Strona główna / Praca zdalna / Pierwszy ultrabook: Aspire S3
piątek 02 wrzesień 2011 | Jan Petersen/Acer
Pierwszy ultrabook: Aspire S3
Acer poinformował na IFA o swoim pierwszym ultrabooku. Acer Aspire S3 łączy w sobie najlepsze cechy notebooka oraz urządzeń kieszonkowych. Innowacyjna funkcja Acer Green Instant On pozwala na natychmiastowe wznawianie pracy komputera oraz gwarantuje długi czas pracy na baterii, natomiast funkcja Acer Instant Connect zapewnia szybkie nawiązywanie połączenia z Internetem. Cienka i lekka, metalowa obudowa ultrabooka Aspire S3 ma aerodynamiczny kształt i jest bardzo wytrzymała.

„Aspire S3 został zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb użytkowników notebooków. Dlatego łączy w sobie najważniejsze zalety smartfonów i tabletów, takie jak krótki czas uruchamiania i nawiązywania łączności z Internetem, czy długi czas pracy na baterii. W połączeniu z cienką konstrukcją, cechy te sprawiają, że Aspire S3 zapewni nowy poziom satysfakcji użytkowników i będzie ważnym kamieniem milowym w historii rozwoju notebooków firmy Acer” – powiedział Campbell Kan, szef działu Personal Computer Global Operations w Acer Inc.

Szybka reakcja
Współcześni użytkownicy notebooków chcą maksymalnie wykorzystywać swój czas i możliwości niezależnie od miejsca pobytu. W ultrabooku Aspire S3 zastosowano dwie innowacje, które pomagają zwiększyć efektywność.

Są to: funkcja Acer Green Instant On, sprawiająca, że komputer reaguje bardzo szybko, jest energooszczędny, a także umożliwiająca zaawansowane zarządzanie energią;  oraz funkcja Acer Instant Connect, pozwalająca na nawiązanie połączenia z Internetem w zaledwie 2,5 sekundy (w przypadku wcześniej zarejestrowanych przez urządzenie punktów dostępowych) — czterokrotnie szybciej niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych.

Funkcja Acer Green Instant On umożliwia korzystanie z dwóch trybów uśpienia, z których Aspire S3 wznawia pracę z zadziwiającą prędkością: z trybu uśpienia (Sleep) Aspire S3 wznawia pracę w zaledwie 1,5 sekundy,2 natomiast wznawianie pracy z głębokiego uśpienia (Deep Sleep) trwa 6 sekund.2 Dzięki tym rozwiązaniom, pomagającym w oszczędzaniu energii, akumulator ultrabooka Aspire S3 wystarcza nawet na 50 dni ,   — jeszcze więcej niż baterie typowych telefonów komórkowych!
Cienki
Ultrabook Aspire S3 można wygodnie nosić ponieważ ma 1,3 cm grubości i waży niecałe 1,4 kg.  Komputer jest też wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę Acer FineTip typu chiclet, zaprojektowaną z myślą o zapewnieniu komfortu użytkowania oraz maksymalnej produktywności. Ponadto, bardzo lekki akumulator o dużej gęstości wystarcza na cały dzień pracy umożliwiając korzystanie z notebooka nawet przez 7 godzin . Aspire S3 ma aerodynamiczny kształt, wytrzymałą i lekką obudowę ze stopu aluminium i magnezu, a także pokrywę z metalicznym wykończeniem, na którym nie pozostają odciski palców.

  • Aby zmniejszyć zużycie materiałów, bardzo cienki, 13,3-calowy panel LED o rozdzielczości HD ma otwartą konstrukcję, a funkcję aluminiowej ramy wyświetlacza pełni pokrywa notebooka. Dzięki temu, pomimo bardzo cienkiego profilu zapewniono dobre zabezpieczenie panela, a ponadto zmniejszono zużycie energii podczas produkcji.

Innowacyjne chłodzenie
Na spodzie ultrabooka Aspire S3 nie ma otworów wentylacyjnych, dzięki czemu komputer można wygodnie trzymać na kolanach. Podzespoły wytwarzające ciepło inteligentnie rozmieszczono z dala od obszaru touchpad i podpórki pod dłonie, dzięki czemu użytkownik nie odczuwa dyskomfortu wynikającego z podwyższonej temperatury. Kolejną innowacją jest system chłodzenia z przepływem powietrza skierowanym do tyłu notebooka, przez co na dłonie użytkownika nie jest nawiewane ciepłe powietrze z wnętrza komputera. Aby zmniejszyć pobór mocy i wydłużyć czas pracy na baterii zoptymalizowano też silnik wentylatora.

Intel
Aby umożliwić wydajną pracę oraz efektywne tworzenie cyfrowych treści, ultrabooki Aspire S3 są wyposażone w procesory Intel® Core™ i3/i5/i7 drugiej generacji oraz dysk SSD o pojemności 240GB lub dysk twardy o pojemności 320/500GB oraz zintegrowany dysk SSD  zapewniające szybki dostęp do danych oraz ogromną ilość miejsca na przechowywanie plików. Dzięki profesjonalnie dostrojonemu systemowi Dolby® Home Theater® v4, Aspire S3 odtwarza żywy dźwięk przestrzenny w kinowym stylu. Standardowe wyjście HDMI® umożliwia natomiast wygodne podłączanie ultrabooka Aspire S3 do różnorodnych urządzeń w celu wyświetlania obrazu o dużej rozdzielczości. Ponadto, przy użyciu wbudowanego czytnika kart „2 w 1”, obsługującego formaty SD™ oraz MultiMediaCard, użytkownicy mogą szybko i łatwo przenosić dane lub wczytywać zdjęcia z aparatów cyfrowych.

  • Wbudowana kamera internetowa Acer Crystal Eye o rozdzielczości 1,3 megapiksela, mikrofon oraz łącze Acer InviLink™ Nplify™ 802.11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED™  umożliwiają korzystanie z wideokonferencji i utrzymywanie kontaktów ze znajomymi. Swobodę bezprzewodowej łączności dodatkowo poszerza interfejs Bluetooth® 4.0+HSR cechujący się obniżonym poborem mocy.

Cena
Aspire S3 będzie wprowadzony do sprzedaży w Polsce w październiku br., przewidywana cena to ok. 799 Euro (ceny w zł będą znane w październiku).

 

Podobne artykuły
  • Najcieńszy Acer

    Acer zaprezentował Aspire S5, najcieńszy ultrabook, o grubości tylko 15 mm. Waży on nie...
  • Aspire Timeline Ultra M3

    Nowy notebook Aspire Timeline Ultra M3 podnosi poprzeczkę wymagań, ponieważ jest pierws...
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej