Strona główna / Praca zdalna / Nowy Toughbook dla pracowników terenowych
wtorek 02 sierpień 2011 | Michał Sztuk
Nowy Toughbook dla pracowników terenowych
Pod koniec wakacji na rynek wejdzie nowy Toughbooka CF-H2 Field. Sprzęt jest przeznaczony, dla pracowników sektora usługowego i transportowego. Urządzenie, które zastąpi model CF-H1 posiada wyższe parametry techniczne, zapewniając równocześnie charakterystyczną, dla tej linii komputerów wytrzymałość i możliwość dostępu do danych w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

Procesor Intel Core i5-2557M (1.7GHz) Ultra Low Voltage, wyposażony w technologię vPro oraz karta graficzna Intel HD 3000, zwiększają możliwości multimedialne urządzenia, umożliwiając pracownikom terenowym szybszą i bardziej efektywną pracę. Parametry urządzenia są wyższe o 400 proc. w stosunku do poprzednika. W standardowej wersji urządzenie będzie wyposażone w 2 GB pamięci RAM, która może być rozszerzona do 8GB oraz dysk twardy o pojemności 160 GB.

„Toughbook CF-H2 należy do serii wzmocnionych tabletów przeznaczonych dla pracowników terenowych.” - mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic. „Biorąc pod uwagę opinie użytkowników, stworzyliśmy urządzenie, które jest jeszcze mocniejsze, łatwiejsze w użyciu i bardziej funkcjonalne niż porównywalne modele znajdujące się w tym momencie na rynku, zachowując przy tym wysoką wiarygodność marki Toughbook” – podkreśla Jacek Wielgus.

Mobilny

Pracujący w terenie potrzebują wygodnych i lekkich urządzeń, dlatego CF-H2 Field został zaprojektowany tak, żeby można go było obsługiwać przy pomocy jednej dłoni. Tablet charakteryzuje się niewielką wagą (1,58 kg), wytrzymałą obudową oraz został wyposażony w poręczny uchwyt. W celu uzyskania jak najlepszej jakość obrazu Panasonic zastosował matrycę o przekątnej 10,1 cala, wyposażoną w technologię Transflective Plus. Pozwala ona na zredukowanie zużycia prądu i zwiększenie żywotności baterii poprzez inteligentne wyłączanie podświetlenia ekranu, gdy jest ono zbędne. Tablet jest również wyposażony w specjalny filtr redukujący odbijanie promieni i pozwalający na korzystanie z urządzenia nawet  przy ostrym świetle. Tablet firmy Panasonic obsługuje sieci bezprzewodowe WLAN, Bluetooth i łączność 3G, dzięki czemu użytkownik może mieć w każdej chwili i w każdym miejscu dostęp do potrzebnych danych. Poprzez zamontowanie opcjonalnego bezprzewodowego modułu Ericsson możliwe jest zwiększenie prędkości transmisji danych do nawet 21Mbps. Istnieje także możliwość zamontowania nadajnika GPS, ułatwiającego poruszanie się w terenie.

  • Toughbook CF-H2 Field jest wyposażony w aparat o rozdzielczości 2.0 megapikseli i lampę błyskową LED, ułatwiającą fotografowanie obiektów w terenie, a także wbudowany port USB 2.0, LAN oraz port szeregowy (opcjonalnie drugie USB czy LAN), dzięki którym można do niego podłączać urządzenia zewnętrzne. Tablet posiada także możliwość zamontowania czytnika kodu kodów kreskowych, który ułatwia zbieranie danych.
  • Użytkownicy, którzy cenią sobie bezpieczeństwo danych, mogą zakupić model z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Panasonic oferuje również zamontowanie bezdotykowego lub wewnętrznego czytnika kart identyfikacyjnych RFID/smartcard.
  • Przypadkowe wypuszczenie tabletu z rąk nie będzie miało wpływu na jego pracę. Obudowa CF-H2 Field, wykonana ze stopu magnezu, zapewnia odporność na upadki z wysokości do 90 cm, zalanie oraz zarysowanie. Oprócz tego posiada piankowy system ochronny, który ogranicza wpływ czynników zewnętrznych na urządzenie.

Kompatybilny

Dzięki opracowanym przez firmę Panasonic podwójnym, wydajnym bateriom, które można wymieniać nawet podczas pracy komputera, tablet CF-H2 Field może pracować nieprzerwanie przez 6,5 godziny z uruchomionym systemem Windows® 7, umożliwiając pracownikom w terenie pełne wykorzystanie jego możliwości. Toughbook CF-H2 Field ładuje baterie równocześnie, co wydatnie skraca czas ładowania (do około 3 godzin). Panasonic zapewnia pełną kompatybilność modelu CF-H2 Field z urządzeniami zewnętrznymi dostępnymi na rynku, również z tymi, które były używane z wcześniejszym modelem CF-H1, co przedłuża ich żywotność. Każdy Toughbook jest objęty 3-letnią gwarancją. Producent gwarantuje naprawę w ciągu 96 godzin od dotarcia produktu do serwisu i pięcioletnią dostępność części zamiennych.

Dostępność i cena

Toughbook CF-H2 dostępny będzie od sierpnia 2011 r., w cenie od 9900 PLN netto.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej