Strona główna / Praca zdalna / Huawei testuje LTE dla sektora enterprise
piątek 24 sierpień 2012 | Jan Petersen
Huawei testuje LTE dla sektora enterprise
Huawei przeprowadziła pierwsze w Europie udane testy systemu LTE przeznaczonego dla sektora enterprise – jednostek administracji publicznej i przedsiębiorstw. Nowy system szerokopasmowego dostępu do Internetu oparty na technologii LTE (Long Term Evolution) pracuje na innych niż dotychczas częstotliwościach - w paśmie 3.6-3.8 GHz.

W teście wziął udział XIRCOM na zlecenie ESPOL, regionalnego operatora telekomunikacyjnego. Testy przeprowadzono na terenie Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego.

  • Podobne rozwiązanie, ale pracujące w innych zakresach częstotliwości, wdrażają obecnie operatorzy komórkowi (Polkomtel i Aero2), jednak dzięki technologii LTE w pasmie 3.6 – 3.8 GHz już nie tylko operatorzy komórkowi będą mogli dostarczać szybkie i stabilne łącza internetowe. Szerokopasmowy dostęp do Internetu poprzez LTE umożliwi jeszcze szybsze przeglądanie stron internetowych obficie wypełnionych grafiką i animacjami, przesyłanie bardzo dużych plików, płynniejsze prowadzenie wideokonferencji HD, a w czasie przerwy także granie w zaawansowane gry online czy oglądanie filmów VOD.

Szczeciński Espol, który dostarcza Internet, telewizję HD oraz telefon do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców jest gotowy do budowy nowoczesnej sieci szerokopasmowego Internetu dla całego województwa. Spółka opracowała koncepcję budowy sieci w najnowocześniejszej technologii światłowodowej i radiowej LTE, która szybkim Internetem (nawet 100 MB/s) obejmie niemal całe Pomorze Zachodnie.

Obecnie firma czeka na decyzję o przyznaniu dofinansowania z RPO dla tej ważnej dla regionu inwestycji.

- Sieć będzie oparta o instalację światłowodową, do której podłączone zostaną stacje LTE zapewniające bezprzewodowy dostęp do Internetu w promieniu dziesiątek kilometrów – dodaje Jerzy Kosiedowski, Dyrektor Działu Transmisji w spółce Espol.

 

Podobne artykuły
  • Polskie 4G

    Polska aspiruje do świata najnowocześniejszych rozwiązań telekomunikacji mobilnej. Prob...
  • Huawei: ICT w chmurze

    Na ITU Telecom World 2011 globalny dostawca z Shenzhen pokazał główny kierunek działani...
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej