Strona główna / Praca zdalna / Płyty mineralne DVD
sobota 06 październik 2012 | Jan Petersen
Płyty mineralne DVD
Płyty DVD M-DISC są adresowane do tych, którzy muszą przechowywać dane wiele lat. Nie jest to potrzeba unikalna w kontekście polskiego ZUS-u, który przenosi obowiązek archiwizowania na przedsiębiorcę, aż do konieczności archiwizowania dokumentów płacowo-kadrowych do lat 50-ciu.

Płyty DVD M-DISC stworzone są z nieorganicznych materiałów, z domieszką granitu, co wpływa na wysoką wytrzymałość warstwy odpowiadającej za zapisywanie danych.

Płyty są odporne na czynniki zewnętrzne takie jak: wilgoć, niska temperatura i światło. W przypadku wysokich temperatur są one wstanie przetrwać w warunkach termicznych bliskich osiemdziesięciu stopniom w skali Celsjusza. W związku z czym, czas przechowywania danych jest nawet kilkadziesiąt razy dłuższy niż na pozostałych typach nośników danych – informuje Marcin Kurzawski, przedstawiciel importera płyt na polski rynek.

Sukces na rynku amerykańskim, firmie Millenniata zapewniła m.in. seria restrykcyjnych, profesjonalnych badań i testów, które potwierdziły wysoką skuteczność płyt M-DISC. Jedną z instytucji, która testowała płyty DVD była Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych. Testy wiernie odzwierciedlały trudne warunki eksploatacji, panujące na morzu w czasie walk. Spośród wszystkich płyt, które brały udział w doświadczeniu, jedynie płyty M-DISC firmy Millenniata pomyślnie przeszły wszystkie testy.

Standardowe nośniki pamięci mogą przestać działać już po kilku miesiącach. Zwykła płyta CD jest w stanie bezpiecznie przechować pliki przez około 5 lat. Przy regularnym korzystaniu pendrive odmówi współpracy po okresie około 8 – 10 lat, podczas gdy taśma magnetyczna może wytrzymać maksymalnie 15. Są to wyniki dalekie od oczekiwań wielu osób i instytucji – dodaje Kurzawski

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej