Strona główna / Praca zdalna / iPad do pracy na CRM
wtorek 19 lipiec 2011 | Cezary Tchorek-Helm
iPad do pracy na CRM
Dotychczasowe skojarzenie platform Apple – głównie iPada, było łączone z konsumpcją treści. Jednak platforma Apple wraz z urządzeniami jest doskonałym narzędziem do pracy profesjonalnej. Przy pomocy Exact Synergy można bowiem zarządzać częścią firmowego CRM odpowiedzialną za klienta.


Dotychczas funkcjonalności te były dostępne wyłącznie na komputerach stacjonarnych; obecnie  aplikację umożliwiającą korzystanie z Exact Synergy na iPhone’ach i iPadach można już pobrać w App Store..

Mobile Synergy

Użytkownicy iPhone’a czy iPada mogą teraz sięgnąć do wybranych funkcji systemu CRM, przeczytać informacje od współpracowników czy przejrzeć analizy  działu HR bez względu na miejsce, w którym się znajdują.

Umożliwia to właśnie udostępniona w sklepie Apple’a aplikacja Exact Synergy, która powstała w ramach projektu o nazwie Mobile Synergy. To utworzone na początku 2010 roku środowisko Exact Synergy w wersji light, które przygotowano z myślą o udostępnianiu funkcji Exact Synergy za pomocą telefonów komórkowych.

Z iPhone’a również można pracować

Na iPhone’ie i iPadzie można między innymi planować swoją pracę, uzyskać dostęp do informacji o współpracownikach i klientach, jak też przeglądać i planować najbliższe wydarzenia. Dostęp do systemów CRM i HRM sprawia, że można również przeglądać zapisane w nich plany. Wszystkie te funkcje, dostępne z każdego miejsca z dostępem do Internetu, ułatwiają zarządzanie czasem i zadaniami, zwiększają elastyczność użytkowników aplikacji oraz ograniczają zbędną biurokrację.


  • Twórcy aplikacji udostępniającej Exact Synergy na iPhone’a i iPada skupili się na tym, by do dyspozycji użytkowników oddano narzędzia, z których korzystają najczęściej. W związku z coraz szerszym wykorzystywaniem platform mobilnych w biznesie oddano też funkcje przydające się, gdy nie można skorzystać z firmowego komputera.
  • Znaczącym ułatwieniem jest możliwość sprawdzenia przebiegu trasy, gdy jesteśmy w drodze na spotkanie – wystarczy jedynie kliknąć na adres klienta by uzyskać dostęp do opisu dojazdu ukazanego na mapie. Wracając ze spotkania możemy podsumować spotkanie, wystawić fakturę lub zrobić zdjęcie rachunku i podpiąć go do konta klienta lub określonego projektu w systemie. Aplikacja umożliwia też określanie liczby przepracowanych godzin lub złożenie prośby o urlop.

Dodatek jest bezpłatny

Wszystkie funkcje dostępne na iPhonie i iPadzie są zgodne z opcjami dostępnymi przy zakupie licencji na regularną wersję Exact Synergy. Aplikacja Exact Synergy na iPhone’a i iPada jest bezpłatna dla wszystkich użytkowników Exact Synergy i Exact Synergy Enterprise.

Next: Android

Obecnie w Exact Software trwają prace nad przygotowaniem analogicznego programu przeznaczonego na platformy z systemem Android. Exact Synergy w wersji light, która od czasu w jej umieszczenia w App Store, została pobrana już ponad tysiąc razy, jest dostępna pod adresem 

http://itunes.apple.com/nl/app/exact-synergy/id443184705?mt=8&ls=1 .

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej