Strona główna / Praca zdalna / Panasonic Toughpad dla firm
niedziela 26 luty 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Panasonic Toughpad dla firm
Firmy chcące wykorzystywać tablety Panasonic Toughbook z systemem operacyjnym Android otrzymują teraz możliwość rozszerzenia funkcjonalności tych urządzeń. Obejmuje ona zdalne instalowanie, usuwanie i aktualizowanie dowolnej liczby aplikacji w zależności od zapotrzebowania. Mogą one być przygotowane w formie pakietów i udostępnione użytkownikom końcowym w oparciu o ich profil – czy to pojedynczych pracowników, czy grup roboczych.

"Klienci biznesowi potrzebują możliwości stałej i szybkiej aktualizacji oprogramowania, nie tylko niezbędnych do pracy aplikacji, ale również systemu operacyjnego. Współpraca Panasonica i Red Bend Software daje użytkownikom tabletu oughpad nowe narzędzia, dzięki którym będą mogli efektywnie wykorzystywać to urządzenie" -  podkreśla Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic.

  • Panasonic wprowadzi tablety Toughpad wykorzystujące oprogramowanie Red Bend Software do zdalnego zarządzania flotą firmowych urządzeń mobilnych. Dzięki niemu można instalować i aktualizować aplikacje oraz udostępniać dane w zależności od profilu użytkownika oraz jego potrzeb. To rozwiązanie jest dedykowane zwłaszcza dla tych przedsiębiorstw, które dysponują dużą flotą urządzeń mobilnych np. sieci sprzedaży.

Dla flot

Rozwiązanie zostało stworzone głównie z myślą o przedsiębiorstwach, które dysponują dużymi flotami urządzeń. Zarządzanie nimi, dzięki centralizacji i stworzeniu odpowiednich profili, staje się mniej czasochłonne i tańsze. Oprogramowanie Red Bend jest na przykład w stanie kompresować aktualizacje nawet o 97 proc., co znacząco obniża koszty związane z przesyłaniem danych.  Dodatkowo, można wyznaczać terminy oraz miejsca przeprowadzenia aktualizacji i zablokować proces w sytuacji, gdy użytkownik urządzenia znajduje się za granicą i musiałby korzystać z roamingu.

  • Zarządzanie oprogramowaniem będzie się odbywać przy użyciu połączeń bezprzewodowych, w tym 3G, 4G i Wi-Fi, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa transmisji danych. Tylko upoważnieni użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do oprogramowania i danych.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej