sobota 21 kwiecień 2012 | Cezary Tchorek-Helm/Citrix

Platforma chmurowej łączności sieciowej

Kluczowym elementem rozwiązania Citrix NetScaler 10 jest nowa technologia TriScale, rewolucyjne rozwinięcie architektury NetScaler, które zapewnia wielowymiarową skalowalność w korporacyjnych centrach danych i sieciach dostawców usług. Ta kombinacja pozwala dostarczać publiczne i prywatne usługi chmurowe z wysoką wydajnością, bezpieczeństwem i niezawodnością do dowolnego urządzenia.


Nowy NetScaler 10 Oferuje ono unikatowe możliwości „skalowania w górę” wydajności pojedynczego urządzenia w celu uzyskania wyższej elastyczności, „skalowania na zewnątrz” poprzez wdrażanie urządzeń NetScaler w zunifikowanym klastrze, a także „skalowania do środka” poprzez konsolidowanie wielu funkcji sieciowych na pojedynczej platformie dostarczania usług NetScaler w celu uproszczenia infrastruktury sieciowej.

Technologia TriScale

  • Skalowanie w górę: 5-krotnie wyższa wydajność na żądanie w prostym modelu licencjonowania „płać w miarę potrzeb”. Eliminuje to kosztowne nabywanie mocy obliczeniowej na zapas, regularne „hurtowe” wymiany urządzeń oraz potrzebę kupowania drogich systemów ramowych w celu zarezerwowania ich na przyszły rozwój.
  • Skalowanie do środka: konsolidacja na wielofunkcyjnej platformie NetScaler SDX w celu uproszczenia sieci w centrach danych, uniknięcia niepotrzebnego mnożenia urządzeń oraz usprawnienia zarządzania. Jedno łatwe w obsłudze urządzenie może zastąpić do 40 niezależnie zarządzanych urządzeń. W przeciwieństwie do alternatywnych rozwiązań nowa technologia NetScaler TriScale konsoliduje wiele urządzeń bez utraty funkcjonalności i wydajności.
  • Skalowanie na zewnątrz: nawet 32-krotne zwiększenie mocy obliczeniowej przez proste dodawanie urządzeń do istniejących wdrożeń NetScaler dzięki obsłudze klastrów, bez potrzeby konfigurowania redundantnych par urządzeń. Daje to możliwość budowy bardzo efektywnej infrastruktury, która spełnia bieżące wymagania aplikacji, stopniowo skaluje się w miarę wzrostu natężenia ruchu i może osiągnąć wysoką wydajność, przekraczającą 1 terabit/sekundę (Tb/s). 
  • Nowa funkcja ActionAnalytics™: zapewnia monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz adaptacyjne zbiory zasad, przekształcając surowe dane gromadzone przez NetScaler w informacje umożliwiające podjęcie konkretnych działań. Usprawnia to analizę biznesową i pozwala automatycznie dostosowywać zasady dostarczania aplikacji oraz usług w chmurach publicznych i prywatnych.
  • Wbudowana łączność z Citrix CloudBridgeTM: ułatwia klientom rozszerzanie korporacyjnych centrów danych na chmury zewnętrzne z optymalnym stopniem bezpieczeństwa, wydajnością i łatwością zarządzania.
  • Wyższa skalowalność, bezpieczeństwo i przejrzystość technologii NetScaler DataStream™: zwiększa wydajność infrastruktury bazodanowej, zapewniając produktowi jeszcze mocniejszą pozycję na rynku skalowania baz danych.
  • Nowe funkcje wspierające dostarczanie wirtualnych desktopów z wykorzystaniem Citrix XenDesktop: w tym obsługa uwierzytelniania za pomocą inteligentnych kart w celu zapewnienia bezpiecznego dostępu, a także zaawansowane zasady, które oddzielają zarządzanie wirtualnymi desktopami od bieżącego administrowania siecią.   
  • Udoskonalony moduł Citrix Application Firewall™: ułatwia ochronę przed wyciekiem poufnych danych i w pełni obsługuje standard Common Event Format (CEF). Dzięki temu analitycy zabezpieczeń mogą łatwiej korelować dane z zapory aplikacyjnej, aby zyskać wgląd w coraz bardziej skomplikowane ataki.


Ceny i dostępność
Oprogramowanie NetScaler 10 jest obsługiwane przez urządzenia sprzętowe NetScaler MPX™, urządzenia wirtualne NetScaler VPX™ oraz zwirtualizowane platformy sprzętowe NetScaler SDX dla wielu dzierżawców. NetScaler 10 jest dostępny w cenie od 2000 USD, natomiast dla obecnych użytkowników Citrix NetScaler z ważną umową wsparcia jest oferowany bezpłatnie. Dostępność obsługi klastrów Citrix TriScale jest obecnie ograniczona. Licencje uzupełniające na klastry Citrix TriScale będzie można nabyć pod koniec drugiego kwartału 2012 r.