Strona główna / Mobilna firma / Wszystko z gniazdka elektrycznego
niedziela 25 grudzień 2011 | Jan Petersen/D-Link
Wszystko z gniazdka elektrycznego
D-Link wprowadza na rynek gigabitowy router Powerline DHP-1565 pracujący w standardzie Wireless N, który łączy zalety technologii bezprzewodowej 802.11n i Powerline w jednym urządzeniu, co oznacza, że może pełnić funkcję punktu dostępowego. Urządzenie DHP-1565 umożliwia przesyłanie danych przez sieć bezprzewodową z maksymalną szybkością 300 Mb/s.
Tagi: router, d-link,

Adapter sieciowy zaś DHP-P500AV umożliwia przesyłanie danych przez sieć elektryczną z szybkością do 500 Mb/s. Urządzenia są skierowane do użytkowników, którzy ze względu na ograniczenia architektoniczne nie mogą korzystać z połączeń Wi-Fi lub chcą zoptymalizować istniejącą sieć za pomocą technologii Powerline. Dzięki niej będą mogli bez przeszkód korzystać z aplikacji wymagających dużej przepustowości, na przykład strumieniowo przesyłanych obrazów w standardzie HD lub internetowych gier. Bezprzewodowy router Powerline DHP-1565, adapter Powerline DHP-P500AV i zestaw DHP-P501AV zawierający dwa adaptery, są dostępne w sprzedaży od grudnia 2011 r.

2 w 1:router D-Link Powerline DHP-1565 z technologią Wireless N

Urządzenie DHP-1565 to jednocześnie gigabitowy router pracujący w standardzie Wireless N i adapter Powerline 500AV. Można go używać w trybie routera i w trybie punktu dostępowego. W trybie routera urządzenie nawiązuje połączenie z Internetem i udostępnia je do współużytkowania przez wszystkie urządzenia podłączone przez kabel Ethernet, sieć Wi-Fi lub technologię Powerline. W trybie punktu dostępowego urządzenie DHP-1565 bezproblemowo tworzy mosty między znajdującym się w większej odległości routerem i dowolnymi urządzeniami takimi, jak notebooki, konsole do gier i drukarki. Zintegrowany serwer multimedialny współpracuje z odtwarzaczami multimedialnymi, komputerami PC i konsolami do gier. Dzięki temu można płynnie przesyłać odtwarzane strumieniowo filmy w standardzie HD oraz grać w internetowe gry. Zintegrowana funkcja SharePort™ Plus pozwala udostępniać osobiste dane takie jak muzykę, zdjęcia lub dokumenty za pośrednictwem zewnętrznego dysku twardego, a także korzystać z innych urządzeń w sieci, na przykład drukarek.

Bezpieczeństwo przy użyciu jednego przycisku

Rozbudowane funkcje zabezpieczeń urządzenia DHP-1565 są aktywowane za pomocą jednego przycisku. Sieć Powerline jest zabezpieczona przy użyciu szyfrowania danych AES. Uniemożliwia to nieuprawniony dostęp osób trzecich i podsłuchiwanie połączeń. Przesyłane dane w sieci Wi-Fi są chronione przy użyciu standardowych protokołów szyfrowania, takich jak WEP, WPA, WPA2 oraz WPS. Zintegrowane aktywne zapory sieciowe (SPI i NAT) chronią przed atakami z Internetu.

Adapter na potrzeby szybkich sieci Powerline

Podłączanie adaptera jest bardzo łatwe. Wystarczy umieścić Powerline DHP-P500AV w dowolnym gnieździe sieciowym w mieszkaniu. Użytkownicy sieci nie muszą martwić się brakiem wolnych gniazd dzięki wbudowanej przelotce — dodatkowe urządzenia elektryczne są podłączane do zintegrowanego z adapterem gniazda sieciowego.

Kompatybilny i przyjazny środowisku

Zarówno router Powerline DHP-1565, jak i adapter Powerline DHP-P500AV są kompatybilne z wcześniejszymi modelami adapterów Powerline oraz obsługują popularny standard HomePlug AV. Router i adapter, zaprojektowano z myślą o oszczędności energii. Gwarantuje korzystanie ze sprawdzonych funkcji D-Link Green takich, jak zintegrowany moduł planowania sieci Wi-Fi, który wyłącza bezprzewodową sieć w określonych godzinach. Funkcja oszczędności energii wyłącza połączenie Powerline, jeśli nie zostanie wykryta aktywność w sieci LAN ani Wi-Fi. Nieużywane porty są wówczas automatycznie przełączane w tryb uśpienia.

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej