Strona główna / Praca zdalna / Bezprzewodowy monitoring floty
piątek 10 luty 2012 | Mariola Czapkiewicz
Bezprzewodowy monitoring floty
Firma Rikaline wprowadziła bezprzewodowy lokalizator GPS Logistic PRO dedykowany do rozwiązań logistycznych, który umożliwia płynne odwzorowanie pokonywanych tras oraz monitorowanie parametrów pojazdów w czasie rzeczywistym.
Tagi: monitoring, gps,

GPS Logistic PRO jest zaawansowanym lokalizatorem pozwalającym na bieżący dostęp do kompleksowych danych dotyczących pojazdu. Dzięki niemu za pomocą telefonu komórkowego lub komputera z dostępem do Internetu możemy sprawdzić nie tylko położenie samochodu, ale również poszczególne parametry, takie jak: zużycie paliwa, prędkość jazdy czy czas postoju, co pozwala zoptymalizować pracę kierowców oraz zwiększyć ich bezpieczeństwo.

  • Dzięki zastosowaniu bezprzewodowych modułów lokalizator jest łatwy w montażu i nie wymaga instalacji dodatkowego okablowania. Może współpracować z wieloma innych urządzeniami np. z terminalem dotykowym kierowcy z funkcją nawigacji Garmin Nuvi 2200 pozwalającym na dwustronną komunikację pomiędzy operatorem systemu GPSGuardian.pl a kierowcą. Dodatkowo moduły obsługują bezpośrednie podłączenie do komputera samochodowego, co umożliwia odczytywanie szczegółowych parametrów takich jak: obroty silnika, dystans wg licznika czy poziom paliwa.
  • Urządzenie zostało wyposażone w szereg funkcjonalności, które znacząco ułatwiają zarządzanie flotą. Przykładem może być Geo-Ogrodzenie, czyli obszar w którym (w zależności od ustawień) musi bądź nie może znajdować się dany pojazd. Jeżeli granica zostanie przekroczona wytypowana osoba natychmiast zostanie o tym poinformowana za pośrednictwem wiadomości email lub SMS. Oprócz tego lokalizator umożliwia m.in.: otwieranie drzwi za pomocą telefonu komórkowego, zdalną blokadę uruchomienia
    czy monitorowanie dowolnego mechanizmu aktywowanego napięciem.
  • Lokalizator obsługujemy za pomocą platformy GpsGuardian.pl, która pozwala w łatwy sposób monitorować flotę on-line przez przeglądarkę WWW z każdego urządzenia z dostępem do Internetu. Oferuje ona szeroki wybór kryteriów tworzenia raportów, a także wiele dodatkowych funkcjonalności, m.in. moduł zarządzania zleceniami czy własne punkty użytkownika POI.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej