Strona główna / Mobilna firma / Firma skontroluje twój Facebook
wtorek 31 styczeń 2012 | Tomasz Gołębiowski
Firma skontroluje twój Facebook
Dzięki najnowszej edycji systemu LOG, właściciel firmy lub instytucji publicznej uzyska bardzo dokładne dane o tym, z jakich programów korzystają poszczególni pracownicy i jak długo to robią. W ten sposób będzie mógł łatwo określić, w które aplikacje powinien inwestować, a które są kupowane na wyrost. Dzięki takim informacjom będzie można podjąć decyzję o rezygnacji z niektórych programów, co obniży koszty działalności. Kolejną nową funkcjonalnością jest kontrola odwiedzanych przez pracowników witryn internetowych z dokładnym określeniem częstotliwości wizyt.    
Tagi: firma, facebook, praca,

Najnowsza wersja LOG System umożliwia również administratorowi IT precyzyjne określenie, ile czasu użytkownik korzystał z oprogramowania dostępnego przez przeglądarkę internetową. Wszystkie dane są prezentowane w postaci tabelarycznej oraz poprzez parametryzowane, czytelne raporty. Kolejną nową funkcją LOG System jest analiza wykorzystania stron internetowych przez użytkowników. Funkcjonalność ta pozwala między innymi na określenie, ile czasu spędził użytkownik komputera na określonych witrynach.

  • Administrator może uzyskać dobowy rozkład wykorzystania konkretnych serwisów internetowych przez użytkowników. Nie będzie problemu z ustaleniem, że na przykład Facebook.pl jest odwiedzany przez określonego pracownika głównie w godzinach 8-9 rano i 15-16 po południu. LOG System 3.0 automatycznie generuje raporty na temat procentowego udziału poszczególnych przeglądanych serwisów internetowych w odniesieniu do wszystkich przeglądanych serwisów.  
  • Trzecia wersja LOG System została ponadto zintegrowana z QDesk. Dzięki temu możliwe stało się tworzenie zgłoszeń w programie QDesk dla wskazanego zasobu, jak również szybkie przejście do QDesk w domyślnej przeglądarce internetowej. Rozbudowane zostały poza tym mechanizmy komunikacji z usługami katalogowymi: MS Active Directory (domyślnie), OpenLDAP i in. Warto zwrócić uwagę także na nową wersję mechanizmu rozliczenia licencji oprogramowania. W tej kwestii specjalistom LOG Systems zależało przede wszystkim na znaczącej poprawie szybkości działania oraz zmniejszeniu wymagań systemowych. Dlatego nowy mechanizm zapewnia znaczące przyśpieszenie wykonywania obliczeń rozliczenia licencji oprogramowania. 
  • Firma, która wdroży oprogramowanie LOG System 3.0, będzie dysponowała centralną bazą wiedzy o własnych zasobach IT. W ten sposób w dowolnej chwili uzyska aktualizowane na bieżąco informacje na temat tego, jakie dokładnie oprogramowanie jest zainstalowane na konkretnym, wybranym komputerze lub serwerze. Aplikacja LOG System 3.0 monitoruje przy tym na bieżąco stan legalności używanego w firmie oprogramowania. System poinformuje administratora IT o każdej próbie instalacji nielegalnego software'u przez pracownika.   

Dzięki LOG System 3.0 właściciel firmy uzyska na przykład informację, że Facebook.pl stanowi 35% wszystkich stron internetowych odwiedzanych przez określonego pracownika. Oczywiście w przypadku działu marketingu może to być zrozumiałe, gdyż serwis ten jest chętnie wykorzystywany do promocji marki. Jednak w innym przypadku należy się zastanowić, czy służbowy komputer wykorzystywany jest w efektywny sposób. Oczywiście wszyscy pracownicy powinni mieć świadomość, że zarząd chce dysponować pełnymi danymi na temat ruchu w firmowej sieci. To racjonalne działanie, zwłaszcza w dobie spowolnienia gospodarczego” - mówi Grzegorz Filarowski, Prezes Zarządu LOG Systems.   

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej