukturę w terenie. Z pomocą systemu Windows Intune możemy wesprzeć naszych sprzedawców oferując im możliwość bardziej produktywnej pracy. Dobrze zarządzane, bezpieczne komputery w firmie to mniejszy czas przestoju, a co za tym idzie więcej czasu na pozyskiwanie nowych klientów Avis” - mówi Artur Brożek, IT Manager w firmie Avis Polska.

Co poprawiono?

Tworząc wersję beta najnowszego systemu Windows Intune twórcy bazowali na opiniach klientów i partnerów, którzy korzystali do tej pory z poprzedniej wersji usługi.

Na ich podstawie wprowadzono udoskonalenia, takie jak możliwość dystrybucji oprogramowania firm trzecich, bardziej zaawansowane funkcje zarządzania licencjami, zdolność do wykonywania zadań zdalnie, dostęp z uprawnieniami tylko do odczytu, rozszerzone raportowanie, lepsze alerty i monitorowanie, a także kilka usprawnień interfejsu użytkownika.

Windows Intune to jeden ze sposobów pozwalających użytkownikom stale używać aktualnej wersji systemu Windows, co jest gwarancją bezpieczeństwa i dostępności najnowocześniejszych na rynku funkcji.

Zarządzanie stacjami roboczymi w usłudze Windows Intune odbywa się z poziomu chmury, a dostęp do konsoli administracyjnej możliwy jest przez przeglądarkę z dowolnego miejsca z dostepem do internetu.

Wspieramy naszych partnerów i klientów w odchodzeniu od systemu Windows XP. Od dziś naszym klientom zostało już tylko 1000 dni do zakończenia okresu oferowania wsparcia technicznego dla systemu Windows XP. System ten służył nam dobrze, ale w ciągu dekady, która minęła od jego wprowadzenia na rynek, świat uległ zmianie. Nadszedł czas odejścia systemu Windows XP na zasłużoną emeryturę i przejścia jego użytkowników do systemu Windows 7, pozwalającego w pełni wykorzystywać innowacyjne technologie” – mówi Marcin Klimowski z polskiego oddziału firmy Microsoft.

Dobre recenzje

Od chwili uruchomienia usługi Windows Intune w marcu br., Microsoft spotyka się z pozytywnym odbiorem produktu przez partnerów i klientów, którzy szukają możliwości standaryzacji swoich środowisk komputerowych oraz zarządzania nimi. Oferując oparte na chmurze usługi zarządzania i zabezpieczania floty komputerowej oraz prawa do aktualizacji systemu do Windows 7 Enterprise (oraz przyszłych wersji systemu Windows) w postaci jednej, prostej subskrypcji, rozwiązanie Windows Intune okazało się być kompleksowym narzędziem, którego potrzebują klienci i partnerzy.

Kluczowe aktualizacje Windows Intune beta

  • Dystrybucja oprogramowania: Pierwsza wersja systemu Windows Intune koncentrowała się na zarządzaniu i dystrybucji aktualizacji Microsoft.  W wersji beta administratorzy mogą stosować aktualizacje i oprogramowanie zarówno Microsoft, jak i firm trzecich, zarządzając komputerami zlokalizowanymi praktycznie wszędzie. Nie ma potrzeby posiadania infrastruktury serwerowej, ani też bezpośredniego kontaktu z zarządzanymi komputerami, w celu instalacji oprogramowania lub aktualizacji.
  • Zadania zdalne: Ta aktualizacja umożliwia administratorom wykonywanie zadań obejmujących pełne skanowanie, szybkie skanowanie, restartowanie i aktualizowanie definicji złośliwego oprogramowania na komputerach użytkowników z poziomu konsoli administratora. Przykładowo, jeśli zaistnieje zagrożenie wirusem, administrator może uruchomić skanowanie zagrożonych komputerów PC, po prostu klikając prawym przyciskiem myszy na komputerze konsoli administracyjnej. Administrator nie musi czekać do zaplanowanego skanowania, ani też zwracać się do użytkownika z prośbą o asystę – może w tym celu zarządzać pulpitem użytkownika zdalnie. 
  • Dostęp z prawami tylko do odczytu: System oferuje możliwość udzielenia wybranym administratorom dostępu do konsoli administracyjnej z prawami tylko do odczytu, aby mogli przeglądać potrzebne im informacje dotyczące PC użytkowników, bez możliwości wykonywania żadnych zadań.

Wersja komercyjna Windows Intune 2.0 pojawi się na rynku pod koniec 2011 roku. Szczegółowe informacje o Windows Intune oraz wersja beta do pobrania : www.windowsintune.pl

 

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej