Strona główna / Praca zdalna / Izzy Drive - kompletne rozwiązanie dla kierowców
sobota 26 kwiecień 2014 | Robert Kamiński
Izzy Drive - kompletne rozwiązanie dla kierowców
Izzy Drive to aplikacja na urządzenia z systemem Android oraz portal www umożliwiający dla aut firmowych łatwe generowanie „kilometrówki”.

Tak kompleksowej aplikacji dla użytkowników zainteresowanych parametrami własnych pojazdów jeszcze nie było. Aplikacja komunikuje się z komputerem samochodu poprzez Bluetooth za pośrednictwem modułu OBD2 z większością samochodów wyprodukowanych po 2001 roku - z silnikami benzynowymi oraz wyprodukowanych po 2002 roku - z silnikami diesla.

Izzy Drive nie tylko pokazuje rzeczywistą prędkość, którą  zegary na desce rozdzielczej często przekłamują, ale także obroty, oraz chwilowe i średnie spalanie. Aplikacja pokazuje również parametry, które nie są eksponowane na desce rozdzielczej samochodu np. obciążenie silnika czy położenie przepustnicy.

Aplikacja ostrzega przed fotoradarami i kamerami na skrzyżowaniach (tzw. red light camera) w całej Europie. Umożliwia zgłaszanie zdarzeń drogowych takich jak fotoradary, kamery na skrzyżowaniach, wypadki, kontrole policji, korki czy złe warunki atmosferyczne – wystarczy dotknąć przycisk, a informacja chwilę później będzie dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji.

To jednak nie koniec możliwości Izzy Drive. Cała rzesza użytkowników doceni funkcje lokalizacji zaparkowanego samochodu. Użytkownicy aut firmowych docenią przede wszystkim automatyczne generowanie "kilometrówki", czyli przebiegu pojazdu wykorzystywanego w celach służbowych. Funkcjonalność nie do przecenienia! 

Wideorejestrator umożliwia nagrywanie filmu w pętli nie zajmując przy tym całej dostępnej pamięci telefonu plikami wideo. Czas nagrania ustalany jest w ramach konfiguracji – domyślnie są to 3 minuty. Ciekawą funkcja są filmy alarmowe. W dowolnym momencie ostatnie 10 sekund filmu można wysłać na serwer gdzie jest dostępny w ramach usługi Izzy Drive WWW.

Izzy Drive WWW pozwala analizować styl jazdy na mapie i wykresach. Łatwo można poznać np. koszt paliwa za wybrany okres. Właściciele samochodów firmowych docenią możliwość łatwego generowania tzw. kilometrówek. Wystarczy korzystać z bezpłatnej aplikacji Izzy Drive w połączeniu z Izzy Drive WWW.

Aplikacja dostępna jest w wersji bezpłatnej i pełnej współpracującej z modułem OBD2. Dodatkowo użytkownicy mogą odpłatnie korzystać z portalu online i przechowywać na nim filmy oraz przejechane trasy i dane pojazdu.

Aplikacja dostępna jest w Google Play . W wersji bezpłatnej pozwala na korzystanie z podstawowych funkcjonalności np. wideorejestratora, ostrzegania przed fotoradarami oraz kamerami na skrzyżowaniach w całej Europie, a także zgłaszania zdarzeń drogowych.

Korzystanie z aplikacja Izzy Drive w pełnej wersji pociąga za sobą konieczność zakupu modułu OBD2. W połączeniu z Izzy Drive WWW daje możliwość szczegółowej analizy tras i kosztów oraz dostęp do zapisanych na serwerze filmów.

Aplikacja jest dostępna w cenie detalicznej 19 zł dodatkowo należy dokupić moduł OBD2 w cenie 79 zł http://www.izzydrive.eu/shop/, zaś roczna płata za korzystanie z Izzy Drive WWW wynosi 49 zł.

---------------------------------------------------------------------------------  informacja o firmie

WebAndMobile Sp. z o.o. jest startupem tworzącym nowatorskie rozwiązania w zakresie aplikacji internetowych i mobilnych.W swoich produktach skupia się na ich innowacyjności, użyteczności i niezawodności. Stara się otwierać nowe obszary wykorzystania urządzeń mobilnych i internetu.

Izzy Drive

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej