Strona główna / Praca zdalna / Lenovo IdeaPad S300 - zaskakuje ceną
poniedziałek 19 listopad 2012 | Robert Kamiński
Lenovo IdeaPad S300 - zaskakuje ceną
Notebooki S300 są przeznaczone dla konsumentów poszukujących komputera gwarantującego moc obliczeniową, długi czas pracy na baterii oraz stylowy wygląd. Całości dopełnia bardzo przystępna cena, co sprawia, że nowy sprzęt od Lenovo może funkcjonalnie konkurować z wieloma ultrabookami.

Wydajne i inteligentne

Procesor Intel Core i3 2365M gwarantuje użytkownikom wydajność na należytym poziomie. Ten dwurdzeniowiec sprawdzi się nie tylko w trakcie pracy typowo biurowej oraz odtwarzania filmów o wysokiej rozdzielczości (Full HD). Intel Core i3 2365M to procesor typu ULV (Ultra Lov Voltage), co oznacza to, że jego pobór mocy został ograniczony do minimum w celu wydłużenia czasu pracy na baterii.

Energooszczędna karta graficzna Intel HD 3000 jest zintegrowana z procesorem i doskonale nadaje się do odtwarzania multimediów jak filmy i ulubiona muzyka. Największym jej atutem jest niski pobór mocy, który umożliwi jeszcze dłuższą pracę na jednym naładowaniu baterii.

Dzięki zamontowanemu SSD system Windows 8 wystartuje w zaledwie kilka sekund i już po tym czasie stanie się w pełni gotowy do podjęcia wyznaczonych działań. SSD to także kilkukrotnie szybszy zapis i odczyt plików.

Dodatkowym atutem Lenovo S300 jest pojemny dysk twardy - 500 GB przestrzeni na różne dane gwarantuje drugi z dysków ukrytych pod elegancką obudową Lenovo S300. To wystarczająca ilość miejsca na przechowywanie dokumentów, muzyki, zdjęć i filmów.

Długi czas pracy na baterii i nowoczesne łącza

Dzięki aplikacji Lenovo Energy Managment laptop efektywnie zarządza zasobami energii. W zależności od wykonywanej pracy zmieni ustawienia jasności ekranu oraz wydajności poszczególnych podzespołów. Dzięki temu możliwe jest pięć godzin czasu pracy na jednym ładowaniu baterii.

Szybki port USB 3.0 pozwala na przesyłanie danych z kilkukrotnie większą prędkością (nawet 10 razy większą) niż przez złącze poprzedniej generacji - USB 2.0. W gnieździe tym płynie prąd o natężeniu 900 mA, co pozwoli na jeszcze szybsze ładowanie np. telefonu. 

Lenovo S300 wyposażono również w nowoczesne wyjście HDMI, dzięki któremu można przesyłać obraz o wysokiej rozdzielczości (i jakości!) wprost na ekran telewizora oraz monitora. Sprzęt posiada wbudowaną kamerę internetową, 
która rejestruje obraz w rozdzielczości 720p (1280x720 pikseli) oraz dobrej jakości wbudowany mikrofon do wideo konferencji.

Pozostałe rozwiązania

  • wyspowa klawiatura AccuType zapewnia odpowiednią ilość przestrzeni pomiędzy poszczególnymi klawiszami, która nie tylko zwiększa precyzję pisania i minimalizuje ryzyko błędów, ale także pozwala na łatwiejsze czyszczenie powierzchni laptopa,
  • technologia Intel ® Wireless Display pozwoli na bezprzewodowe przekazywanie obrazu,
  • za pomocą przycisku oraz funkcji OneKey Rescue można przywrócić system Windows 8 do stanu fabrycznego oraz bez żadnego problemu, wygodnie utworzyć jego kopię zapasową. Funkcja ta zadziała nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony,
  • błyskawiczne i wygodne logowanie z funkcją VeriFace ™ - system rozpoznawania twarzy pozwoli zapomnieć o nużącym wpisywaniu hasła podczas logowania się do systemu. Technologia zapamięta owal i rysy twarzy użytkownika i przy każdym logowaniu poprosi go o zbliżenie jej
    do wbudowanej kamery. Po pozytywnej weryfikacji nastąpi logowanie. To takie proste!

 S300 to laptop, którego przekątna ekranu wynosi 13,3-cala wyświetla obraz z rozdzielczością 1366x768 pikseli. Notebook waży poniżej 1,8 kg.

- Lenovo odnosi sukcesy na rynku PC, co wynika z naszej zdolności do wprowadzania innowacji opracowanych z myślą o konsumentach. Nasze produkty oferują atrakcyjne połączenie mobilności, wydajności i ceny - powiedział Andrzej Sowiński, Dyrektor Generalny Lenovo Polska - Klienci poszukują produktów nie tylko funkcjonalnych, ale i zgodnych z ich indywidualnym poczuciem stylu. Nowe notebooki IdeaPad S300 łączą w sobie niewielkie wymiary i wagę z wydajnością niezbędną
do zarówno przeglądania stron internetowych jak i pracy — a wszystko to po przystępnej cenie.

Ceny i dostępność

Modele Lenovo IdeaPad S300 są dostępne w Polsce od listopada 2012 – ceny rozpoczynają się  od 1799 złotych dla użytkownika końcowego.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej