Strona główna / Praca zdalna / Flotis: komercyjne zastosowanie Yanosika
środa 02 maj 2012 | Robert Kamiński
Flotis: komercyjne zastosowanie Yanosika
Yanosik to popularny „antyradar” dostępny w postaci aplikacji na smartfony. W połączeniu z terminalem staje się bardzo użytecznym narzędziem do zarządzania flotą.

Yanosik to przede wszystkim interaktywny komunikator dla kierowców, informujący o radarach, kontrolach drogowych i wypadkach. Dodatkowo dostępna jest funkcja nawigacji. Jednak Yanosik to nie tylko aplikacja na smartfony, lecz również odrębne urządzenie monitorujące. Terminal Yanosik dostarcza informacje o aktualnych czasach przejazdów do miejscowości na trasie, uwzględniające korki, wypadki, remonty i inne utrudnienia w ruchu. Pełni również funkcję komunikatora pozwalającego wymieniać się informacjami z innymi kierowcami. Przede wszystkim jednak dostarcza informacji do systemu Flotis.

Czym jest Flotis?

Flotis to system monitoringu pojazdów służbowych, umożliwiającym śledzenie ich w czasie rzeczywistym oraz wgląd w historię tras z poziomu przeglądarki internetowej. W odróżnieniu od standardowych rozwiązań, system Flotis nie wymaga montażu kosztownych urządzeń monitorujących ani zakupu czy dzierżawy dedykowanego oprogramowania.

Informacje prezentowane są graficznie na skalowalnej mapie drogowej Polski. Z usługi korzystać można z dowolnego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do Internetu. Czyni to system Flotis wygodnym, a zarazem profesjonalnym rozwiązaniem dla biznesu, którego prowadzenie związane jest z posiadaniem floty aut służbowych – niezależnie od jej wielkości.

System Flotis pozwala monitorować pojazdy floty nie tylko na terenie kraju, ale także poza jego granicami, na terenie całego świata.

 Dzięki usłudze Flotis można kontrolować między innymi:

 • aktualne położenie pojazdów floty
 • odwiedzenie przez pracownika wszystkich wyznaczonych punktówyanosik
 • wykorzystanie pojazdów w celach prywatnych
 • częstotliwość postojów
 • prędkości, z jakimi poruszają się pracownicy

Korzyści dla biznesu:

 • optymalizacja kosztów użytkowania pojazdów oraz zmniejszenie zużycia paliwa
 • łatwiejsze rozliczanie pracowników z realizowanych zadań oraz efektywnego czasu pracy
 • możliwość skierowania na miejsce zlecenia najbliżej znajdującego się pojazdu
 • monitorowanie czasu pracy kierowców oraz liczby i długości postojów
 • wgląd w kompletną historię tras i prędkości samochodów
 • kontrola wykorzystania pojazdów do celów prywatnych
 • kontrola i optymalizacja tras pojazdów
 • kontrola terminowości dostaw

Jak się sprawdza w praktyce?

Dzięki uprzejmości producenta – firmy Netis, oraz zaprzyjaźnionej firmy transportowej mieliśmy okazję przetestować działania samego terminala jak i systemu Flotis. Przez miesiąc Yanosik podróżował po polskich i zagranicznych drogach.

Podobnie jak w przypadku większości rozwiązań społecznościowych skuteczność działania jest funkcją liczby użytkowników. W przypadku Yanosika liczba aktywnych użytkowników przekracza nieco 20000. W efekcie informacje o zdarzeniach drogowych w dużych miastach i na głównych drogach są bez zarzutu. Nieco gorzej jest na peryferiach – tu może zabraknąć informacji o niewykrytych przez użytkowników suszarkach czy wypadkach. Podobnie sytuacja przedstawia się za wschodnią granicą.

Bez względu na skuteczność „asystenta podróży” sam system monitorowania Flotis działa bez zarzutu – prezentując bardzo dokładne dane na temat trasy, postojów, prędkości etc. Dane prezentowane są w czytelnych tabelach z pogrupowaniem na dni i pojazdy. Dodatkowo można wyświetlić dane bezpośrednio na mapie. Co ciekawe nazwy miejscowości rejestrowane za wschodnią granicą wyświetlaną są Cyrylicą, w nawiasie nieodmiennie mamy – Poland.

flotis 

Flotis Mobile

Mobilna wersja systemu Flotis umożliwia dostęp do informacji o flocie z poziomu telefonu komórkowego. Z Flotis Mobile nie trzeba znajdować się w biurze, aby na bieżąco monitorować interesujące parametry floty. Korzystanie z systemu mobilnego nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami – wystarczy przejść w przeglądarce telefonu do adresu www.flotis.pl i zalogować się do aplikacji podając login i hasło, aby mieć wgląd m.in. w aktualne pozycje, średnie i maksymalne prędkości pojazdów.

System Flotis oferuje do wyboru dwa terminale monitorujące: Yanosik lub FlotisBOX.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej