Strona główna / Praca zdalna / Premium: ultrabook Sony
środa 23 maj 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Premium: ultrabook Sony
Komputer Sony VAIO T13 wykorzystuje najnowsze procesory Intel Core współpracujące z wystarczającą ilością pamięci i szybkim dyskiem, umożliwiającym przechowywanie dużej ilości plików. Vaio jest wyposażony w dysk hybrydowy łączący tradycyjne rozwiązania do gromadzenia danych z pamięcią SSD, która jest zarezerwowana dla systemu operacyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu ultrabook jest gotowy do pracy w kilka sekund.

Efekty pracy, a także multimedia, oglądamy na jasnym 13 calowym ekranie LED działającym w rozdzielczości 1366 x 768 punktów. Duży gładzik czyni obsługę Sony VAIO T13 intuicyjną. Naturalne gesty (przewijanie, pstryknięcie, uszczypnięcie, powiększenie i obrót) sprawiają, że praca z tym ultrabookiem jest przyjemnością. Wydajna bateria zapewnia nawet 9 godzin wydajnej pracy. Dodatkowo komputer jest gotowy do pracy w kilka sekund po wciśnięciu guzika start. Co ciekawe chcąc na chwilę przerwać pracę, czy naukę,  wystarczy zamknąć pokrywę, aby ultrabook Sony VAIO T13 przeszedł w stan energooszczędnego uśpienia, w którym dane mogą być przechowywane, bez obawy utraty, nawet do 3 miesięcy.

Ultrabook  z serii VAIO T ma niezwykle bogaty, jak na tę kategorię urządzeń, zestaw gniazd. Znajdziemy tu porty USB (2.0 i 3.0), HDMI, VGA i RJ45, a także gniazdo kart SD/MMC. Ten bogaty zestaw oznacza, że nie ma żadnych ograniczeń w wykorzystywaniu możliwości komputera, a monitory, projektory i inne urządzenia można podłączać bezpośrednio, bez dodatkowych  adapterów i przejściówek. Komplet złączy uzupełniają wbudowane karty Wi Fi i Bluetooth, obsługujące najnowsze standardy bezprzewodowej łączności. Sony tradycyjnie nie zaniedbało jakości dźwięku. Wykorzystanie technologie xLOUD i Clear Phase sprawia, że dźwięk jest głośny, wyraźny i czysty.

Te wszystkie komponenty umieszczono w niezwykle lekkiej (około 1,6 kg), smukłej (niecałe 18 mm) i dodatkowo wytrzymałej obudowie ze stopu aluminium i magnezu. Niewielkie rozmiary sprawiają, że komputer bez trudu zmieści się w większości toreb, teczek czy plecaków. 

  • Sony VAIO T13 jest wprowadzany do sprzedaży w sieci Komputronik.

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej