Strona główna / Praca zdalna / lightRadio integruje Wi-Fi
piątek 17 luty 2012 | Cezary Tchorek-Helm
lightRadio integruje Wi-Fi
Technologia lightRadio Wi-Fi wprowadzona przez Alcatel-Lucenta umożliwia użytkownikom urządzeń mobilnych w sytuacji nagromadzenia punktów dostępowych i sieci komórkowych – znalezienie i ustanowienie połączenia z najlepszą dostępną szerokopasmową siecią bezprzewodową. lightRadio Wi-Fi umożliwia automatyczne przełączanie się z usług komórkowych do prywatnych i publicznych sieci Wi-Fi bez potrzeby logowania się, zaprzątania sobie głowy schematami płatności, a nawet bez świadomości takiego przejścia.

 Użytkownicy chcą mieć możliwość przełączania się z sieci 3G lub 4G na Wi-Fi, aby mieć dostęp do Internetu, zwłaszcza że rośnie zainteresowanie aplikacjami działającymi w chmurze, które umożliwiają przechowywanie muzyki, filmów, zdjęć i treści multimedialnych. Jednakże przełączenie się z sieci komórkowej do Wi-Fi nie zawsze jest proste, szczególnie, jeśli wymaga wyszukania sieci, a następnie przejścia przez złożone procedury logowania i uwierzytelniania hasłem.

3 drogi połączenia z lightRadio

Jest to realizowane trzema sposobami: za pomocą oprogramowania, które automatycznie znajduje „zaufaną” sieć i łączy z nią użytkownika, przez wprowadzenie w sieci operatora nowych funkcji, które zarządzają przechodzeniem między Wi-Fi i sieciami komórkowymi, oraz przez bezpośrednią integrację Wi-Fi w małych stacjach bazowych sieci komórkowych. lightRadio Wi-Fi uwzględnia także inny ważny problem – bezpieczeństwo. Wielu użytkowników woli łączyć się przez znane sobie punkty dostępowe, do których mają zaufanie, zwłaszcza przy dostępie do usług lub strumienia treści z chmury, albo gdy chcą mieć połączenie bez zakłóceń przy strumieniowej transmisji wideo lub rozmowach telefonicznych z wideo. lightRadio Wi-Fi zawsze znajduje najbardziej „zaufaną” sieć.

  • lightRadio Wi-Fi to radykalne odejście od tradycyjnych metod wykorzystywania techniki Wi-Fi przez operatorów telefonii mobilnej: dzisiaj jest ona często używana do zmniejszenia ruchu w przeciążonych sieciach komórkowych. lightRadio Wi-Fi umożliwia abonentom pozostawanie w obrębie swojej sieci i planu usług, dzięki czemu operatorzy mogą w dalszym ciągu świadczyć swoje usługi i tworzyć przychody bez względu na to, jak klient jest połączony. To podejście może być także stosowane przez operatorów usług stacjonarnych i kablowych – mogą oni objąć pokryciem bezprzewodowym dotychczasowych abonentów bez konieczności inwestowania w kosztowną infrastrukturę bezprzewodową.

Dla operatorów

Alcatel-Lucent rozszerza środowisko lightRadio, aby umożliwić operatorom dostęp do jak najszerszej gamy sieci Wi-Fi. Alcatel-Lucent współpracuje z kilkoma dużymi producentami punktów dostępowych Wi-Fi, aby zapewnić zgodność operacyjną. Integruje w swoich obsługujących różne standardy systemach Metrocell wydajne rozwiązanie Wi-Fi firmy Motorola Solutions oraz technologię Wi-Fi Qualcomm Atheros, aby zagwarantować klientom najlepsze możliwe rozwiązanie Wi-Fi za konkurencyjną cenę.

Technologia lightRadio Wi-Fi Alcatela-Lucenta

  • Funkcja bezpiecznej bramy Wi-Fi została wprowadzona do oferty IP Alcatela-Lucenta w najlepszym na rynku routerze usługowym 7750 Service Router. Umożliwia to operatorom oferowanie na jednej platformie masowych usług Wi-Fi w połączeniu z mobilnymi i stacjonarnymi usługami szerokopasmowymi, co zmniejsza koszty i złożoność operacyjną.
  • Dla menedżera reguł Alcatel-Lucent 5780 Dynamic Services Controller zostało opracowane nowe oprogramowanie — Automatic Network Discovery and Selection Function (ANDSF). Umożliwia to automatyczne wybieranie „najlepszego” połączenia sieciowego na podstawie takich kryteriów, jak typ usługi, typ subskrypcji i poziom obciążenia sieci, co poprawia jakość obsługi klienta.
  • Zintegrowana funkcja Wi-Fi jako opcja lightRadio w obsługujących różne standardy systemach Alcatel-Lucent  Femtocell i Metrocell. Komórki Metrocell zwiększają pojemność sieci i pokrycie w gęsto zabudowanych centrach miast, portach lotniczych i supermarketach, a urządzenia Femtocell odgrywają rolę „osobistych stacji bazowych” w domach i biurach. Integracja Wi-Fi z już obecnie bogatą ofertą Femtocell jeszcze bardziej umocni Alcatela-Lucenta na pozycji lidera w tej dziedzinie.

Jako uzupełnienie Alcatel-Lucent oferuje specjalistyczne usługi planowania, projektowania i bezproblemowej integracji rozwiązania lightRadio Wi-Fi w dotychczasowych sieciach, co upraszcza wdrażanie i skraca czas wejścia na rynek.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej